Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért kérdezi szinte mindenki,...

Miért kérdezi szinte mindenki, hogy "van-e barátnőm"? Miért érdekes az, ha valakinek van-e párja? Hogyan lehet elérni, hogy ne kérdezzék meg hetente/havonta többször azt "van-e barátnőm"?

Figyelt kérdés

Már az agyamra megy, hogy általam alig ismert emberek is azzal nyaggatnak (főleg a hímnemű egyedek), hogy van-e barátnőm. Még a szüleimet is cseszem a barátnő témáról informálni, annyira magánügynek tartom ezt...


Egyáltalán mért fontos ez, hogy van-e éppen barátnőm? Miért érdekli ennyire az embereket mások magánélete? Hogyan tudnám azt elkerülni, hogy megkérdezzék tőlem "van-e barátnőm"? Kezdek már eme kérdés rendszeres megválaszolásába belefáradni...



#barátnő #barát #pár #ember #fárasztó kérdés
2019. jún. 10. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Mert manapság úgy vannak vele az emberek, hogyha nincs senkid, akkor egy vesztes nyominger vagy. Mert ők úgy gondolják, mivel nekik mindig van egy utánfutójuk, ezért másoknak is ilyen könnyen megy meg másokat is ennyire érdekel. Az már nem érdekli őket, hogy neked mi a véleményed.
2019. jún. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Minden bizonnyal azért, mert az emberi társadalom egyik fő pillére, témája a párkeresés és családalapítás. Ebből kiindulva az emberek jelentős részénél jó alap egy társalgás elindítására.


Arról nem ők tehetnek, hogy te nem tudod kezelni ezt az egyszerű kérdést.

2019. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom kezelni, csak eléggé brainfuck sokadjára ezt a barátnőzős kérdést hallani abból a szempontból, hogy leginkább az azonos neműek emberekhez vonzódom. (Hogy legyen már barátnőm, ha alig érdekelnek a nőnemű emberek? :-/)
2019. jún. 10. 22:07
 4/9 anonim válasza:
100%
Nagyon adlak, kérdező. Engem is érdekel hogy miképp lehet pl a rokonokat lepattintani erről a témáról.
2019. jún. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon adom èn is kèrdező! Bár èn nő vagyok , de velem is ugyanezt csinálja nèhány túl kíváncsiskodó ,okosokodni akaró egyèn.

Ami nálam a legútobb be tette a kaput , az egyik olyan ismerősöm aki nem közeli ,elkezdett oktatni ,hogy hol ismerkedjek , kivel , mikor, ès hogy álljak össze az első velem szembe jővő fèrfival.Mert hiába nincs vonzalom ès szerelem az attól mèg egy jó kapcsolat lehet.. Na nálam itt borult ki a bili , megmondtam neki kerek perec ,hogy majd èn tudom mikor ès kivel akarok összejönni , nem kell ,hogy itt felvilágosítást tartson nekem a párkeresèsről. Komolyan szánalmas nèhány ember..Elkerülni nem tudod ezeket a kèrdèseket sajnos , annyit tehetsz ,hogy megmondod az ilyeneknek ,hogy ez a te dolgod , magánügyed ès nekik semmi közük hozzá!! :)

2019. júl. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alap, hogy az emberek szeretnek annyira a pofánkba mászni, amennyire csak lehet. Én mindig kiakadok azon, hogy egy-egy új munkahelyen már az első napokban olyan közvetlen kérdéseket tesznek fel, amit én már egy kissé túlzásnak érzek. A vagyoni és párkapcsolati helyzetem legyen előttük nyílt kártya, különben egy antiszociális bunkó vagyok. Ha meg kiszedtek valami infót belőlem, akkor meg jön a kiokosítás. És manapság szinte mindenki ilyen. Én első körben azt szoktam válaszolni, hogy "Jól vagyok, köszönöm" a magánéleti, egészségügyi, szabadidőmre stb vonatkozó kérdésekre, a szakmai, vagyoni részre, meg vagy ezt, vagy azt, hogy "Boldogulok, köszönöm.". De ez nem nagyon szokott segíteni, így az ilyen embereket el is kerülöm utána.
2019. júl. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amugy meleg embereknel szinte ezerszeresen raereznek, es ha nem is tudatosan, de iszonyu tapintatlanul dagonyaznak a maganeletukben.
2020. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek imádnak mások magánéletével foglalkozni, amire egyébként a média is rátesz egy lapáttal. Utálom annak ellenére, hogy én is ilyen voltam csak magamon nem vettem észre. Az összes ilyen tettemet ma már időpazarlásnak érzem.
2022. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a probléma/kérdés alapjával nem tudsz mit csinálni, az emberek többségét érdekli és kész. Ezért lehet eladni szerintem a Story magazinokat is. Tényleg szeretnek az emberek mások magánéletével foglalkozni. Lehet, te más vagy. Ha új ismerősöd lesz, mikről érdeklődsz, az első öt kérdésed között nem is szerepel a "van-e párod?". Lehet, hogy nem, az emberek többsége más.


Amúgy pedig szerintem asszertivitással kezelhető, megmondod határozottan, hogy nem akarsz erre válaszolni, mert irrelevánsnak tartod, mert nem tartozik a kérdezőre. Egyébként jól értettem, férfi vagy és meleg ("alig érdekelnek a nőnemű emberek"), és ezt probléma felvállalni? No offense. Ha nem jól értettem, akkor elmondod? Ha jól értettem, akkor miért nehéz? Már azon kívül, hogy ehhez sincs semmi közük. Bár ha megmondanád: azért nincs barátnőm, mert nem érdekelnek a nők, akkor kifognád a szelet a vitorlájukból, nem?

2022. márc. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!