Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az akusztikus/auditív memória...

Az akusztikus/auditív memória alapból melyik agyféltekén található?

Figyelt kérdés
Sajnos hiába kutatom neten, nem találom. Fontos lenne, hogy végre tisztázzam önmagammal, hogy most miért is van az, hogy a látottakra pocsékul emlékszem, a hangokra, zenére, meg ilyesmire viszont nagyon tisztán. Ezt úgy kell érteni, mintha csak rá gondolnál egy számra, és lenyomnák a fejedben a play gombot, és dekoncentrálva is megy tovább, TISZTÁN minőségesen xd. Aki olyan mint én az most nem néz hülyének, és érti miről van szó. Szóval bal vagy jobb agyféltek? Akármelyik is a válasz rá, mindkét féle képen megkapom a válaszom.
2012. márc. 7. 02:17
 1/3 anonim válasza:
Az emlékképek megőrzése nem köthető egy-egy agyféletkéhez. A limbikus rendszer központi szerepet játszik ebben, és ennek mindkét féltekén megtalálhatók a képviselői. A hallóközpont szintén mind a két oldalon megtalálhatók (a halántéklebeny felső részén van ha jól emlékszem, de nem érdekes, nem ezt kérdezted). Ha valaki nagyon jól emlékszik hallott dolgokra, annak inkább az asszociációs pályákhoz lehet köze. Valamely pálya talán erősebben működik nálad mint pl egy optikus asszociációs pálya. Azért tudnod kell, h ez olyan kérdés, amire az emberek még nem találtak egyértelmű választ.. mitől lesz vki vizuális típus, miért jegyzi meg vki jobban a számokat, mások egyáltalán nem stb. Tehát ezt ne vedd készpénznek. A lényeg, h ez a funkció nem köthető egyetlen agyféltekhez (mint pl a beszéd motoros régiója)
2012. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert volt egy ilyen válasz itt a fórumon, hogy:


"Mester Tomitól hallottam egy interjújában, hogy az az igazi zene, mikor elmerült állapotban, csak úgy intuitív módon hallgatod a fejedben fellépő dallamokat, és ehhez nem is kell zenésznek lenned. És ha jól tudom, a jobb agyféltekés zenélés tanfolyam is ezzel, vagy valami hasonlóval foglalkozik. Remélem segítettem!"


És itt felmerült bennem a gyanú, hogy mi van akkor, ha nekem alapból a jobb agyféltekem működik jobban, és születéstől kezdve a hangokat is ez az oldal kezeli, amit sok hétköznapi ember viszont úgy kell tanuljon külön.

2012. márc. 12. 13:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Ami a képeket illeti, érdekes dolgot tapasztaltam magamon, így 20 évesen, ami eddig nem volt (ezt kitárgyaltam egy másik topikban is). Szóval néha csukott szemmel bejön egy kép, amit valamikor láttam, és tisztán élesen, szinesben, csak ilyenkor megijedek, mert ez nekem nagyon de nagyon új dolog az életben, és kizökkenek gyorsan. De ebből azt sikerült megtanulnom, hogy a vizuális emlékeim nagyon tisztán ott vannak a fejemben, csak szándékosan nem tudom felidézni. Olyan ez mintha volna egy fiókod, tele hasznos iratokkal, de nem tudod szándékosan kinyitni, mert pl. rossz a zár rajta, de néha jön egy nagy szél ami magától kinyitja egy rövid időre xd. Jó tudom hülye példa, de kb. ilyesmi van velem is. Ja meg újabban sikerült színesben és tisztán álmodnom (a centrális látásom is nagyon éles tud lenni olykor), ami régen szintén nem volt.
2012. márc. 12. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!