Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Érdemes Budapest agglomerációj...

Érdemes Budapest agglomerációjában,30 percre vonattal a Keletitől házat vásárolni, vagy ebbe az ingázásba hosszútávon beleőrül az ember?

Figyelt kérdés
A Keletitől jó közlekedés van, de munkahelytől függően ugye 1 órára is megduzzadhat az utazás. Ha mondjuk gyerekek születnek a családba és őket is hozni, vinni kell, az tartható? Rengeteg család van az agglomerációban, ők is valahogy bírják. Csúcsidőben gondolom nem gyorsabb bejutni a városba kocsival, szóval még az autóval rendelkező szülők is ennyit jöhetnek.
2019. jan. 13. 07:57
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem tartható, más a belvárosból indulva belvárosban lévő munkahelyre jut el 1-2 óra alatt, csúcsforgalomban...
2019. jan. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előzővel értek egyet.
2019. jan. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
30 perc az semmi, és kiszámítható, nem úgy, mintha dugóban ülnél. Olvasol, netezel, filmet nézel, rádiót/zenét hallgatsz, szunyálsz, amit akarsz, elmegy az idő.
2019. jan. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

30 perc?

Ember, egy átlagos pesti több, mint egy órát utazik csak a munkahelyére, ugyan ennyit vissza.

Múltkor valaki ide be is linkelte, hogy valami 1 óra 20 perc az átlagos idő, majdnem napi 3 óra!

2019. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez még így is teljesen átlagos (vagy akár annál valamivel jobb) utazási időnek számít, még Budapesten belül is.
2019. jan. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne szórakozz már, hogy 30-60 perc sok. Nekem néha ennyi kell, hogy az Astoriáról eljussak a nyugatiig(lesétálni a buszhoz, várni a buszt stb). Egyáltalán nem sok. Olyanok is vannak, akik napi 3-4 órat utaznak, mint én anno, na az sok. Ha lesznek gyerekek, akkor meg olyan helyen kell nekik iskolát, ovit nézni, ami útba esik.
2019. jan. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valamiért úgy érzem, nem mindenki értette meg teljesen a helyzetet. Azt írta, 30 perc vonattal, ahhoz a vonathoz valahogy el kell jutni, és feltehetően a Keletitől is tovább kell menni valamerre, munkahelytől függően. Nyugodtan számoljátok rá a saját Pesten belüli ingázásotokra azt a harminc percet, azzal jön ki az ő utazási ideje.

Valaki írta, hogy még kiszámítható is, bár igaza lenne... A MÁV meg a kiszámíthatóság. Olvasni különben tényleg lehet :)

De a kérdésre válaszolva, az ott élő emberek elég nagy része így csinálja, szóval annyira nem tűrhetetlen a dolog, csak hozzá kell szokni. Szerintem ennyi ne tartson vissza egy jó ajánlattól, de ezt nektek kell tudni.

2019. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úgy számoltam, hogy ha egy forgalmasabb helyen lenne a munkahely, amely a Keletitől könnyen megközelíthető, akkor lenne egy óra. De most találomra beírtam mondjuk a Közvágóhidat, oda sajnos a Google Maps már 1 óra 30 percet jelez összességében. Pedig oda átszállás nélkül is el lehet jutni a Keletiből a 24-el.
2019. jan. 13. 09:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem is a Keleti közelében dolgozol, én inkább valamelyik HÉV vonalán keresnék házat. A vonat sokkal kiszámíthatatlanabb:(
2019. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Mi ~40 perc vonatra lakunk Budapesttől (Fehérvár), és Pesten is dolgozunk. Pesten éltünk négy évet, simán utaztunk ott is másfél, két órákat.


De: nekem kikötésem volt a költözésnél, hogy a vonathoz közel legyen a lakás. Így is lett. A vasútállomástól gyalog, nem sietős tempóban 4 percre lakunk. A vonat a budai metróállomáson tesz le, így nekem onnan még 13 perc a munkahelyem. Összességében 1 óra, 1 és negyed órát utazom, illetve haza még ugyanennyit. Ez akkor sem lenne másképp, ha Pesten laknánk. Érdekesség, hogy később kelek, mint gimnáziumban, mivel akkor is utaztam, igaz busszal, de korábban indult. :-)


Illetve szerencse, hogy sok vonat közlekedik Fehérvár és Pest között. Eddig nagyon késés sem volt (max 1-2 perc), csak egyszer: egyik reggel egy férfi öngyilkos lett, és akkor 30 percet álltunk a helyszínen. Ennyi. A munkahelyem tudja, hogy vidékről járok be, és ez néha-néha becsúszik. Írtam smst, elfogadták, vártak. Nem volt gond belőle.


Az ilyen ingázásnál mindent figyelembe kell venni: tényleg fontos az, hogy ne kelljen még fél órákat kiérni egyáltalán a buszhoz, hévhez, vonathoz, ami elvisz a munkahelyre/iskolába, mert az úgy már sok. Fontos a rendszeres közlekedés a két város között. Plusz a bérlet ára sem olcsó (bár ezt általában térítik), de azt is bele kell kalkulálni. Fehérvár-Pest amúgy 40-50 ezer havi bérlet (felnőtt). Illetve a munkahely is legyen vele tisztában, hogy ne húzzák a szájukat rá, ha ilyen előfordul.


Én nem bántam meg, férjem sem, hogy így döntöttünk, mert nem szerettük Pestet életvitelszerűen, de mindketten úgy indultunk neki, hogy az otthoni helyen nem fogunk utazni. Külön szeretek még a vonaton ébredezni, olvasgatni egyébként, nézni a tájat, felkészülni a napra. :D De persze, ezt is embere válogatja. A harminc perc, ha adottak a körülmények, nem sok.

2019. jan. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!