Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ráébredtem, hogy az álmomba...

Ráébredtem, hogy az álmomba folytatólagosan van egy álmom?

Figyelt kérdés
Ráébredtem, hogy az álmomba folytatólagosan van egy álmom, kipróbáltam benne minden praktikát, amivel rá lehet ébredni hogy álom, de nem működött, mindig megbizonyosodok, hogy az valóság, abban is alszok, álmodok, van egy teljes életem, itt ebbe a valóságban meg csak kb vegetálok, hogy tudnék ráébredni esetleg hogy álom? Vagy van tényleg egy alternatív életem?
2021. ápr. 24. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ébredj fel a valóságban is. Ne csak az álomban. Bár ha jobban belegondolok...a valóságunk is álom :)
2021. ápr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg valóság, csak nem állandó.
2021. ápr. 24. 18:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha valami nem állandó, akkor az nem lehet valóság.
2021. ápr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3. tehát te nem vagy valódi?
2021. ápr. 27. 00:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mivel azonosítasz.

Ha a fizikai testemmel akkor nem vagyok valódi. Ha a tudatommal akkor valódi vagyok.

2021. ápr. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De jelenleg a fizikai tested is te vagy, még ha átmenetileg is, ha ezt nem így érzed ásd mélyebbre magad a témában.
2021. ápr. 27. 12:33
 7/10 anonim ***** válasza:

"De jelenleg a fizikai tested is te vagy, még ha átmenetileg is, ha ezt nem így érzed ásd mélyebbre magad a témában."


Ez kb. olyan mintha azt írnád álomban az álomtest is te vagy. A fizikai világban a fizikai testtel való azonosulás ugyanannyira valóságos mint álomban az álombeli álomtesttel. Amíg az ember álmodik azt tekinti valóságnak így egy téves önazonosulás rabja mindaddig amíg az álom tudatossá nem válik. Ugyanez igaz a fizikai világban a fizikai testre is. Amíg valaki a fizikai testtel azonosul egy téves önazonosulásban éli az életét.

A fizikai test ahhoz szükséges hogy ebben a fizikai világban létezni tudjon az ember valódi önvalója, hisz anyagi síkon csak anyagi "burokban" létezhet mint ahogy a víz alatt csak búvárruhában képes életben maradni, a világűrben pedig szkafanderben.

2021. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De jelenleg akkor is te vagy, ha ez nem stimmel, akkor nincs miről beszélnünk.
2021. ápr. 27. 13:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Te lehet ezzel azonosítod önmagadat ezáltal engem is és mindenki mást is, de az ember önvalója az mindig ugyanaz. Az aki mélyen alszik ugyanaz aki álmodik és ugyanaz aki ébren van. Nincs többféle én, csak egy. Az ember valódi énje maga a valóság ha valami átmenetivel azonosítja önmagát az ember az csak a téves önazonosulásának az eredménye mivel minden ami átmeneti, az csupán illúzió, legfeljebb az ember tudata teszi valóságossá és éli meg azt valóságosként. De ettől ha több ezer vagy több millió évig tartana egy ilyen átmeneti állapot akkor sem lenne valóság pontosan azért mert egyszer véget ér. A valóság pedig sosem ér véget, mivel az maga a létezés szubsztrátuma, ami mindig van.
2021. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jelen helyzetbe ez az egyetlen biztos pont.
2021. ápr. 27. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!