Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan lehet teljesen kizárni...

Hogyan lehet teljesen kizárni a külső zajokat? Milyen agykontrolltechnikákat ismertek alfába menéshez? Titeket miben segített az agykontroll? Tényleg segít a tanulásban?

Figyelt kérdés
Annyira idegesítő, hogy ezek miatt semmire sem tudok koncentrálni. Az agykontroll se jön össze, pedig hónapok óta próbálom. Reggel szoktam gyakorolni, ébredés után, mondjuk akkor hullafáradt vagyok és alig bírom úgy tartani a szememet, ahogy olyankor kellene.
2011. jan. 5. 20:02
 1/5 Bretso ***** válasza:
Füldugóval kizárhatod a zajokat, utána még omegába is lemehetsz.
2011. jan. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sorra a kérdésekre:

Az agykontrollozáshoz ellazulás, az ellazuláshoz pedig nyugalom kell, tehát pl. gyerekkoromban, ahogy a szüleim ordítoztak egymással, alkoholizmus...stb, emellett inkább nem csináltam rendszeresen, csak amikor találtam nyugodt körülményeket. Mert ha az ember zaklatott, ideges, akkor mi értelme?

A zajok talán emiatt zavartak amúgy is. Aztán elkezdtem, és azóta is ezzel kezdek minden programozást, ezt javaslom Neked is: 3-2-1... ezután félig alfában beprogramozom, hogy "a külső zajok egyáltalán nem zavarnak, sőt, elősegítenek meditációs állapotba jutni" (ebből a nem zavar kihagyható, hogy csak pozitív szavak legyenek benne), majd újra 3-2-1... stb, ahogy a tanfolyamon tanultuk. Tanfolyam előtt még a legelső könyvben írtak szerint csináltam, ami már nem kapható, ez hosszadalmasabb.

Sok mindenben segített a lassan 20 év alatt, nem tudom felsorolni pár sorban. Egészség (gyógyulás, gyógyítás), anyagi dolgok, tanulás, munka, társkapcsolat, gyerek...stb. Nem tartanék itt...


"Annyira idegesítő, hogy ezek miatt semmire sem tudok koncentrálni"

Javaslom, hogy mivel pont az ellazulás a lényege, az alapja, hogy alfába jussál, ne koncentrálj, inkább ne törődj vele. Csak hagyd, hogy az lesz belőle, ami, és mintha alfában lennél, ugyanúgy csinálj mindent. Tedd félre, hogy alfában vagy, vagy nem, mindegy! Néha majd mélyebbre, néha felületesebb szintre jutsz, teljesen mindegy (majd ha sokat csinálod, jobban észreveszed a különbséget), de így több eredményt fogsz elérni!

Annyira nem lényeges, hogy 30 fokban vagy kevesebb-ben van felfelé a szem (ezt Domján L-tól megkérdeztem), elég, ha a testedre merőleges képzeletbeli vonaltól egy kicsit mégis "feljebb" (remélem, ez érthető?). Az ébredés utáni fáradt állapot (+az elalvás előtti) pedig amúgy is alfa szint, szemtartás nálkül is. (A szemtartással csak mesterségesen "állítható elő" ez, ami reggel-este amúgy természetes.)

2011. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat

igen érthető volt a szemtartás :)

2011. jan. 5. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Sikerekről bővebben: esettanulmányok.hu

Sok sikert Neked is!!!

2011. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én sokszor hallgatok halkan zenét ilyenkor nekem bevált. Próbáld ki. Keress valami lágy zenét és szép halkan szóljon a háttérben.

pl: Bonobo, Sophie & Ives - Untie Me, The Infinity Project - Mystical Experiences

2011. jan. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!