Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan lehet átformálni az...

Hogyan lehet átformálni az akaratot?

Figyelt kérdés

Akarjam azt, amit nem akarok

VAGY

ne akarjam azt amit akarok

VAGY

csak szimplán ne legyek tudatában, hogy valamit mennyire akarok, vagy mennyire nem akarok (hogy el tudjam végezni)


Igazából főleg az utolsó érdekelne. Lehet ezt valahogy?


2022. aug. 14. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Ne a saját akaratoddal, mint érzelemmel foglalkozz, hanem a tárgyszerű tényekkel. Analizáld őket.
2022. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De a tényeken nincs mit analizálni. Ott van, kész van, nem kell megoldani, nem kell rájönni semmire...

Akkor meg minek?

2022. aug. 14. 20:44
 3/10 Grimfox ***** válasza:
50%
Ez nem az akarat, hanem a vágyak, és motivációk átformálása. Ezt például önszuggesztióval, vagy valóban az akarattal érheted el. Az akarat kényszerítő erő, és üzemanyag a cselekvéshez(az is cselekvés, ha valamitől visszatartod magad). Ha az akaratoddal nem tudod rákényszeríteni magad, hogy valamit megtegyél, vagy visszatartani magad valamitől, akkor marad az önszuggesztió, és esetleg a figyelmed másfelé irányítása, kiegészítésként.
2022. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A lélek érzékelésénél érzelmek és gondolatok alakítják a cselekvési erőt,ez adja meg az impulzust ami felé elmozdul az akarati energia.Összefügg ez az asztrál és mentál testek ismeretével, spirituális szemszögből.

Többféle tudatsíkban vagy képes érzékelni, sokan meditáció vagy jóga alatt tudják csak ezt elérni, másoknak egy kis lecsöndesedésnél is sikerül.Az akaraterő sokszor érzelmi és mentális blokknál vagy blokkok kioldásánál jelenik meg, mint egyfajta hajtóerő, ami továbblépésre ösztönöz.

Befolyásolhatják még spirituális erők, amik szintén az érzelmeidre és gondolataidra is fognak hatni ezáltal az akaraterő motivációja is megváltozik.

2022. aug. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkepp szerintem az agyi jutalmazaskozpontra kell hatni.


En kiprobaltam kicsiben a pl kitartást.

Válassz egy olyan tevekenységet amit SZIVESEN végzel, nem igenyel enrgiabefektetést, es abbol csinalj rendszert.


A RENDSZERESEN végzett tevekenységek szokásokká alakulnak es automatikusan rááll az agy azokra a dolgokra is amiket eleinte megterhelo megtenni. (Eleinte pl nehezen szánid magad a sportra de a szervezet es az agyad hozzászokik es egy ido mulva már igenyled kulon szakitasz rá idòt betáblázod a napjaidba es hianyzik ha nem csinalod)


Csak en magamon teszteltem es jutalmazas nelkul a kitartás nem megy. Es kell a kitartás ahhoz hogy valamit szokásba épits meg hogy az agyad automatizálja.


Azaz pl.kitalaltam amiert szeretek lakkozmi hogy a kisujjamon mindig babakékre festem. Hát talán 1-2 hétig ha csináltam..értelmét veszti a dolog.

Es ez veszelyes is mert a sport is ugyanigy ertelmét veszitheti.

Folyamatos visszacsatolás ill jutalmazás kell míg szokássá nem válik ahhoz hogy automatikusan kövesse es igenyelje az agyad. Ha szokás vmi az már soha nem lesz megterhelo és mindig szivesen fogod végezni is.

2022. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoval minden akarat alapja egy séma, egy berogzult szokás.

Pl ahogy a függőségek is jol mutatják ezt.

Ha rendszeresen cigizel az agyad megszokja hogy ez a normalis!, es akkor is cigizni fogsz ha nem akarsz.


Tehát eleinte kemény, de a nem akart dolgokat ki kell iktatni, és olyan dolgokat kell rendszerrel csinalni amit akarsz akarni.

Pl nem akarsz sportolni de amugy akarnal.

Eleinte neki kell kezdeni eroltetve szajhuzva kinnal es nyögve meg óbegatva. De ebbol RENDSZERT kell csinálni. Es egy idő mulva már nem nyögve kezdesz neki. Az agyad rááll!

2022. aug. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Beszélgess egy emberrel a tudatalattidból

Persze olyannal akibe megbízol

2022. aug. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 ???


Még egymagam is sok vagyok magamnak, tudatalatti nélkül is. 😅

2022. aug. 16. 07:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Pedig máshogy nem fog menni

Ha már olyan súlyos a probléma hogy ébrenlétben nem lehet megoldani akkor marad az álomvilág

2022. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tetszik, ha nem, ha sok vagy magadnak, ha nem, akkor is a tudatalatti emlékek jelennek meg az életedben. Végezz spirituális munkát, válassz utat, és megszűnnek az ilyen jellegű kérdéseid. Neked is jobb lesz... Ébren könnyebb az élet.
2022. aug. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!