Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vannak itt Amerikaiak?

Vannak itt Amerikaiak?

Figyelt kérdés

Nos én 20 éves lány vagyok van már egy érettségim és két szakmám. Igazából nagyon nem találom a helyemet, nem is tudom mit kezdjek magammal..... de egy dolog biztos... hogy már kiskorom óta vágyom ki Amerikába. Kérem ne nézzen le senki nem az az álmom hogy huuuha nagy sztár legyek odakint. Nyilván ésszerű és valós dolgokban gondolkodom. Sok embertől kaptam meg hogy “persze hogy ki akarsz oda menni ezt láttad a tv-be egy idealizált képet” kérem ezeket mellőzzük hiszen kiskoromban még tv-t sem nézhettem de már akkor éreztem hogy valami húz oda.

Nos nem is nagyon tudom elmagyarázni hogy miért vagyhogy mitől jött ez de érzem hogy nekem oda kell mennem és igen tisztában vagyok vele hogy nem egy paradicsom. Realista beállítottságú vagyok, tudom hogy a pénzért ott is megkell dolgozni. És igen a szar ott is csak szar

De mindenhol vannak jó és rossz dolgok akárhová megy ki az ember. És én nem az a tipikus anyuci-apuci alám tesz minden szépet és jót lány vagyok, 4 éve élek egyedül tekintve hogy a szüleim külföldön dolgoznak. Így hamar fel kellett nőnöm ami nem gond ne vegye senki önsajnálatnak, csak fontosnak tartottam megemlíteni hogy a koromat illetően nehogy azthigyjétek sokan hogy életemben nem dolgoztam meg semmiért mert ez nem így van. 17 éves korom óta dolgozom és tartom el magam.

Csupán szeretném megérdeklődni hogy milyen is Amerikában, tehát azok akik kimentek, kint élnek esetleg megírnák nekem hogy milyen kint az élet? Mit kezdtek magukkal odakint? Őnök/ti miért mentek ki? Megbánták? Ha igen miért? Ilyen dolgokra lennék kiváncsi hogy persze ha már kimegyek vagyis hogy ilyen lehetőség én gondolkodom előtte erdeklodom ne csak fejest ugorjak a tudatlanságba:) mindenkinek nagyon szépen koszonom előre is a válaszát :)


2019. márc. 4. 13:57
 1/4 anonim válasza:
43%
Szia én magyar vagyok de már éltem kint illetve a családunk fele kint él 20 éve és igen ezerszer jobb mint Magyaroszag meg jobb a munkalehetőség az elet de most hatalmas ez a migrans problema és sajnos egy atlagos ember nem mehet ki oda élni 3honapig megetsz ki turista vízummal ha fel mutatod hogy vissza fele is szol a repulo jegyed nem telepedhetsz le nem kezdhetsz munkat nem lehet állampolgár de persze vannak kiskapuk elso pelda hogy ha vannak rokonaid akik vállalják erted a felelősséget akkor élhetsz veluk tanulhatsz ami szornyen draga,masik lehetoseg ha kapsz egy hatalmas allas lehetoseget egy amerikai céggel es szerzodesed altal élhetsz kint ameddig az a szerződés tart ez a legrealisabb Bar itt nagyon jonak kell lenni valani informatikaba kell jeleskedni diplomasan hogy valaki felfigyeljen rad az usabol illetve meg egy mod hogy ha egy Amerikai allapolgarral osszehazasodsz vele ki költözhetsz felveheted a nevet gyerekeid is amerikai felig magyarok lesznek ugy élhetsz ott eleted vegeig. Amugy nincs sok esely ra ha kimész es feketén dolgozni akarsz amit lehet mert lehet de ha elkapnak meg gondolni se gondolhatsz tobbe Amerikára nem hogy kint élhetsz sajnos es most ami az ottani kormannyal folyik az se valami fenyes nem olyan tokeletes az eletuk nekik de persze jobb mint itthon. Remelem tudtam segiteni 21/N
2019. márc. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia nos feketén semmikepp sem szeretnek kimenni. Ahoz túl tiszta a lelkiismeretem


Jó persze tökéletes ország nem létezik, akárhová megy az ember valami rossz ott is biztos lesz legyen az politika vagy életvitel vagy bármi más. De ahogy mondtad is ezerszer jobb mellesleg nekem nem számít mit dolgozok legyen az bármi számomra az életvitel és a körülmények sokkal fontosabbak!! Itthon akárhová mész mindenhol csak az megy hogy így neg úgy nincs pénz

Ez meg az szar, Magyarország a negativitás melegágya. Már csak ezért is kiakarok innen menni. De egyébként úgy gondoltam kimegyek nemetbe édesapámhoz dolgozni egy két évig aztán onnan mennék ki Amerikába. Tudom a papirozas bonyolult, de inkább végig csinálom minthogy itthon kelljen maradnom

Mellesleg nagyon szépen koszonom a válaszodat ilyen dolgokra voltam leginkább kiváncsi :)

2019. márc. 6. 00:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Yessz
2019. márc. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

En magyar vagyok de kint elek amerikaba.

Azert jottem ki mert felesegem amerikai. Jobbak a lehetosegek kint de nehez az elet. Nem bantam meg mert azert megelunk, nem ehezunk van teto a fejunk felett, tudtunk venni autot es egy kis sporolt penzunk is van.


Ami engem megdobentett hogy mennyi mexikoi van. Es most azokrol beszelek akik nem amerikaban szulettek hanem bevandoroltak es alig tudnak angolul.


En nem olyan helyen lakok ahova a magyarok vagynak. Nem hires hely, nincsenek turistak.

LA, NYC, Las Vegas, stb eleg draga helyek es a legtobb ember ilyen helyen szeretne lakni.

Jelenleg nem sok eselyed van Amerikaba menni. En azt tanacsolom menj egyetemre es ha tanulo vagy akkor au-pairkent kint tudsz tolteni egy hosszabb idoszakot.

2019. márc. 8. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!