Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehet-e olyan, hogy az ország...

Lehet-e olyan, hogy az ország másik végében bemegyek egy üzletbe, ami be van kamerázva (arcfelismerőssel) - és valamilyen facebook - adatbázis alapján felismernek a kamerával?

Figyelt kérdés
Nincs jobb ötletem arra, hogy felismertek.....
2018. okt. 9. 06:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ne lopj!
2018. okt. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
HA egy üzletben VAN kamera, akkor azon keresztül AKÁRHOL fel tudnak ismerni!
2018. okt. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

azért ennyire nem fejlett a dolog sehol ... milyen arcfelismerős kamerát láttatok és hol? legtöbbszüör pont az a gond h adatvédelmi okok miatt és egyáltalán tárhely-gondok miatt se szokták megőrizni a felvételeket, csak max pár napig.

de ez a felismerős ez nekem új :D

2018. okt. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én kerületemben meg megfújták az utcai térfigyelő kamerákra az arcfelismerő szoftvert.... :/
2018. okt. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Kínában bevett szokás, hogy mindenkit, egész nap követ a mesterséges intelligencia (mindenhol kamera van) és a cselekedetek alapján szociális pontszámot kap mindenki. Akinek alacsony, az pl nem utazhat el, mert nem kap jegyet. Akinek magas, nagyon kedvező hitelt kap. Indexen van erről egy cikk, mellé videó. A technológia adott, mi szerencsére még nem tartunk itt, egy sima üzlet meg főleg nem.
2018. okt. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi!!! -..de, a dolog lényege, hogy olyan városról, boltról és környékről van szó, ahol még sosem jártam, az alapján nem ismerhettek fel, hogy közülük bárki bárhol láthatott volna, pláne, hogy a nevemet is tudhatták volna. Én csak a kamerájukra tudok gondolni - ami nem egy szokványos kinézetű volt, hanem valami profibb cucc - ilyet még nem láttam máshol, bár lehet, hogy van sok - de nem egy olyan 100 ft-os nagyságú objektív, hanem kb. 5-6 cm átmérőjű.Tehát a kamerájukre, és, valamiféle adatbázisra tudok gondolni, amit valami "jó emberek" készíthettek a facebookon....Mit gondoltok erről - ez reális lehet - de, ha nem, mégis hogy kerülhettek "képbe" rólam - amikor tuti, hogy nem ismert nengem előtte egyikőjük sem (?)
2018. okt. 9. 11:08
 7/11 anonim ***** válasza:
De miből gondolod h felismertek? Rád köszöntek név szerint?
2018. okt. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Felismertek - ez a lényeg...
2018. okt. 9. 13:08
 9/11 A kérdező kommentje:
metalarcnak: a semmi károkozás...t úgy értem, hogy én nem okoztam semmi kárt a nevezett cégnek (boltnak) - semmi ilyesmi nem volt...
2018. okt. 9. 13:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kis munka lenne facebookkal összehozni egy ilyet. Inkább lehetetlen. Kínában sem facebook van, hanem egy saját közösségi portál. Pont úgy, ahogy saját vásárlói, utazási, illetve bármilyen más app. van. Ezt mind felügyeli az állam, így ki lehetett ezt építeni.

Egy bolt ilyet biztos nem fog tudni csinálni, hiszen kb. lehetetlen, de ha lehetséges lenne, akkor is baromi sok erőforrás kéne ahhoz, hogy végig monitorozva legyen minden és ez nagyon sokba kerülne. (Hát még ezt megtervezni és megvalósítani). Ez nyilván nem fogja megérni egy cégnek/boltnak se.

Ha megadtál valamilyen személyes adatot, akkor az adatbázisukban szerepelhetsz, ami alapján "felismerhetnek".

Lehet, hogy az egyik alkalmazott/főnök keresett rád facebookon és a felismeréshez szükséges információt továbbította a másik üzletnek.

Mivel semmi konkrétum nincs akár ez is lehet: Ha híres vagy, akkor bárhol felismernek.


Dióhéjban a kérdésre a válasz: Nem, nem lehet Magyarországon olyan.

2018. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!