Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Tudatos álmodás? Tippek...

Tudatos álmodás? Tippek johetnek akinek sikerult es akik probalkoznak

Figyelt kérdés

Jo lenne tudatosan álmodni mert voltam mar igy de akkor csak tudtam h almodok es nem tudtam irányitani semmit de jo volt

Szoval azt szeretnem h tudatosan álmodjak ugy h en idézem elo...vagyis ertitek



2017. febr. 24. 22:23
 1/6 anonim válasza:
100%

Velem még csak egyszer volt hasonló. Álmodtam valamit, és egyszer csak beugrott hogy ez egy álom. És onnantól kezdve azt csináltam amit akartam. Viszont nem sokáig tartott mert hamar megszólalt az ébresztőm. Amikor pedig felkeltem, sokkalta fáradtabb voltam a szokásosnál.


Szóval nem tudom hogy ez hogy sikerült nekem, de nagyon jó volt az biztos.

2017. febr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Mikor fogják már fel végre az emberek, hogy tudatos álmodásnak, mint tudományos jelenségnek SEMMI köze az ezoteriához?...


Holnap írok majd egy részletes leírást, addig is nyugi.

2017. febr. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én akkor szoktam így álmodni amikor már majdnem felébredtem. Pl. amikor megszólal az ébresztő de kinyomom és visszaalszok. Legtöbbször azt álmodom ilyenkor hogy megnézem hány óra van XD
2017. febr. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én már hozam elő tudatosan.

Valahol olvastam egy módszert, gyakoroltak, és bejött!:D

A módszer a következő:


Napközben, amikor csak eszedbe jut, állj meg egy pillanatra, és vizsgáld meg magad és a környezeted. Például: emlékezz vissza, hogy mit ettél reggelire, ebédre stb.; emlékezz vissza, hogy pontosan mi is volt rajtad egész nap, és ezeket magadban mond is ki szépen sorjában.(Mert ha álmodnál, valószínüleg nem emlékeznél rá) Illetve még azt is csinálhatod, hogy körbenézel a szobában ahol épp vagy, és próbálsz a részletekre koncentrálni, hogy pl látod e hogy milyen betűk vannak egy könyv borítójára írva(mert hogy álmunkban nincsennek meg a részletek). És ha ez megvan, forintos, hogy tedd fel magadnak a kérdést: Akkor most álmodom? A válasz pedig értelemszerűen igen, vagy nem. Ha igen, akkor csak hozzá kell tenned, hogy "akkor azt csinálok bamit akarok". És nyert ügyed van.

Na ami fontos. Hogy ezt az "ellenőrzést" jobb napi többször is elvégezni, de feltétlen minden nap legalább 1x. Amíg rutinná nem válik. Mert ha igen, na akkor fog álmodban is eszedbe jutni, hogy csináld meg, és így tudatodra ébredhetsz.


Sok sikert! ;)

2017. márc. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
2017. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

1. Naponta többször komolyan tedd fel a kérdést: ébren vagy-e vagy csak álmodsz?

2. Intenzíven képzeld azt eközben, hogy álmodsz!

3. Ellenőrizd közvetlen és távolabbi múltad, nem ütközöl emlékezetkihagyásba?

4. A kritikus (első) kérdést minden olyan szituációban tedd fel magadnak, ami egy álomra is jellemző lehet.

5. Akinek visszatérő álmai vannak, minden olyan szituációban tegye fel magának az első kérdést, amely hasonlít valamelyik visszatérő álmához!

6. Gyakran élsz át olyan extrém álomszituációkat, ami a valóságban nem fordulhat elő, mint például repülés, lebegés? Ha igen, akkor próbáld éber állapotban is beleképzelni magad és közben ügyelj a 2. pontra!

7. Azzal a gondolattal aludj el, hogy tudatos álmod lesz, tedd ezt akkor is, ha napközben alszol!

8. Ha eleinte rosszul emlékszel az álmodra (normál, nem tudatos!), vezess álomnaplót!

9. Határozd el, hogy álmodban megvalósítasz egy egyszerű cselekedetet!

10. Rendszeresen, de ne makacsul és görcsösen gyakorolj! Ne tűzz ki határidőt és légy türelmes!

2017. jún. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!