Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Álomban visszatérő helyszín -...

Álomban visszatérő helyszín - mással is előfordul?

Figyelt kérdés

Gyakorta visszatérő álmaimban van legalább két olyan helyszín is itt a fővárosban, ami a valóságban egészen más - úgy lehet elképzelni, mintha végigutazgatnám az adott városrészt, miközben tudom, hol járok Bp. térképén, és amikor az adott helyre érek, ott mindig ez az álmaimbeli részlet fogad. (Nem egy pici részletről van szó, inkább egy forgalmi csomópontról, ill. egy fura építészetű térről és környékéről.) Ezek az álmaimban meg-megjelenő helyszínek a valóságban máshol sincsenek meg, esetleg hasonlók vannak, de azok is teljesen másutt.

Ébren eszembe se nagyon jutnának ezek az ismétlődő álombeli helyek, max most, hogy leírom, de most sem tudom magam olyan jól beleélni. Mégis, mikor álmomban arra járok, ott tök törvényszerűen az fogad.

Fiatal felnőttként kerültem a fővárosba, de gyerekként is fel-feljöttünk. Lehet, hogy olyan kisgyerekkorban többször ismétlődött utazásokból maradt emlékfoszlányok alakítják ezeket az álmokat, amikor még 1) minden másnak, pl. nagyobbnak tűnt, 2) nem ismertem még Bp. térképét, így nem is a ma jól ismert helyszínekhez csatoltam az akkor látottakat?

Másnak is volt már hasonló élménye álmában?


2021. febr. 12. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Simán lehet azért, amit írsz. De lehet, hogy nem.

Nálam is van hasonló, sőt, durvább. Konkrétan városokat, fél világokat "teremtek" álmaimban, ahova néha visszatérek másik álomban, időbeli eltéréssel, sokszor nem is ugyanannak a szemén keresztül látva (sokszor nem önmagam vagyok álmomban, hanem valaki más). Sokszor csak ébredéskor jövök rá, hogy ezzel a helyszínnel álmodtam évekkel ezelőtt is.

A legdurvább mondjuk az volt, mikor álmodtam egy hatalmas piaccsarnok szerűségről. Aztán rá egy évre átutazóban voltam egy másik városban, ahol nem jártam már régóta. És ott volt ugyanaz a piaccsarnok, mint az álmaimban. Teljesen ugyanúgy nézett ki. Elég sokkoló volt. Ráadásul kiderült, hogy két hete adták át akkor, mikor én álmodtam, még nem is létezett.

2021. febr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez jópofa, amiket írsz!

Az érdekes, h másik vki vagy álmodban. Egy konkrét, a valóságban létező más vki, v így nem konkrét, de pl más kor/nem?

Nem lehet, h a piaccsarnokot csak átépítették akkor két hete? Esetleg rosszul emlékeztél, és előtte nem is 1 évvel, hanem 2 héttel álmodtad, amikor tv-ben/neten láthattad az átadást?

Amúgy velem meg volt olyan, h ált suli 7. osztályos koromban (az időpont biztos) álmomban egészen olyan tanteremben jártam, és egészen olyan kinézetű tanár volt ott, mint gimiben a bioszterem és a biosztanárunk. Pedig soha nem jártam ott előtte. Persze nem részletről részletre (annyira részleteket sztem nem is generál álmodáskor az agyam, ill. később nem is emlékeznék mindenre), de az egész összhatás nagyon olyan volt. Amikor első óránkra vártunk ott, eszembe jutott, h mintha pont ilyen tanteremben lettem volna akkor álmomban, a padsorok, a nagy ablakok, a fények, a katedra... már csak az kéne, h egy kopasz, pilótaszemüveges tanár legyen itt... :-), és nemsoká bejött egy őszes, kopaszodó, pilótaszemüveges tanár, aki a biosztanárunk lett. ;-)))

2021. febr. 13. 07:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Persze, simán lehet, hogy láttam a tv-ben a tervezetét, vagy mittudomén, csak nem valószínű. Mert ez egy inkább falu,mint város kategóriájú település, tévét nem nagyon nézek, hírekben fura lenne, ha ilyen benne lenne, mert naponta épül valahol piac. De nyilván, lehet, hogy láttam. Meg az is lehet, hogy csak véletlen egybeesés, hiszen a piaccsarnokok azért valamelyest hasonlítanak egymásra, lehet, hogy csak véletlenül pont ilyennek képzeltem el.

Nem felújítva volt egyébként, hanem totál új volt, direkt megkérdeztem ott helyben. Előtte valami parknak a dombos része volt ott.

Én álmomban amúgy teljesen fiktív ember vagyok, van, hogy ellenkező nemű, mint a valóságban, korban is nagy szórás. Sokszor nem tudom konkrétan, ki vagyok, de nem úgy viselkedek és nem olyan döntéseket hozok, mint a valóságban én hoznék.


Hehe, jó ez a tanáros. Ilyenkor bennem felmerül, hogy de mi jelentősége lehet? Mármint ha például tényleg megálmodtad. Mert valahogy olyan értelmetlennek tűnik. De a piaccsarnok is. :D Nem éreztem, hogy nagy hatással lett volna az életemre. De akkor meg miért?!

2021. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! Ez lehet jövôkép àlom formàban! Nekem is volt egy visszatérô àlmom, mindig az Astoriànàl benyitottam egy nagy kapu ajtajàn és egy nagy hegyet làttam! Ez a jövôbéli kép àlmomban, igaz lett, ki kerûltem Svàjcba és az ablakombòl làtom ezt a nagy hegyet!
2021. febr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4, Nem igazán gondolom, mitől is látnánk meg előre álmunkban az ismeretlen jövőbeli dolgokat, sztem inkább véletlen egybeesések vannak.

De én is álmodtam olyat, h egy belvárosi nagy üres udvar helyett álmomban ott állt egy nagy ház, és azóta tényleg épült ott egy nagy ház. Pedig amikor álmodtam, még tervben sem volt. Persze várható volt, hogy előbb-utóbb akkora terület nem marad alulhasznosítva. :)

2021. febr. 14. 21:21
 6/7 A kérdező kommentje:
Valamint az is érdekes, hogyan emlékezünk: amire gyakran visszagondolunk, minden visszagondoláskor már más-más újabb élmények hatása alatt lesz, és végül nem is tisztán az eredeti emlék képére, hanem (az annál sokkal frissebb) visszaemlékezéseinkre emlékszünk, legalábbis keveredik a kettő. Egy álomemlékre ez főleg igaz lehet, mert maga az eredeti élmény is az agy szüleménye.
2021. febr. 14. 21:28
 7/7 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! Nincsenek véletlenek!
2021. febr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!