Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Melyik a helyes? Az 1. vagy a...

Melyik a helyes? Az 1. vagy a 2. mondat? (lent)

Figyelt kérdés
Elolvastam Jose Silva Philip Miele Agykontroll című könyvet és a 4. fejezet végén azt írja, , az ídőt balról jobbra haladó folyamatként érzékeljük. Más szóval a jövő a bal oldalon, a múlt a jobb oldalon helyezkedik el. " Ez a két mondat ellentétben van, az is lehet, hogy nyomdahiba.

2014. ápr. 19. 14:38
 1/5 anonim válasza:
én úgy tudom, hogy a bal agyfélteke felelős az emlékezetért, a jobb a fantáziáért.
2014. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értek az agykontrollhoz, de a mondatok nem mondanak ellent egymásnak. Ha az idő egy folyó, ami előtt állsz, és balról jobb felé folyik, és mondjuk egy rajta úszó gumikacsa egy adott esemény, akkor amíg a bal oldaladon van, addig még nem ért el, tehát a bal oldal a jövő eseményeit jelenti, amikor elér az a jelen, amikor jobb oldal felé távozik, akkor már múlt. Legalábbis így értelmezem én a hasonlatot.
2014. ápr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Laylah ***** válasza:
Elég kétértelmű... Jelentheti a kacsás verziót is, de ha egy számegyenesként fogod fel, ahol a 0 a jelen, akkor ami előtte van (a negatív számok) a múlt, ami utána (a pozitívak), a jövő. Ez esetben elírás, a kacsás hasonlat esetében viszont korrekt.
2014. ápr. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő helyes. Az 1. mondat szerint növekvő időskálán helyezkednek el az egyes folyamatok. A 2. mondat szerint pedig minél inkább érzékeljük a múltat, annál erősebb a jövő iránti folyamat.
2014. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Megjegyző válasza:
Pszichológusok a következők szerint elemzik első ránézésre a páciensek által festett képeket. Fent: képzelet, lent: valóság, bal oldal:múlt, jobb oldal:jövő. Ehhez nem szükséges agykontrollról szóló könyv.
2014. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!