Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kitől kapja a fizetését a Pápa?!

Kitől kapja a fizetését a Pápa?!

Figyelt kérdés

Ez a kérdés mindig is érdekelt, hogy a Pápának van főnöke - Istenen kívül - s ha van, akkor kitől kapja a fizetését?!


Gyerekként ezt megkérdeztem a helyi lelkésztől s Ő nagy bölcsen annyit válaszolt emlékszem, hogy "...hát, az Úrtól, meg a hívők adományai.." az ami az Ő megélhetésüket biztosítja. Amit finoman szólva, már akkor sem tartottam hihetőnek gyerekként. :)



2019. jún. 3. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
A vallás az egyik legnagyobb üzlet a világon. A sok birka pedig nem látja, mennyi pénz megy el erre. Ebből egy kellemes összeg a pápa zsebébe megy.
2019. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Fizetést nem csak a főnöktől lehet kapni. Úgy is kaphatsz fizetést, hogy te magad vagy a főnök, és belátásod szerint biztosítod a saját javadalmazásodat abból a pénzből, amely felett rendelkezel.


A pápaságnak is nyilván van egy meghatározott járadéka, bár mivel "bentlakásos munkahely", és a pápa minden szükségletét kielégítik a vatikáni forrásokból, aligha van külön szüksége költőpénzre.


No meg ő pláne nem hivalkodhat anyagi javakkal.

2019. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Nyilván az egyház a munkáltatója, az egyháztól kapja a bérét is, az egyház pedig részben adományokból él.

Jártam amúgy a Vatikánban, a vatikáni múzeumba a belépő méregdrága és folyamatosan hosszú sorokban állnak sorban az emberek jegyért. Már csak ebből is megélne az egyház, de tudjuk, hogy hányféle állami támogatást is kap az egyes országokban, mint pl. itt Magyarországon is.


Igen , jó üzlet, ha meghalsz, még eltemetni sem akarnak ingyen.

2019. jún. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem kap fizetést, a Vatikán állja a költségeit.
2019. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az üzlettársától, vagyis Istentől.
2019. jún. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Nincs hivatalos jövedelme, azaz senkitől.

Minden költségét állja az egyház.

2019. jún. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

#4 vagyok

Miért pontoztatok le? Nem igaz amit írtam, vagy ha nem böfögök ide valami valláselleneset, akkor automatikusan jár a lepontozás? Nekünk ateistáknak nem a logika, objektivitás, racionalitás a "fegyverünk"? Vagy erre nem vagy képes, csak azért vagy ateista, mert "nekem semilyen régi könyv ne mondja meg hogy hogy kell élnem"?

2019. jún. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5%
A zsidók korlátlan tőkéje. Zsidó térítés nincs, de keresztény térítés van, kis logikával gondold tovább mi célt szolgál ez. Persze jött valaki, akinek nem vették be a hegyi beszédeit, és úgye Izrael a világ egyik leggazdagabb állama lett. Mi bevettük, és mi lett belőle, törökök, oroszok, németek, trianon.
2019. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!