Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehet abból bármi károm, ha...

Lehet abból bármi károm, ha aktív vagyok/voltam egy nagy létszámú Facebook csoportban?

Figyelt kérdés

Igazából semmi rosszindulatút nem szoktam írni, főleg poénkodom, egy-egy témához esetleg komolyabb véleményt fűzök hozzá, ebben nincs mindig egyetértés, de anyázni nem szoktam. Mivel tényleg aktív felhasználó vagyok, kaptam pár rosszindulatú megjegyzést is, volt, hogy kihoztak a sodromból, belémálltak szándékosan én meg talán kicsit túl komolyan vettem és kiálltam magamért. Semmi extra, semmi szörnyű, csak nem volt minden megjegyzésem intelligens.

Gyakran láttam viszont, hogy esetleg olyan emberek kedvelik az ellenem szóló (az enyémhez képest azért alpáribb) kommenteket az ismerőseim közül, akiket nem gondoltam volna. Illetve volt, hogy ha megosztottam egy véleményt, ami sokaknak szimpatikus volt, megkaptam, hogy álszent vagyok, hiszen múltkor xy-ak hogy beszóltam. Pedig nem is bizonygattam azt, hogy szuper ember vagyok, akit nem lehet felhúzni a sok, megjegyzéseimet kiforgató, rosszindulatú kötekedéssel. Csak volt egy véleményem pár témában, ahol említettem a humánus bánásmódot vagy azt, hogy meg kellene gondolni, az emberek mit csinálnak egymással. Meg volt, hogy megkaptam, hogy "beképzelt p... vagyok, pedig sosem viselkedtem indokolatlanul lekezelően és nem is tartottam magam nagyra. Legfeljebb csak szeretek magamban dolgokat, de azt sem hangsúlyozom állandóan.



A komoly kommentelésről végül leszoktam, az ilyen jellegű megjegyzéseimet visszamenőleg töröltem, nincs sok nyoma az agymenéseimnek. Esetleg pár megjegyzés megmaradt, amiben megjelöltek, de azok közül sok annyira bagatel és értelmetlen így, hogy talán akkor sem számít, ha bárki rákeres ott a nevemre. Mostanában már csak a könnyed témáknál szórakozom, azt is ritkán, mert úgy érzem, az egyes csoportokban a színvonal nem engedi, hogy ilyesmiről szó legyen, mert csak beszólnak meg elhülyéskedik, amit olykor-olykor nagyon magamra tudok venni. Mégis, aggaszt, hogy egyszer valahogy, valakik előrántják majd random kommentjeimet (azokat, amiket töröltem) vagy pár év távlatában is ismerni fognak és elterjesztenek rólam valami szart. Nyilván most kis ember vagyok, nem foglalkozom ilyenekkel, de sajnos a nevem egyedi és tartok tőle, hogy ha bármiben érvényesülni akarok majd (például íróként vagy más módon ha esetleg ismertebb leszek (erre azért van esély - nem úgy, mint celeb, inkább értelmiségi körökben, de akár csak a munkaadóm szemében), ez visszacsap majd és több hónapos, éves apró hülyeségek alapján ítélnek meg.


Kicsit úgy érzem, mintha más hülyeségein csesztem volna el az imidzsem...


Szerintetek lehet valami rossz hatása ennek az életemre később?


2019. márc. 6. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért nem szoktam aktív lenni facén.

Nem hiszem, hogy később problémád lenne ebből.

Nagyban befolyásolja a dolgot a téma is, hogy mihez szólsz hozzá, miként. Apró, cseprő dolgokkal senki nem foglalkozik, de ha esetleg a későbbi poziciódba belevág a téma, akkor érhetne kellemetlen meglepetés.


(Van nálunk egy manager, aki viszonylag "komolyabb" pozicióban van. Róla került elő korábbi youtube videó, több is. Na az kellemetlen, mert kb. mindenki röhög rajta)

2019. márc. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Személytelen az egész, a személytelen kapcsolatok miatt van így... Mivel nincs személyes érintkezés, csak gy-egy megnyilvánulást látnak, de magát az ember személyiségét nem ismerik, ilyenek gyakran előfordulnak, ezek nagyon tipikusak.

Bajod biztos nem lehet belőle, nem hinném hogy valaki nagyon megsértődne, de az emberek mindegyike különféleképp reagál.

2019. márc. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó hír, hogy a leendő munkáltatód nem fogja visszakeresni hogy 12 évesen miket kommenteltél facebookon (mert kb. az a szint), ellenben, ha nem növöd ki és parttalan vitákat folytatsz felnőttként is, akkor az lehet ellenszenves. Pláne, ha valami megosztó dologba állsz bele és a HR-esnek ellentétes a véleménye
2019. márc. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egy kisvárosban nőttem fel, itt nem kellett Facebook ahhoz, hogy ha mondtál valamit egyszer, azt még 20 év múlva is visszahalld magadról a pletykákban. :D El kell fogadni, hogy amit mondtál, azt akkor mondtad és esetleg azóta megváltozott a véleményed. Az ember folyamatosan fejlődik. Ha valaki egy ilyen régi kommentet lát tőled, csak megmondod neki, hogy ezt már régen mondtad, azóta már kevésbé vagy radikális és megbántad, hogy ilyen vitákba belementél. Minden értelmes ember meg fogja érteni.
2019. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából semmi röhejeset nem érzek rajta a magam oldaláról. Csak például volt olyan, hogy valaki feladatának érezte "lehúzni az egóm", mert szerinte túl nagy. Pedig soha nem voltam öntelt, csak szúrta a szemét, hogy masok kedvelnek és ha beszól erőszakosan, megvédenek. Meg még pár ilyen kaliberű dolog.


Politikai, vallási meg hasonló dolgokhoz nem szoktam egyáltalán hozzászólni, ha igen, akkor abból annyira nem volt soha vita. De olyan már volt, hogy valaki elkezdett velem egy szakmai csoportban perverzkedni, én szóltam, hogy ezt speciel nagyon unom már és ez egyébként sem az a hely, aztán megkaptam (az egyetértés mellett), hogy milyen figyeleméhes ri... vagyok egyébként és megérdemlem, hogy zaklassanak meg azt is, hogy valaki "letörje a szarvam", mert "amúgy is mindenki az én fenekem nyalja". És akkor ment, hogy mennyire ronda vagyok meg mennyire soknak hiszem magam és társai. Pedig soha nem nagyképűsködtem, lekezelő is akkor voltam, mikor már nagyon elegem lett abból, hogy csak kéretlenül piszkálnak. A külsőm soha nem volt kérdés, nem is tartom magam szépnek (így különösen betalált, de nem akartam mutatni), mondván, úgysem abból fogok megélni, de mindent a fejemhez vágott az illető, mert szerinte megérdemlem, amiért "nem tudom elviselni, ha nem rám figyelnek". Pedig erről szó sem volt soha, csak szerettem kommentelgetni, poénkodni és így is tartani a kapcsolatot az emberekkel.


Nem mondom, hogy nem vagyok népszerű, de nagyon sokan emiatt azt is hiszik, hogy öntelt lennék és mindenhol próbálnak megalázni. Nem ellenvélemény érkezik, hanem tényleg kőkemény személyeskedés és rosszindulat.


És inkább az aggaszt, hogy amiket mások mondanak rólam, vagy ahogy akarok reagáltam, mikor ezek felbosszantottak, az fogja befolyásolni a rólam alkotott képet. Mindenesetre zavar, hogy nem lehet békénhagyni és elmenni mellettem más helyeken sem, csak szétspamelni azzal a témát, hogy ja én vagyok az és milyen jó /nem jó vagyok. Csomószor szóltam, hogy ne rólam menjen a téma, de valahogy ez lesz belőle. Mert az például nem való ugyanúgy egy szakmai csoportba, hogy angyalka, de szép vagy és társai. Holott nincs is kinn semmilyen képem a diplomaosztóson kívül, ami meg aztán tényleg szolid.

2019. márc. 7. 07:44
 6/6 anonim ***** válasza:
te vagy az Gábor?
2019. márc. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!