Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet az az álmom, ha...

Mit jelenthet az az álmom, ha egy lányról almodtam akit még életemben nem láttam?

Figyelt kérdés

Egy lánnyal álmodtam mint crush ugy volt jelen ebben az alomban, valahogyan az alomban ismertem de a valo eletben semmit nem tudok arrol hogy lattam volna e egy ilyen lanyt es a nevet sem feletlen tudtam, es mit jelenthet az hogy ugy volt jelen mint egy lany akibe beleszerettem?

Ez most nagyon elkezdett foglalkoztatni.



2020. jún. 21. 01:32
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem csak szeretnél szerelmes lenni és talán kivetítetted ezt az érzést egy képzeletbeli "ideálba".
2020. jún. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mármint álmodban ugye...
2020. jún. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Na, az agy nem tud magától generálni embereket úgymond, szóval a lányt már biztosan láttad balamikor, ha tudtodon kívül, akár elmentél mellette az utcán, de láttad. Pontosan nem fogjuk megtudni természetesen, de lehet, hogy a lány a "kivetülése" annak a lánynak, amilyent te szeretnél. Például te nem jársz/akarsz járni vele a valóságban, de megvan róla az elképzelésed, hogy milyen lány lenne számodra a tökéletes. Lehet, hogy az agyad emiatt a sok, már látott arc közül ezt találta meg, mint ez lenne számodra a megfelelő/tökéletes.
2020. jún. 21. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
kanos vagy
2020. jún. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Álmaid nőjét láttad
2020. jún. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

4-es


"Na, az agy nem tud magától generálni embereket úgymond, szóval a lányt már biztosan láttad balamikor"


Már miért ne tudna "generálni"? Úgy hívják, hogy képzelet, vagy idegen szóval fantázia, és te is - elviekben - képes vagy rá. Főleg álomban, ahol annyi minden keveredik!

2020. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

7es

[link]

Ha tudsz angolul, itt megtudsz több mindent az álmokról, de főleg a 4.et olvasd el, ha már te úgyis annyira értesz mindenhez.

2020. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

8.


Köszi a linket.

Boredpanda? Nem tudom, ha kioktatnék valakit, én legalább valami tudományos cikket dugnék az orra alá, nem egy nők lapja szintű weboldalt, egy 5 sorból álló bekezdéssel. Amit úgy néz ki, te sem olvastál el rendesen:

"we have an endless supply of characters for our brain to utilize during our dreams."


Az "utilize" tudod mit jelent? Többek közt: "felhasznál, hasznosít"

[link]

Vagyis korábban látott arcok, sémák elemeiből alkothat akár egy teljesen újat. Elég lenne a józan eszed ahhoz, hogy belásd ezt, vagy legalább tegyél már egy gondolatkísérletet: el tudsz képzelni most egy eddig nem látott arcot? Igen? Akkor miről beszélünk?

Emellett (!) természetesen az is előfordulhat, hogy egy korábban látott arcról álmodik. De te olvasol egy cikket és a minimális fáradságot nem veszed, hogy végiggondold, amit írnak.


További problémák az oldallal: se rendes forráshivatkozás nincs rajta, azon kívül - tipikusan okoskodó nőklapja módjára - állításokat tesz olyan dolgokkal kapcsolatban, amikről az adott tudományágak, pl. a neurológia is csak igen szerény feltételezéseket fogalmaznak meg. Szóval bármily fura, még mindig nincs teljesen megfejtve, miért és pontosan hogyan álmodunk.


Legközelebb legyél szerényebb, amikor véleményt formálsz.


Részemről lezártnak tekintem ezt a vitát.

2020. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#9

Ha gondolod még linkelek neked egy pár oldalt, ez csak a legelső volt, ami felbukkant, láttam még egy jópárat...

Másik, épp te is most írtad ki, hogy !korábban látott arcok, sémák elemeiből alkothat!, vagyis már meglévő arcokból, amit már látott.

Másrészt, ha te elgondolsz egy arcot, akkor te azt honnan tudod, hogy még nem láttad, ha épp az előbb volt róla szó, hogy már régebben látott arcok, amiket valószínűleg csak mellettük elmentél és úgy láttad, szóval már nrm emlékszel.

Most azért a te logikádban is van egy kis hiba.

2020. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!