Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Félénkség, önbizalomhiány,...

Félénkség, önbizalomhiány, szociális fóbia is megszüntethető agykontrollal? Hogyan, milyen technikával?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

nem

a szociális fóbia kizárólag társasággal szembeni kinyílással szüntethető meg.

2011. jan. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ez engem is érdekelene
2011. jan. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megszüntethető. Az agykontrollal nem csak a testedre lehetsz hatással, hanem a pszichédre is. A lényeg, hogy a gyakorlatokkal arra kell átállítanod az agyadat, hogy bizonyos helyzetekben hogyan reagáljon. Nehéz dolog, hiszen mindegyik mögött húzódik valami elsődleges ok, ami kiváltja, és először azzal kell szembe nézni, párhuzamosan pedig agykontrollal rásegíteni.

Nekem biztosan kihívás lenne. Nekem enyhébb szociális fóbiám van. Most, hogy írunk erről, szerintem magamnak esek. :)))

Ha van gyakorlatod, próbáld meg. De elemezd ki, mitől alakultak ki!

2011. jan. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Biztos vagyok benne, hogy agykontrollal csökkenteni tudod, vagy akár meg is tudod szüntetni a félelmeidet, fóbiádat.

Ezt úgy kell elképzelni, mint ha meg akarnád változtatni a gondolkodási mintáidat - mintha átrajzolnád az elmédet.

Egy egyszerű technika erre, ha pozitív mondatokban megfogalmazod, amit el szeretnél érni, (pl: Hatalmas önbizalmam van, igazi társasági ember vagyok, szívesen barátkozom, az emberek szeretnek és elfogadnak), és mint egy mantrát rendszeresen elmondod naponta többször. Próbáld ki a tükör előtt állva, és közben mosolyogj magadra.

2011. jan. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tényleg "csak" ennyi lennei a technika, hogy pozitív mondatokat ismétlek? Nagyon jó lenne! Az a baj, hogy megszokott, bejáratott módon zajlanak a napok és ha történik valami, pl. ha valaki durva, udvariatlan velem egy vásárlás vagy csak a hétköznapi jövés-menés közben, azt nagyon a szívemre tudom venni, napokig ezen őrlődöm, ami tudom, hogy hülyeség, de mégis. Valami megoldást szeretnék erre, mert nem akarom, hogy ilyen butaságok felőröljenek.
2011. jan. 21. 14:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igazán hatásosak ezek az állítások, ha ellezult állapotban mondogatod őket. Ehhez még el is képzelheted a vágyott célt, pl. hogy emberek vesznek körül és elnevetgéltek, milyen jól érzed magad meg ilyenek...
2011. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ugyan az, mint ha mantráznál ;) ha őrlődés helyett mondod a saját mantráidat, a pozitív mondatokat, hidd el, sikerülni fog. tapasztalatból mondom ;)
2011. jan. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :-)
2011. jan. 23. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!