Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miről lehet beszélni egy...

Miről lehet beszélni egy művelt emberrel?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm,aki tanult,okos, művelt ember, én meg csak kétkezü szakmunkás melós vagyok. Szeretem a társaságát, szeretek beszélgetni vele, de sokszor nincs miről, csak a néma csend. Segítsetek légyszi, hogy milyen témáról tudnátok ti beszélni? Egyébként mással se nagyon tudok kommunikálni 1-1 szón kívül.
2019. jan. 12. 13:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármiről csak vesd fel a témát, biztosan van sok közös témátok. Számomra pl. nem jelent semmit az, ha valaki "csak szakmunkás"...
2019. jan. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%

-48-as forradalom

-a mai környezetvédelmi problémák, a zöld autók

-konzervatív dolgok dicsőítése, bezzeg régen ..stb és ezek a mostani pofátlan fiatalok ...

-az űrkutatás megtorpanása, pénzügyi éas politikai problémákkal elemezve


sztem ez így van 1 óra már. mennyi időt kellene?

2019. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Intelligensnek tartom magam, nem beképzeltségből. Szeretek az emberekről beszélgetni. A jövőről. Nem az enyémről, hanem a világ jövőjéről. Más népekről. Hogy hogy élnek az emberek más országokban. Mindenről, ami emberekkel kapcsolatos. Mégiscsak az élet legfontosabb szereplői vagyunk 🙂
2019. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Vallás?
2019. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy gyatra a szókincsem, ezért nem is szoktam nagyon kommunikálni. Munkatársam, csak nyilván más beosztásban. Ez az egyetlen közös téma, de azt már kiveséztük. Mégis jól érzem magam a társaságában, csak az a fránya kommunikálás...
2019. jan. 12. 14:16
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ugyanarról mint egy nem művelt emberrel. Amúgy attól hogy szakmunkás vagy, nem vagy bunkó. Látszik az írasodon is. Lehet hogy több könyvet ismer mint te, vagy ilyesmi de hidd el, nem csak olyan téma érdekelheti amihez te nem tudsz hozzászólni. Olyanokat hozz fel ami téged érdekel, szerintem jobb mintha próbálnál te is műveltnek tűnni, és olyan dolgokról beszélnél, olyan szavakkal amiknek még a jelentését sem ismered.

Zenéről pl bárkivel lehet beszélgetni. Bárkinek lehet mesélni a hobbidról, vagy egy érdekes sztoriról ami veled történt, és őt is megkérheted hogy meséljen az érdeklődéséről. Politikáról is lehet, de csak akkor ha nem lesz veszekedés, esetleges eltérő vélemények miatt. Szóval ezt csak akkor ajánlom ha mindketten tudjátok kultúráltan kezelni. De ha van közös ismerőtök akkor róla is. Nem pletykára gondolok, meg kibeszélésre hanem pl felhozni hogy hogyan ismertérek meg, vagy javasolni hogy menjetek el vele 3-an sörözni, vagy mittudomén. De ha nincs közös ismerős akkor gondolom hogy egy közös programon ismertétek meg egymást. Ez is téma. Meg persze viccelődni is lehet, azt mondenki szereti. Mondjuk figyelj rá, hogy lehet hogy a másik nem értékeli a morbid humort, vagy rendőr, szőke vagy ilyesmi, akkor ezeket a témákat kerülni kell. De sokkal jobban is azok a poénok amik a helyzethez kapcsolódnak, hirtelen jutnak eszedbe, nem betanult viccek. Bár van aki azt is szereti. Hát remélem segítettem. Sok sikert!

2019. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Globális felmelegedés, emberiség jövője 😃
2019. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mindig irigyeltem az olyan embereket, akik hosszasan tudnak beszélni az úgymond semmiről. Egy ismerősöm még egy porszemről is tud beszélni 10 percig. Jó lenne , ha ezt tudnám fejleszteni. Senki nem szeret beszélgetni valakivel, aki akkor beszél, ha kérdezik. Igen kedves 6-os válaszoló, segítettél sokat :)
2019. jan. 12. 14:40
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


eszedbe ne jusson azt a képességedet fejleszteni, hogy 10 percet tudj beszélni a semmiről! Azt a képességedet fejleszd, hogy 10 percet vagy képes beszélni valamiről!


Félre a tréfát. Ha úgy érzed, h nem tudsz az általad nagyra becsült illetővel beszélgetni, mert gyatra a szókincsed, meg nincs elég önbizalmad stb, akkor beszéltesd az illetőt. Egy kérdés az 5-8 szó hosszú, annyit csak össze tudsz szedni. A többit pedig -hosszú, értelmes, összefüggő válasz- oldja meg ő. Eleinte kicsit féloldalas lesz a kommunikációtok, de idővel ez javulni fog, nyugi.

2019. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Figyelj leülök a buszmegállóban és idős emberekkel elkezdek beszélgetni és nagyon szeretek is velük társalogni. Aztán jön a busz és sajnos a beszélgetés is betorkollik.

Sokat lehet tanulni más emberektől, szóval beszélgess bátran. A szókincset pedig az olvasás gazdagítja a legjobban.

18/f

2019. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!