Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tippek álmok felidézéséhez,...

Tippek álmok felidézéséhez, memorizáláshoz?

Figyelt kérdés

Sajnos elég kevés álmomra emlékszem - még közvetlenül ébredés után sem tudom mindig felidézni azokat, és szeretnék minél többre emlékezni és álomnaplót vezetni.


Milyen tippek, trükkök vannak arra, hogy emlékezzek az álmaimra és ne felejtsem el azokat már rögtön az ébredés után?



2020. febr. 23. 09:42
 1/7 anonim válasza:

Én minden éjjel álmodok, és a legtöbbre emlékszem, van olyan amit évek múltán is fel tudok idézni, de van olyan amit ebredeskor meg tudok aztán ahogy ténylegesen felebredek már kezd ködössé válni.

Szerintem ezt nem lehet különösebben trükkökkel megtartani..

2020. febr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sikerülni szokott de kicsit nehéz megcsinálni. Nem is tudom, talán a tudatosan félig visszaalvás az ami leginkább leírja amit csinálok. Vagy közvetlen ébredés után felülök törökülésbe és lassan, nyugisan próbálom visszaidézni a hangulatot amit az álmomban történő dolgok hagytak. Nem szabad túl erősen gondolni rá mert akkor nem tudsz visszasüllyedni abba az alvásközeli állapotba. Olyan mint egy foszló cérna végén lévő dolgot magadhoz húzni. Ha túl gyorsan húzod a cérna elszakad, maga a tárgy meg ottmarad a sötétben. A memorizálás része pedig egy külön művészet mert miközben megpróbálod megjegyezni mi történt, közben ki is zökkensz kicsit. Mintha egy sűrű anyagban kéne búvárkodni ami folyton felnyom a felszínre. Nekem eddig sosem sikerült egy teljes álmot elejétől a végéig cakkompakk fölidézni ÉS megjegyezni de nagyon sok izgalmas részt vissza tudtam szerezni. De ha közben valaki megzavart egyáltalán hozzám szólt, teljesen oda lett az a nyugis tudatállapot amibe nagy nehezen visszasüppedtem és úgy rántott ki belőle hogy már nem tudtam ugyanoda visszamenni és sok rész megint elfelejtődött. Máskor meg nem tudtam megtartani magam és bealudtam.
2020. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy a másik hogyha fekve csinálom. Gyorsabban visszajutok abba az állapotba de könnyebb is visszacsúszni az alvásba.
2020. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lacagyerek ***** válasza:
100%
Az agyadat kell arra ösztönözni h jegyezze meg. Ezt úgy érheted el, hogy először mikor felébredsz akkor ne a telefonhoz nyúlj vagy valami olyanhoz ami egyből ingereket ad, hanem próbálj meg nyugodtan heverni az ágyon és közbe próbáld felidézni amit álmodtál. Változtasd a fekvő pózokat közben mert ez segít a felidézésben. Masrészt elengedhetetlen az álomnapló vezetése. Ebbe írd le az almaidat. Eleinte lehet nem fogsz csak 1-2 dologra visszaemlékezni de nem baj azt is írd bele. Írj dátumot meg azt h mit álmodtál még akkor is ha csak 2 szóra emlékszel és mindig jelen időbe a saját szemszögedből írd le. Pl: Ne úgy, hogy "Én kinyitottam a szekrényajtót" hanem "Én kinyitom a szekrény ajtót". Fontos, hogy ha emlékszel arra h mit éreztél közben (érzelmi állapot, fájdalom, szagok) azokat is írd le. Ezzel viszonylag gyorsan beindul az agyadban az h jegyezze meg az álmokat mert szükséged van rá. Viszont ha abbahagyod akko vissza áll a régi kerékvágásba (tapasztalat) és ráadásul gyorsan visszaáll. Remélem segítettem.
2020. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az álmok 99.99%-át elfelejti az ember, hosszú idő múlva csak azok maradnak meg amelyek erős emocionális (érzelmi) töltetet hordoznak, erős hatással voltak rád (sajnos tipikusan a rémálmok is ilyenek).

A fenti trükköket kövesd, ébredés után maradj az ágyban csukott szemmel és mintha a napi rutinod lenne próbálj visszaemlékezni, majd írd le. Képeket, hangulatokat írj le úgy könnyebb.

2020. febr. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az igen hasznos tippeket!

Ma éjjel 5 álmomat meg tudtam jegyezni és le tudtam írni!

2020. febr. 24. 06:28
 7/7 Lacagyerek ***** válasza:

Az már valami, nekem is gyorsan ment a fejlődés de miután abbahagytam olyan gyorsan vissza is esett.

Én a tudatos álmodást akartam próbálgatni és egyébként már a második héten volt 2 olyan alkalom amikor rájöttem álmomban h ez álom de nem birtam az állapotot fenntartani és felébredtem. Lehet ha kicsit tovább csinálom akkor ment volna de őszintén egy kicsit féltem az alvásparalízistől.

2020. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!