Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan tudnám elírni, hogy...

Hogyan tudnám elírni, hogy megjegyezzem az álmaimat, és ne felejtsem el a reggeli felkelésemtől számított pár percen belül?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon érdekes álmaim vannak, de nem tudom megjegyezni őket. Az első egy-két percben még emlékszem, de aztán kikelek az ágyból és már el is felejtettem. Csak annyi marad meg, hogy nem rég egy macskával álmodtam, ma meg egy olyan álmom volt, ami nagyon valóságosnak tűnt. i a megoldás?

2014. aug. 13. 10:05
 1/7 anonim válasza:
én úgy szoktam, hogy amikor felébredek, nem mozdulok meg, mert akkor abban a pillanatban elfelejtem. Arra gondolok, hogy mit álmodtam, próbálok jobban visszaemlékezni és amikor úgy érzem, hogy megmarad a dolog a fejemben, akkor már átfordulok az oldalamra stb. Ez csak pár perc csupán, szóval nem maradok mozdulatlanul zsibbadásig. :D Utána le is írhatod az álmaidat, akkor hosszútávon is megmaradnak.
2014. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MSE33 válasza:

Gyakorold a tudatos álmodást. Nekem nagyon bevált! Hihetetlen eredményeket értem el pár hét alatt! Sokkal jobban emlékszem az álmaimra, minden éjjel álmodom, sokszor nem is egyet és egyre jobban megy a megfejtés is! Sokat segít, ha olvasol róla. Mindjárt küldök linket is. Egyébként nekem bevált, hogy amikor felébredek, csak kinyitom a szemem max., de nem mozdulok!!! A mozdulat már cselekvés az álmon inneni világban. Az már vesz el az energiából, ami még odaköt. Csak nyisd ki a szemed, óvatosan, próbáld megjegyezni az álmot, kelj fel és írd le. Az is segít ha azt leírod ami megmaradt. kitartás!!!

Ebben sok link is van segítségképpen... :-D phoenix33b.cafeblog.hu/2014/06/27/%E0%AE%87-tudatalatti-vagy-csak-alom/

2014. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden lefekvés előtt határozd el, hogy reggel emlékezni fogsz rá és egyből felírod az álomnaplódba. A naplót készítsd ki előre az ágyad mellé. Ha nem emléxel rá, akkor leírod az álomnaplódba azt, hogy "ma éjjel nem jegyeztem meg az álmaimat".


A fontos az, hogy meglegyen a szándék, hogy fel is írod.


Van, hogy éjszaka közepén ébredsz arra, hogy álmodtál valamit (egy alvás alatt többször álmodunk), ilyenkor is jó felébredni (ágy mellé kikészítetett napló, toll, zseblámpa segíthet :) ) és felírni, utána úgyis hamar visszaaludsz. Sok sikert, szerintem hasznos szokás. :)

2014. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, megfogadom a tanácsokat, hátha nekem is sikerülnek! :)
2014. aug. 14. 19:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Én szinte minden álmomra emlékszem, olyanokra is ami több évvel ezelőttiek, gyerekkoromból. Soha nem gyakoroltam a tudatos álmodást pedig érdekel.Ma is mikor felkeltem emlékeztem hogy egy régebbi álmomban már voltam abban a házban. Imádok álmodni, és régebben tudtam is irányitani. Rengeteg de ja vu-m van. Folleg a kislányommal mostanság :-)
2014. aug. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem meg örülj neki, hogy nem emlékszel rájuk..annyival jobb lehet úgy az élet!
2014. aug. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem gondold végig, amint eljutottál odáig agyban, hogy álmodtál, addig ne mozdulj, aztán ha esetleg ott van a telefon a közeledben, pötyögd bele, vagy írd le egy lapra; nekem kétszeri-háromszori pontos átgondolás és lejegyzetelés után meg szoktak maradni az álmaim, bár gyakran, mire félálomba kerülök, már nem emlékszem az elejére, csak az utolsó kb 2 percre.
2014. aug. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!