Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni a villámolvasást?

Figyelt kérdés

Mennyi idő és napi hány könyv szükséges ahhoz, hogy megtanuljam?


Köszi a válaszokat! :)


2010. aug. 7. 15:10
1 2
 1/13 anonim válasza:
menj el agykontroll tanfolyamra!
2010. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
elmentem, de valahogy csak most érzem szükségét, hogy megtanuljam. mennyi idő alatt lenne ez lehetséges?
2010. aug. 7. 15:49
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha elmondod mit jelent utána nézek mert nagyon sok könyvem van hasznos informáciokról
2010. aug. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

mm a villámolvasás mit jelent?

Miről is van szó?


Paul Scheele, akit ma már számos különleges tanulási tréning és módszer megalkotójaként tartanak számon, felfedezte, hogy egy különleges szemállás segítségével másodpercenként egy oldalas sebességgel (25 000 szó percenként hagyományos, nyomtatott könyv esetében) vagyunk képesek az írott információt tudatunkba juttatni. A Villámolvasást ma már több, mint félmillióan használják a világon. A sebesség, a megértés és az olvasás élvezetének ugrásszerű növekedése azonban még csak a kezdet!


Be kell ismerned, hogy nincs időd arra, hogy mindent megtegyél, amit csak akarsz. És ugyanígy nem olvashattad el az összes könyvet, amit akartál. Eddig.


Amíg a tudatos elméd 7 (+-2) információt képes egyidejűleg feldolgozni, addig a tudattalan elméd húszezret! A Villámolvasás ereje pedig a következőben rejlik: a teljes elménket használjuk a folyamat során. A tudatos és tudattalan elme egyaránt kiveszi a részét az olvasásból, ezért is hívják a módszert így: Villámolvasás teljes elmével. A Villámolvasás során másodpercenként egy oldal információt juttatunk az elménkbe, amely messze meghaladja a tudatos elménk feldolgozási képességét - a tudattalan elménk feldolgozási képességét viszont nem! Ilyenkor az agyad mentális fényképeket készít a könyv oldalairól. Ezekből a mentális képekből pedig egy speciális aktiválási folyamat során a tudatos elménkbe hívhatjuk az olvasott inormációt.

Mire számíthatsz, ha a magadévá teszed ezt a fantasztikus módszert?


* Lényegesen gyorsabban, könnyebben olvasol, miközben a megértési szinted növekedik

* Javul a memóriád és a koncentrálóképességed

* A kreativitásod szárnyakat kap

* Egy merőben új, különleges olvasási élménnyel gazdagodsz

* Új lehetőségeid nyílnak a mindennapi és az üzleti életben, valamint a tanulásban

* Hatalmas lépést teszel a személyiségfejlődésben

* Intuitív képességeid fejlődnek

* Lényegesen több szabadidővel rendelkezel majd

* Az olvasási sebességed legkevesebb háromszorosára növekszik

* Könnyedebben tanulhatsz nyelveket

Kinek hasznos eljönnie egy ilyen tanfolyamra?


-Diákoknak

-Tanároknak

-Orvosoknak, jogászoknak

-Mindazoknak, akik szeretnének lépést tartani a szakmájuk szakirodalmával

-Azoknak, akik szeretnének nagy mennyiségű információhoz jutni bármilyen témában

-Azoknak, akik egy merőben új, különleges olvasási élményre vágynak

2010. aug. 7. 16:07
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. aug. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bizonyára azokat még nem olvastad!! Előző-előző vooltam
2010. aug. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
En is elmentem egy kurzusra, 4 evvel eelott. A villamolvasast mar ott "megtanulod", tanitjak a teknikat. De addig nem tudod, mig mindennap nagyon sokat nem gyakorolsz. Sot, mindent igy kell olvasnod, nem csak gyakorit. Hozza kell szoknod, agyadat treningezni, hogy mindent igy olvass. Nekem nem nagyon sikerult, habar ismerem a teknikajat.
2010. aug. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Elolvastam villámolvasással a Háború és békét. Oroszországról szól." -Woody Allen


És ez állítólag nem vicc. Bárki képes gyorsan átpörgetni egy könyvet, és kimazsolázni a lényeget (Most nem a hatelemis funkcionális analfabétákra gondolok, hanem mondjuk egységsugarú középiskolásra). Lehet, hogy léteznek olyan technikák, amikkel ez segíthető, szinte biztos, hogy aki sokat csinálja, az ügyesebb benne.

De érdekelne akár egyetlen korrekt vizsgálat, ami az ilyen kurzusok hatékonyságát igazolja. Mert olyanról már hallottam, hogy egy hasonló kurzus után megnézték a résztvevőket. Azt állították, hogy javult a teljesítményük. De amikor tesztekkel mérték, semmivel sem lett jobb.

2010. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 BlackSword ***** válasza:
0%

Egy villámcsapás alatt... (Aki nem érti annak nincs humora)

De jóbarát a google...

2010. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

nekem is jó haverom a google, de nem találtam semmit azzal kapcsolatban, hogy mennyi időt vesz igénybe a megtanulása.

köszi a sok választ! :)

2010. aug. 7. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!