Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan tudom? További infó lent

Hogyan tudom? További infó lent

Figyelt kérdés
Hogyan tudom megváltoztatni az írásom? Ha valaki azt hiszi, hogy nem lehet akk ne is kommentálján mert tudom, hogy lehet csak azt nem, hogy milyen módszerrel.
2012. aug. 4. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Válassz ki egy neked megfelelő írásképet, és kezdd el használni. Másolj le egy szöveget olyan betűtípussal, amilyenre az írásodat változtatni kívánod. Az írás képessége berögződésen és szimbólumfelismerésen alapul. Ha kellő ideig használod szándékosan odafigyeléssel az adott írásképet az eddigi berögződött írásképedet felülírja az új. Nem biztos hogy tökéletesen ugyanolyan lesz az új, mint amiről másoltad, de nagyon hasonló. Csak időt kell rá szánni, mert a berögződés viszonylag hosszú folyamat.
2012. aug. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tanulj meg másik kézzel írni. A fizikai nehézsége miatt teljesen máshogy fog kinézni.
2012. aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt remélem tudod, hogy ezzel sok minden mást is megváltoztatsz! Vagy pont ezért akarod?

[link]

2012. aug. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
sok mást is? mint pl?
2012. aug. 4. 19:18
 5/11 anonim ***** válasza:

A személyiségeden belül sok mindent.

Erről szól a grafoterápia, amit linkeltem.


Az a lényege, hogy biztos tudod, van a grafológia. Az írás stílusából alakjából, betűk alakjából, dőléséből, sorok közti távból stb stb 1000 más dologból, következtetni lehet valaki személyiségére.

Ez azért van, mert a személyiség alakítja az írást.

Csakhogy!

Ez a kölcsönhatás oda-vissza működik! Ezt használja ki a grafoterápia.

Például: (nem értek a grafológiához, lehet hogy a konkrétumok mások, de a mechanizmus így működik)

Szóval ha mondjuk valaki úgy ír, hogy az írott szövegében a betűket nem köti össze, hanem mindig van köztük egy kis szünet, az arra utalhat, hogy végletesen önálló, függetlenségre törekvő személyiség, nem tartja túl értékesnek az emberi kapcsolatokat.

Ha grafoterápiával rendszeresen gyakorol, és tudatosan kényszeríti magát egy új fajta írásmódra, hogy teljesen folyamatosan írjon, az a tudatalattiján keresztül idővel kihat a személyiségére, és elkezd olyan döntéseket hozni az életben, úgy reagálni dolgokra, úgy viszonyulni más emberekhez, ahogy azelőtt nem tette volna.

Jobban fogja ápolni a kapcsolatait, jobban megbecsüli a barátjait, stb.


De a maga rákényszerítése nem is a legjobb szó, mert ez inkább úgy sikeres terápia, ha tudatosan, (és tudat alattival összhangban) a személyiség változás, fejlesztés a cél, és minden gyakorlás ezért történik.


De a lényeg akkor is az, hogy csak azért, mert pl egy írás stílus megtetszik, azt nem szabad akaratunk ellenére magunkra erőltetni, mert hosszú távon személyiségtorzuláshoz, a tudatalatti összezavarásához, és szélsőséges esetben pszichoszomatikus betegségekhez is vezethet.

Nem véletlenül többszáz éve a hitelesítés fontos eszköze pl az aláírás.

Most, a 21 században is ezt fogadják el bankban, egyéb komoly helyeken.

Az írás mi magunk vagyunk, csakis ránk jellemző, teljesen egyedi, és kifejez minket.

Ha megváltoztatjuk, vele változunk!!!

2012. aug. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát én eszméletlenül csúnyán és olvashatatlanul írok és ezért szeretném megváltoztatni. Bal kezes vagyok és kiskoromban a tanárnő mindig aztmondta, hogy nekem megfogni a kezem és megmutatni, hogyan kell mert ő jobbkezes =/ Viszont én nemcsak az írásomon akarok változtatni hanem, a gondolkodásmódómon külsőmön stb...szóval ez most pont jól is jön akkor
2012. aug. 4. 20:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, csak ez egy elég komoly dolog, és magának a külalaknak az esztétikai szép írásnak nem sok köze van a grafológiához.

Szóval ebbe saját magadtól nem kéne belefogni, mert nem tudhatod, mit váltasz ki a tudatod mélyebb szintjein, (ha ebbe a kategóriába írtál, gondolom tudod, hogy ez komoly dolog) mert feltehetően nem értesz a grafológiához.


Szóval ha komoly az elhatározás, akkor első lépésként mindenképpen ki kell kérni egy grafológus tanácsát!

Nem tudom, lehet e ezt online neten keresztül, valami beszkennelt írott szöveggel, vagy csak személyesen...

De az biztos, hogy ezen az úton kell elindulni.

2012. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg ha bal kezes vagy, akkor biztos hallottad, hogy régebben szokás volt, de most már tilos egy gyereket átszoktatni jobb kézre, mert mentálisan sérülhet, deformálódhat a személyisége.

Na ez majdnem ugyanez a történet, óriási különbség, hogy itt te is akarod a változást, de ettől még óvatosan kell kezelni, és pontosan meg kell határozni, hogy az írásodnak melyik részét hogyan, mennyire kell megváltoztatni.

Ez pedig szakember nélkül nem megy.

2012. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A titok című könyv írója is írja, hogy megváltoztatta kézirását az agykontrollal és ezért gondoltam, hogy énis megtudom de ilyen dolgokra nem is gondoltam, mert nem is tudtam, hogy van ilyen.
2012. aug. 4. 20:40
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként volt olyan időszak kiskoromban amikor mindkét kezemmel írtam pont azért mert a ballal nem tudták nekem megmutatni de aki próbálkozott is az is elbénázta, aztán volt, hogy váltogattam a kezeim de végül valahogy mégis a balnál maradtam.
2012. aug. 4. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!