Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Már többször álmodtam hasonlót...

Már többször álmodtam hasonlót és miután felébredek heves szivverésem van. Lehet valami jelentése?

Figyelt kérdés
Ma kb. harmadjára történt meg az, hogy azt álmodtam hogy részeg vagyok/be vagyok drogozva és mind a három alkalommal az emberek mentőt akartak hivni ami ellen én hevesen ellenkeztem, majd felébredtem. Inni néha szoktam barátokkal hétvégente, drogot csak a füvet próbáltam ami nem győzött meg, és közel sem ilyen hatása volt mint amit álmomban megélek. Érzem én is magamon hogy valami nincs rendben (álmaimban) de mégis ellenállok valamiért, és felébredek. Csak akkor történt mikor délután feküdtem le aludni 1-2 órára, ha esténként alszom akkor általában emlékezni sem szoktam az álmaimra. Nagyon ijesztő, főleg hogy nem elsőre történt meg ugyanez. Mi lehet a jelentése?

2020. márc. 3. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennek több oka lehet. Elképzelhető, hogy tudat alatti komplexusaid vannak az alkohol- és drogfogyasztás miatt (bűntudat) és ez jelenik meg álmodban. Az is lehet, hogy szimplán csak valamilen félelmet fejez ki (pl. félsz tudat alatt, hogy eme állapotodban mit fogsz elkövetni, vagy eszméletlenre iszod magad).

Megoldás: éber állapotban ne idd magad tajrészegre ja és ne drogozz, a pálinka jobb :)

2020. márc. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Talán ha 3szor próbáltam, semmi extra élményt nem nyújtott nekem. A pálinkában viszont egyetértünk! :D Köszönöm a választ.
2020. márc. 3. 19:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem ébredéskor, hanem már alvás közben felmegy a pulzusod és a rossz álom amiatt van, mert rosszul érzed magad.

Lehet, olyankor felmegy vagy lemegy jobban a vérnyomásod, majd mérd meg.

A fűröl úgy tudom, okozhat pánikszerű tüneteket, akár egy alkalom után is, de nem feltétlen közvetlenül utána.Lehet jóval később is.

2020. márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Fura, mert eddig soha hasonló nem volt, és tényleg csak akkor történik meg ha délután ledőlök kicsit aludni, ha este akkor semmi.
2020. márc. 6. 19:00
 5/5 anonim válasza:

Csak a saját felismeréseimmel tudok szolgálni, ne vedd készpénznek :) de azért hátha ad támpontot.

Azt vettem észre, hogy ha csak felszínesen alszom (délután, esetleg reggel visszaalszom), egyrészt nyomottabb hangulatban is ébredek, kábább leszek, másrészt, sokkal intenzívebbek képeket látok álmaimban, sokkal inkább előjönnek azok a dolgok, amiket nappal, éber állapotban elnyomok magamban. Nem tudom, hogy a füves cigi próbádra miként gondolsz vissza, de az álmaid olyanok, mintha valamilyen belső konfliktusodat jelenítenék meg neked. Talán tudat alatt szégyent érezhetsz, amit magadnak sem vallasz be? Esetleg olyan dolog, amit a család elítél (=megmentésedre siető emberek?)? Írod, hogy álmaidban Te is tudod, hogy valami nincsen rendben, mégis ellenállsz. Úgy hangzik ez, mintha lenne benned egy tudat alatti blokk a tudatmódosító szerek iránt, amin vagy belül szeretnél maradni, vagy pont átlépnéd, csak külső tényezők akadályoznak (azért, ha módod van rá, sztem kerüld, de a Te életed felett te döntesz). Esetleg bár látszólag jólesik, mégis bizonytalannak érzed magad az önkívületi állapotokban?

Bármi is az oka, ezeket a képeket a Te bensőd alkotta meg, valamit üzenni akar, és biztosan rá fogsz jönni, ha elkezded kutatni az okokat (hogyan érezted magad abban a helyzetben, amikor kipróbáltad a cigit, miért állsz ellen az álmaidban, miért okoz ez az egész stresszt benned, miért éppen módosult tudatállapotban vagy az álmaidban, szégyenérzet vagy "bűntudat" felmerülhet-e, értékrendbeli konfliktus, vagy külső elvárásoktól/elítélésektől való félelem, önkontroll elvesztéséről való rejtett félelem - vagy éppen védelmi jelzés...? Esetleg nem akarod elismerni, tudomásul venni, hogy magad ellen tettél? Vagy talán pont, hogy abban a hitben vagy, hogy azért nem tudtad élvezni, mert tudtad, hogy elítélnének miatta, és utánad nyúlnának, visszatartanának = megmentők?). Ezek csak ötletek, amik alapján vizsgálódhatsz. Kicsit merengj el, és keress válaszokat. Miket mondanak neked a látott képek? Te jeleztél magadnak, meg is fogod találni az értelmét. Akár azt is megnézhetnéd magadban, mi miatt van belső szükséged ilyen tudatmódosító szerekre. Valamire nem tudsz/mersz ránézni, szorongsz, félsz, eltagadsz, netán meg akarsz felelni barátoknak?

Mint mondtam, a Te életed, Te döntésed, de azért óvatosan a sok alkohollal, drogokkal. Lehet, hogy meg tudnak adni neked ideiglenesen valamilyen illúziót, felszabadulás- vagy elmenekülés-érzetet, de ezek csak illúziók, és cserébe odaadod az önmagad feletti hatalmat, rendelkezést, amit manapság úgyis annyiszor támad meg millió más dolog.

2020. máj. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!