Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent, ha azt álmodtam,...

Mit jelent, ha azt álmodtam, hogy meghaltam?

Figyelt kérdés

Egy sötét, kietlen utcán sétáltam hazafelé egy buliból, mikor valaki mögém lépett és leszúrt. A meglepettségtől és a fájdalomtól gondolkodni sem tudtam, egyszerűen csak lerogytam a járdára és levegőért kapkodtam, miközben lepergett előttem az életem és csak arra tudtam gondolni, hogy még nem akarok meghalni, ám végül nagyon intenzív érzelmekkel (félelem az ismeretlentől, düh, tehetetlenség stb.), de elhagytam eme világot.

Egy ideig magában a semmiben lebegtem, majd jött egy alak, aki felvilágosított arról, hogy meghaltam, de ne féljek, ő majd elmagyaráz mindent.

Elmondta, hogy nincs olyan, hogy Isten, hanem valójában több, meghatározhatatlan identitású egyén együttes akaratából lettünk és nem csak Pokol és Menny van, hanem végeláthatatlan szint, mivel az emberek annyira különböznek egymástól, hogy a bűneiket már egyedenként kell nézni, nem kollektívan, így konkrétan mindenkinek egy saját túlvilága van, amit az életében elkövetett cselekmények szövevényes utóhatásai szerint alkottak meg mindenkinek, személyre szabottan. Persze megkérdeztem, hogy akkor mégis honnan a fenéből kéne tudnom, hogy valójában rossz vagy jó ember voltam-e, mire azt válaszolta a muki, hogy a világban nincs egyértelműen rossz és jó, mindenkiben más arányban oszlik el, ezért is alkották meg ezt a rendszert, hogy felesleges bonyodalmakat előzzenek meg vele. Ezután annyit kért tőlem, hogy kövessem, ezután pedig ott álltam a szülőházamban, egyedül, egy afféle "Útmutató a túlvilághoz" szerű könyvvel a kezemben, mely annyit mondott csupán, hogy mivel a túlvilágomban nem osztozik velem jelenleg senki, ha társaságra vágynék, az emlékeimből elő tudok hívni embereket, vagy akár alkothatok is magamnak néhányat, ha szeretnék, valamint felvilágosított a túlvilágom működéséről is (röviden: az időjárást bár tudom befolyásolni, de nem alakíthatom kedvem szerint; tudásomat bővíthetem a túlvilágok rendszeréről, viszont néhány kérdésre nem kaphatok választ; nem válaszolhatok semmilyen idézési rituáléra sem, különben a lelkem örökre elveszik a Nagy Feketeségben [igen, ez így volt megfogalmazva] és nem létesíthetek kapcsolatot ezen kívül bármelyik élőlénnyel a Földön, az előbb kifejtett okokból kifolyólag). Mivel mást nem tudtam eleinte tenni, csak körbenéztem a házban és felfedeztem egy kicsit a személyre szabott túlvilágom.

A hűtőm tele volt mindenféle finomsággal, és ha valamit kivettem belőle, az azonnal "pótlódott", emellett végeláthatatlan mennyiségű sorozat, film, zene és könyv állt a rendelkezésemre (minden, ami valaha az örökkévalóság alatt megjelenhet), a táj pedig Skóciát idézte. Egyedül csak a ház volt kissé lerobbant, és (ez az egyetlen komikum a sztoriban) a vécében mindig ott volt a kedvenc cicám, ezért nem igazán tudtam eleinte elmenni vécére, de aztán elhatároztam magam és szegény macska alig tudott elmenekülni. xD De utána legalább nem tért vissza a vécébe.

Ezután pedig belevetettem magam a tanulásba, és itt kezdtek elég furcsává válni a dolgok.

Megtudtam, hogy valóban léteznek démonok, viszont angyalok nem, legalábbis nem abban a formában, ahogyan azt mi elképzeljük (tulajdonképpen a meghatározhatatlan identitású alakok befogják szárnysegédeknek a legtisztább lelkű embereket, de nekik is ugyanúgy meg van kötve a kezük, egyáltalán nem avatkozhatnak bele a démonok és az emberek világába), a démonok pedig olyan emberek, akiknek a lelkük eltévedt a Nagy Feketeségben, de általában ők sem avatkoznak bele az élő emberek dolgaiba, sokkal inkább a bűnös lelkek világának megteremtésében játszanak szerepet (de nem vesznek részt aktívan a kínzásukban).

Ezután teltek a napjaim, felfedeztem a világom, elvoltam. Aztán bevillant, hogy valami már azóta zavar, amióta megérkeztem, de egyszerűen nem tudtam rájönni, mégis mi. Így hát szép lassan kutatni kezdtem, míg "megidéztem" a Nagy Orákulumot (ő a végtelen tudás forrása, akinek a segítségét igénybe vehettem, ha kerestem egy kérdésemre a választ, de ő nem árulhatott el nekem mindent) hogy segítsen. Csupán egyetlen tanáccsal látott el, mégpedig azzal, hogy kutassak az emlékeimben, de ne azokban, melyekre emlékszem. Eleinte nem értettem, mire céloz, majd ellátott egy utolsó tanáccsal, miszerint ha visszaemlékezem a Földön töltött időmre, meglelem a kérdésemre a választ.

Bár sokáig tartott rájönnöm, de végül beugrott, hogy az alakot, aki eligazított a túlvilágban, már egészen jól ismertem korábbról...

Ő nem a meghatározhatatlan identitásu alakok közül való, hanem egy démon, akit Jimnek hívnak, és 13 éves koromban találkoztam vele először álmomban, mikor figyelmeztett, hogy már csak 10 évem van hátra, utána meghalok, majd az utána következő években mindig figyelmeztett az időm fogyására (ami tényleg megtörtént, ez ugyanis egy valós, visszatérő rémálmom...). Nem ismertem a céljait, csak annyit tudtam (sokkal inkább sejtettem), hogy direkt törölte ki a rá vonatkozó emlékeimet az emlékezetemből, de mielőtt még bármire is rájöhettem volna, Jim hirtelen mögöttem termett, majd azt mondta: "bár még nincs itt az időd, gondoltam megmutatom, mi vár rád, ha nem változtatsz most", ezután ütött egy lyukat a padlóba, majd beledobott a tátongó feketeségbe, és azt kiáltotta: "azért út közben el ne tévedj!", majd felébredtem.


Szerintetek ez mit akar jelenteni?



2020. máj. 10. 00:41
 1/5 anonim válasza:

Huha, mennyi idő volt, amíg ezt mind megálmodtad? :)

Amúgy úgy tudom, azt jelenti, hogy félsz valamitől

2020. máj. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elég volt hozzá egy hosszú éjszaka, bár Jim kakukktojás, vele lassan 4 éve álmodom rendszeresen, de már megszoktam. :D Egyébként köszönöm a választ! ;)
2020. máj. 11. 23:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy társaságból(buliból) menekültél(sétáltam hazafelé),mert vaknak, tudatlannak tartanak(sötét) és magányosnak(kietlen utcán) érezted magad, mikor amire nem számítottál betámadtak és kiközösítettek(valaki mögém lépett és leszúrt). Fontos volt a társaság(a meglepetéstől..sem tudtam), kiutat, mentséget nem találtál(levegőért kapkodtam), ezért befelé fordultál(csak lerogytam a járdára). Végiggondoltad mi az életed értelme(lepergett előttem az életem) és szabadjára engedted a fantáziád(elhagytam eme világot).

Rájöttél nincs veszteni valód, nem különb senki a másiknál, a felfogásodhoz ragaszkodsz és egyedül is tudsz boldogulni.

2020. máj. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonlo elethü csak epp ujraélesztettek kiengedtek a korhazbol es ujra meghaltam.

A halal utàni kep az nincs meg.


De nem is akarom leirni az egeszet hosszant, csak a hasonlosagra kitérni.


Ugyanugy magàny övezte volt végig nekem is az àlmom. Szerintem itt lehet a kulcs.


Az elözö is pont ekörül témàzott.


Amugy en pont beteg voltam tüdögyuszi a valosagban, a valosagban sem kaptam levegöt, ez ment àt àlmomba, ahol megfulladtam kétszer.

Amikor màr àlmomban feladtam az eletem, akkor ebredtem fel es valojaban sem kaptam levegöt, csak nehezen vegre tudtam köhögni.

Szoval a fizikai érzetek azok atszivàrognak az àlomba.


Vagy ha extra éhesen fekszem le aludni, àlmomban tuti enni fogok.


Àlomban a fizikai testünk küldi azért az infokat az agynak es ebreszt is, ha tul melyre kerülünk a rem fazisban.akkor jönnek remalmok mert a zuhanas tipikus ebresztö. Ezt hasznàltàk az eredet c filmben is nem veletlenül jött ez az ötlet a rendezöktöl sem.


Szoval a szervezeted ebresztett fel az tuti.van egyfajta önvedelmi mechanizmusunk beepitve.


Amugy àllitolag àlomban nem lehet meghalni mert aki meghal àlmàban az valojaban is meghal. Ezert az àllataltatàs vagy eutanazia stb-t sem hiszem hogy humànus/békés lenne, mert azert àlmodni is kegyetlen rémeket, ha nem happyend a vége es fel sem ebredhetsz belöle hanem kivégeznek àlmodban.


Kivülröl persze ugy tünik a kutya is csak elalszik. Aha..csak amin az agya addig keresztül megy, azzal nem foglalkozik senki. Aztàn ki van kialtva békés halàlnak. Itt tart a tudomànyunk.


Szoval àlmodban nem a tulvilagon voltal hanem csak az agyad fantàziàlta azt. Jim àtvert.(ami amugy azt is jelentheti hogy a valo eletben van aki félrevezt teged de te vakon hiszel neki es erre probalja az agyad felhivni a figyelmed)aki valszeg 10 éves korod ota jelen lehet az eletedben amikor megjelent Jim. )


Remelem azert elmultal màr 23.

2020. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*ill 13 eves korod ota
2020. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!