Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Nyelvet tanulni VILLÁMOLVASÁSS...

Lótusz szirmok kérdése:

Nyelvet tanulni VILLÁMOLVASÁSSAL? De hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Letöltöttem egy hanganyagot a villámolvasásról. már megtanultam majdnem az egészet. olvasni nagyon jól lehet vele sztem, de nyelvet tanulni hogyan lehet vele??

azt mondják h tanulásra is nagyon jó a villámolvasás.

de hogyan lehet vele pl. matekot vagy nyelvet tanulni? hiszen a matekban és a nyelvben is vannak "megértős" részek, nem elég csak az h elolvasod a szavakat és emlékszel rájuk. én nyelvet szeretnék tanulni villámolvasással, de úgy látom h ezzel csak mondatokat lehet gyakorolni és szavakat. de mi van a nehéz, középfokú nyelvtani részekkel? azt nem elég elolvasgatni, mert az olyan mint a matek. meg kell érteni. na most hogyan lehet ezt villámolvasással csinálni?


köszi a válaszokat!



2013. júl. 13. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Te is kimondtad, a matekot érted vagy nem, nincs köztes állapot, és nem tudod tanulni.
2013. júl. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
érdekelne engem is a dolog.Honnan töltötted le, milyen terjedelmű anyag ez?/bedugós net miatt kérdezem/
2013. júl. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor én is kérdezek. Én anno elvégeztem a tanfolyamot, de az ott ülők közül mindenki, köztük én is úgy éreztük, hogy egy hatalmas marhaság az egész. Az oktató nagyon belevalón hitegetett végig, jó marketingdumákat nyomott; de egyszerűen úgy voltunk a végén, hogy egy könyvet nem jegyeztünk meg, amit "villámolvastunk".


Most te tényleg azt állítod, hogy működik a dolog és használható olvasásra? Milyen gyorsan megy? Mennyire jegyzed meg?


Egyébként az ilyen megértős dolgokat a hapsi szerint lehet tanulni, de nagyon sokszor kell rajta végigmenni és sokszor bele is kell merülni. Kezdőnek nem az a legegyszerűbb. Nyelvtanulásra viszont alkalmas, amikor szavakat kell bemagolni.... szerinte....

2013. júl. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem igazán hiszek az ilyenekben, sőt, nem is tudok róla sokat, de mint aki benne van a nyelvtanulásban, azt mondanám, hogy nem lehet valami jó rá. A nyelvtant nem olvasni kell, hanem érteni, és ha érted, attól még gyakorolni, gyakorolni és gyakorolni kell, amíg a könyöködön nem jön ki, egy idő után rögzül, beépül, automatikus lesz. Ha a nyelvtan megvan, szavak kellenek, amiket szintén nem magolni kell egy idő után, hanem pl. ha látsz egy új szót, akkor értelmezed a mondatot, megpróbálod kitalálni, van, hogy sikerül, ha nem, akkor nézed meg szótárban. De ami a lényeg, hogy fontos a kontextus, a használat, erre rá kell szánni az időt, nem végigrohanni rajta úgy, hogy a felét nem érted.
2013. júl. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

20:02

szia! ezek a linkek:

privátban elküldöm, mert nem engedi kitenni a linkeket.


A part kettő nekem nem indult el, mert nem jött be az oldal, de idővel elkezdte önmagától letölteni, amikor a harmadik részt elkezdtem letölteni. szóval azt nem garantálom h te is biztosan le tudod tölteni a második részt.

viszont ha már megvan az első, az végigvezet minden fő lépésen, a lényegeken.


20:12

nekem eddig bejött. ezek teljesen más tudatállapotok igazából, és érezhetően jóval élesebben jelen vagy az itt és most állapotában is. nincs jövő és nincs múlt. normál állapotban viszont folyton belemosod a jelenbe a múltat és a jövőt, és tele vagy tudat alatt vágyakkal, elvárásokkal, stb. így egy adott szöveg felé is. így nem tudod használni a teljes tudatodat. azt csak akkor lehet, amikor tényleg teljesen relaxált vagy és éber. én évek óta meditálok, így véleményem szerint akiknek nehezebben megy a dolog, azoknak azért nem sikerül, mert nem jutnak el a megfelelő állapothoz. mint pl. van a zazen meditáció, vagy jóga, amik különféle tudatállapotokat idéznek elő, ezeket nem is lehet csinálni 100 %-osan, ha nem a megfelelő testhelyzetben vagy. úgy nem éred el vele az eredményt. pl. meditálóknál is úgy működik, h ha begörnyedsz akkor tompa lesz a tudatállapot idővel. míg egyenes háttal 100 %os figyelmet tudsz elérni, összegörnyedve kb. 60-70 %-ot.

sztem jó és működik, ha nem is 100 %-osan, de nekem tetszik, mivel vissza tudtam idézni dolgokat, olyan szót is, aminek a megjegyzése eddig nehéz volt, és mindössze 10 percig sikerült. utána folyton elfelejtettem ezt a szót. ugyanígy elmélyült meditáció közben is elő szoktam venni szavakat, amiket nem bírok megjegyezni. meditáció közben is nagyon éles a tudat. így lehet berögzíteni a tudatba a dolgokat. persze nem minden meditáció alkalmas erre, ez a meditáció típusától függ mert sok fajta van.


ma 20:19

Na igen, én is erről írtam: a nyelvtanról. azt alaposan meg kell érteni. főleg a középfokban már nagyon nehéz nyelvtani részek is vannak. a nyelvtani részt megtanulni villámolvasással még meg sem próbáltam, mert hitetlenkedek abban h az sikerülne. de sztem ki fogom próbálni. a lényeg az h úgy vettem észre h a szavakkal, mondatokkal működik. de nem elég a fotóolvasás. kellenek az előtte és az utána lévő pontok is. ugyanolyan fontos a szuperolvasás és az elmerülés is mint a fotóolvasás is.

2013. júl. 13. 20:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Igazából akkor amiről beszélsz, az hasonló kicsit ez ahhoz, amit mi agykontrollon tanultunk (arra is jártam, micsoda véletlen. Szerethetnek engem az ilyen életművészek). Ott voltak ilyen nem is tudom. Elmefogasok talán? Amire szavakat "aggattunk" és azokat kellett megjegyezni. Érdekes módon, hat éve csináltam a tanfolyamot mégis a mai napig emlékszem több szóra is, pedig aztán sok hétköznapi is volt köztük.


Meditálni annyira nem, relaxálni amolyan agykontrollosan szoktam. Bár amikor nagyon stresszes vagyok, nem megy egyszerűen. A tanfolyamon is voltak relaxációs gyakorlatok, hogy hangulatba kerüljünk, mégsem működött a dolog. Mindenesetre köszönöm a válaszodat, még lehet, hogy próbálkozom.


Az elmetérkép nagyon innovatív ötlet volt egyébként szerintem. Talán az egy értelmes dolog. :)

2013. júl. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
amikor nyugtalan vagy nem megy könnyen a relaxáció - akkor ne is erőltesd. nagyfokú nyugtalanságkor, amikor pl. egy stresszesebb időszakom van (pl. vizsga, vagy bármi egyéb nagyobb dolog) én se mindig tudok ellazulni. olyankor ne erőltesd. csinálj olyan dolgokat, amik hétköznapibbak mint a relaxáció, és lazítónak, élvezetesnek érzed őket. :) aztán ha már kevesebb a feszültség, már képes leszel relaxálni. de valamikor kimondottan nem is érdemes megpróbálni, ha olyan idegállapotban vagy. sztem legalábbis. mert olyankor nem megy a dolog. és az már erőltetés ha próbálgatod h "de akkor is legyek nyugodt, legyek nyugodt".
2013. júl. 13. 21:23
 8/10 anonim válasza:
100%

A nyelv tanulásához (tudásához) nem kell a nyelvtant tudnod.

Engem ha például magyar nyelvtani szabályokból feleltetnének

biztos megbuknék, pedig magyar az anyanyelvem.

Nem feltétlenül kell nyelvtant tanulj az idegennyelveknél sem. Ha jól megy az olvasás, olvass idegen nyelven,

tanulj mondatokat.

Nem baj ha nem érted a szövegeket egy idő után ráérzel majd, és automatikusan megérted a nyelv logikáját.

Ez egy sokkal jobb út mint a normál nyelvtanulás.

2013. júl. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
# 8: Ha valóban így lenne, már nem tanítanának rendes nyelvtanulóknak nyelvtant. Nézz utána az L1 és L2 elsajátításának különbségeiről, hiába tanulod meg az anyanyelvedet gyorsan, ezt 20 éves korodban már nem lehet megcsinálni..
2013. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Van aki még most is így tanul pedig nem 20 éves.

És ezt az eredményt mindenki megirigyelheti.

[link]

Egyébként akinek van olyan barátja, ismerőse aki külföldön tanult, és úgy ment ki hogy semmit nem tudott az adott nyelven, aztán meg perfekt tudással jött vissza én nem nevezné csodának.

Nyilván itthon ezt sokkal nehezebb kivitelezni, de meg lehet csinálni ezt magamon is tapasztaltam.

2013. júl. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!