Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mennyire megbízhatóak az...

Mennyire megbízhatóak az álmoskönyvek vagy álomfejtő könyvek? Melyik közülük a legjobb vagy melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Semennyire. Akárki írta, akármilyen réga. Az álmok indig csak az álmodónak nyújtanak információt, mert egyedi szimbolikát használnak. Az álmod minden szereplője te vagy, éscsak te tudod megfejteni.


Vannak persze archetipusos álmok, azoknak egyetemes a jelentése, de az nagyon kevés. A nagytöbbsége az előző kat.


olvasd el ezeket:

Jung - Az ember és szimbólumai

Szepes Mária - Az álom mágiája


Remélem segítettem


Namaste

2010. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BlackSword ***** válasza:
Én ugyan nem olvastam, de többen akik tanultak pszihológiát azok a Frajd féle álmoskönyvet tartják a legjobbnak... Aztán rengeteg a koppincs... Szerintem mennj be egy megyei/városi könyvtárba, ott szerintem meg kell, hogy legyen...
2010. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Egyetértek az első válaszolóval. Csak annyit tennék hozzá, hogy eddig semmi nem vált valóra amit álmoskönyvben írtak... az álom csak az álmodónak jelenthet vmit.
2010. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BlackSword ***** válasza:

ma 12:27!

Második vagyok, és egyből javítok is... Freud akart lenni, csak elgépeltem...

Egyébként az álmoknak nem is kell valóra vállniuk... Az álom nem jóslás, és igazából nem is ezoterika, hanem sokkal inkább pszichológia... És ebben Freud az egyik legjobb... Nem régi, és végkép nem mitológiai megfigyeléseken alapszik, hanem a modern pszihológián, és ezen megfigyeléseken... az álmaink nem a jövőhöz kulcsok, hanem önmagunkhoz...

2010. júl. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

17:48

Freudról írsz és azt mondod hogy nem a mitológiából ered az álom? Ne haragudj de ez ellentmondás :)

Freud is elismerte az archetipusos tradicionalizmust, bár annak valódi képviselője és mestere Jung.


Namaste

2010. júl. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!