Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Meditálás révén hogyan lehetsé...

Meditálás révén hogyan lehetséges hallucinációs élményeket kiváltani?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy tibetben járt egy angol(?) orvos, és lórugásnyi lsd adott egy tibeti szerzetesnek, aki nyugodtan ült tovább, gyakorlatilag semmi hatása nem volt rá az lsd. Elmondása szerint jó anyag az lsd, de a meditálás, amit ő végez, az még jobb. Ezután az orvos annyira meglepődött a látottakon, hogy Ram Dass-ra változtatta a nevét, és elmélyült a keleti tanokban, és meditációkban.
2016. márc. 26. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Az LSD tudattágító hatására gondolt a szerzetes, nem a hallucinációkra. Az LSD az elme kreativitással kapcsolatos funkcióit terjeszti ki amellett, hogy összetett hallucinációkat okoz. A meditáció egyik célja az illúziók lerombolása az igazság megismerése érdekében. Pont az ellentéte a cél, mint amit kérdeztél.
2016. márc. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fish1 ***** válasza:
Láttam már különböző dolgokat és embereket meditáció alatt, olyan élethűen, mintha rendesen nyitott szemmel, nappali fényben néztem volna. Nekem ehhez nem kellett tudatmódosító szer, csak annyi, hogy gondolatok nélküli állapotba hozzam magam. Amikor magamhoz képest hosszabb ideig sikerült, akkor jöttek a "látomások".
2016. márc. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A drogok hatása és a meditáció két nagyon különböző dolog . A meditálás biztonságos és fejlesztő hatású (!) a tudat módosítók ahogy ma használják nem az és egy cseppet sem emelik a tudat szintjét .
2016. márc. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, nem is a kábítószerekre gondoltam, az emlegetett doki neve Alan Aspect harvardon volt pszichológia professzor. Tisztában vagyok vele, hogy létezik ez a jelenség, és ezt nem kábítószerekkel szeretném kiváltani. Pont azt keresem, amit a 2. válaszoló írt, hol kezdjem el, tudsz-e ajánlani könyveket? meditációt tudom hogyan kell csinálni, de lépésről lépésre, hogyan csináljam?
2016. márc. 27. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!