Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan lehet egyszerűen...

Hogyan lehet egyszerűen tudatosan álmodni?

Figyelt kérdés
Sokszor próbálkoztam már de nem nagyon tudom a technikákat, bármilyen technikát, tanácsot elfogadok, nagyon szeretnék tudatosan álmodni mert jónak tűnik, egyszer volt már de az tök véletlen és meg szeretném ismételni

2021. máj. 3. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Nekem sokszor csak úgy szokott lenni. Nem kell rá technika.
2021. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem random szokott lenni néha de akkor talán ha este ugye lefekszem, hajnalban felkelek és ekkor visszaalszom majd aztán tudatosul úgymond de erre neten vannak sok technikák ha az egyik nem megy akkor a másikat kell próbálni de nem szabad erőltetni. Én random jöttem rá néha mert nagyon életszerűtlen volt az álom (ufó csészealj én meg valami falusi vásáron vagyok és utána olyan érzésem volt hogy zsibbad mindenem majd éreztem a szelet, a viharos időt meg ahogy elbújtam egy bódé mögött éreztem ahogy nekidőlök a falnak. de amint ráeszméltem fel is ébredtem sajnos..máskor meg olyan rémeset álmodtam ami nem volt olyan rossz csak álmomban valamiért claustrofóbiám van de valóságban nincs de itt olyan félelem érzetet éreztem mikor valami ősrégi katakombákban voltunk sötét és szűkös helyen hogy magamban mondogattam hogy ez csak álom kellj fel többször és felkeltem de érdekes, hogy akkor még aludtam mivel a szobámban voltam igaz de levoltak kapcsolva a villanyok, tévé is kikapcs villanykapcsoló máshol volt innen jöttem rá hiába szabadultam meg onnan még mindig álmodok, na a villanykapcsoló rossz helyen volt innen eszméltem fel és tényleg felébredtem mert égtek a villanyok meg minden de durva volt. Nekem ez a 2 tudatos álmom volt eddig. érdekesek voltak de nem mindig sikerül.t bocs ha nem kielégítő válasz csak gondoltam leírom meg engem is érdekelne :)
2021. máj. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A tudatos álmodásra könnyen lehet technikákat találni de szerintem túl sok idők és fárasztóak is. Most mindig figyelned kell, hogy eszedbe jusson, hogy hol vagy most? Hogyan kerültél ide? stb stb...


Tehát elmondom az én tapasztalatomat amit többször is sikerült már, de ez nem tudatos álmodás. Én azt gyakorlom, hogy hogyan lépj ki a testedből. Végülis ez ugyan az tehát bármit megtehetsz, csak látod magadat, ahogy alszol meg a szobát stb.


Az a lényeg, hogy elalvásnál próbálj koncentrálni az agyaddal. Altasd el magad, de közben ne enged elaludni magad teljesen. Mélyülsz mélyülsz és mikor elérsz egy szintre hírtelen megállsz ott. Olyan mintha leesnél egy szinttel lentebb. Kezded érezni, hogy olyan fura érzeted van. Próbáld felemelni a karodat úgy, hogy valójában nem mozgatod. Tehát a tudatoddal mozgasd csak, de fizikálisan ne. Ha ezen a fura szinten megállsz és ezt próbálgatok előbb utóbb érezni fogod, hogy felemelkedik a karod miközben nem. Olyan mintha lépnél ki a testedből de közben mégsem. A tested próbálja beszippantani azt a részed amelyik próbál elszakadni. Mivel nem aludtál el és tudatodnál vagy olyan 80%-ban, így ez egy alvásparalizis szerű élmény. Láthatsz dolgokat és hallhatsz is. De te csak koncentrálj arra, hogy sikeresen kiszakadj a testedből. Ha ez sikerül akkor lényegében bármit csinálhatsz.


Van erről egy film a FÁZIS.


https://www.youtube.com/watch?v=BeiyGeBmH6I&list=PLJhVZc2r0X..


annyi különbséggel, hogy a technikát itt az ébredésre teszik. Amikor felkelsz kell azonnal elvégezni, de ez nekem sose jött össze mert nem jut eszembe amikor felébredek :D

Így azt javaslom az elalvásnál gyakorold.

Lehet nem sikerül elsőre, de ez olyan gyakorlat amit minden elalvásnál gyakorolhatsz és ha sikerült érthetően leírnom akkor egy héten belül biztos sikerül megtapasztalni ezt az élményt. Lényegében ez az alvásparalízis tudatos létrehozása amire idáig nem találtam semmi infót, hogyan lehet. És innen kell kiszakadnod. Sok sikert :3

2021. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Rengeteg technika van a tudatos álmodásra, de én ezt a kettőt tudnám ajánlani, mint valóban működő technikát. Persze egyik sem garancia, hogy neked is működni fog, de az egyiket én használtam anno, mikor mini kutatást csináltam a témáról, és nekem működött, a másikat pedig több barátomtól hallottam, hogy működött nekik.

A "gyorsabb" technika, hogy olyan hajnal 2-3 óra körülre húzol magadnak egy ébresztőt. Mikor felkelsz, ha éppen álmodtá valamit, akkor arra nagyon koncentrálj rá, zárj ki minden mást és hagyd, hogy visszahúzzon magába. Hallottam ennek már olyan változatát is, hogy minnél részletesebben írd le az álmodat és csak utána aludj vissza. Elvileg működik, de én ezt személyesen nem próbáltam.

Amit én csináltam, az egy kicsit hosszabb folyamat. A lényeg az, hogy minden nap, legalább 3-4 alkalommal ellenőrizni kell, hogy éppen álmodsz-e. Fontos, hogy nem azt próbálod meg bizonyítani, hogy ébren vagy, hanem, hogy álmodsz. Kicsit olyan ez, mint az eredetben a kis pörgettyű. Kiválasztasz 3-4 dolgot, amit elkezdesz figyelni, ami más az álmokban, mint a valóságan. Az én kérdéseim például ezek voltak: Van-e sofőr az autókban? Van "háttér"? (A horizont üres, mint egy félkész reajzfilmben?) Járnak az órák mutatói és a jó irányban járnak-e? Hány ujj van a kezemen? Van arca a beszélgető partneremnek? És hasonlók. Emellett pedig részletes álomnaplót vezettem. És egy idő után elkezdtek feltűnni a furcsaságok álmomban is. Eleinte nem minden alkalommal vált tudatossá az álom, ha fel is tűnt a furcsaság, de néhány hét alatt elértem, hogy tudatosan álmodjak.

Viszont, annyit még szeretnék kiemelni, hogy ha hajlamos vagy esetleg alvási paralízisre, hiperrealisztikus rémálmokra és hasonlókra, akkor ne próbálkozz ezekkel a technikákkal, mert hajlamosak előhívni ezeket. Szóval csak óvatosan játszadozz a tudatalattiddal :D

Szerintem mindent átadtam, amit ezzel kapcsolatban tudok. Ha esetleg mélyebben érdekel a téma, szívesen olvasol ezzel kapcsolatos kutatásokat, akkor google scholaron ( [link] )a lucid dream címszó alatt rengeteg érdekes kutatás van a témában.

2021. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tegnap este körülbelül 10kor feküdtem le, és valamiért csak úgy 4:30kor felkeltem, majd elmentem wc-re és visszaaludtam, később az álmomban szó szerint meztelen voltam és kínosan éreztem magam majd "hát várjunk csak ez egy álom" és így jöttem rá hogy éppen álmodok, és utána képzeltem magamra ruhát. Szerintem nekem ez a hajnali felébredés meg visszaalvás működne. ki fogom probálni!
2021. máj. 3. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Én is próbáltam már a tudatos álmodást, de mindig rögtön felébredtem, ahogy rájöttem, hogy álmodok. Ma reggel viszont felébredtem és még mindig fáradtnak éreztem magam, annak ellenére, hogy kipattant a szemem.

Megpróbáltam visszaaludni és csak is arra koncentráltam, hogy pihenek még egy kicsit. És hasonlóan mint neked kérdező, meg is lett az első tudatos álmom. Nyilván az álomhoz kapcsolódóan, minimális változtatásokkal, de tudtam irányítani. Valamiről tudtam, hogy meg fog történni és valami csak spontán jött. Belekeveredtek néha a zavarosságok is, de nem foglalkoztam vele és álmodtam tovább. Elég hosszadalmas élmény volt, ahogy egyre tudatosabbá vált szépen lassan persze felébredtem.

De nagyon szupi kis álom volt, fel dobta a napomat. Szóval ez a vissza alvás tényleg működhet másoknál is.

2021. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kispista István ***** válasza:
Amikor a megszokott ébredési idő előtt kb. 1-1.5 órával hamarabb ébredünk , akkor nagyon könnyen visszatérhetünk az álomba úgy , hogy tudjuk , hogy álmodunk . Ezt az elalvás előtti állapotot hipnagóg állapotnak nevezik.könnyen kizökkent az éber álmodásból,amikor rájövök,hogy álmodom és ez egy meglepő érzéshez társul (öröm , félelem , stb,).Két lehetőség van ,vagy felébredsz vagy álmodsz tovább. Ahhoz,hogy irányítsd az álmodat sok gyakorlás kell. Éppen ilyen tanfolyamokat fogok szervezni szeptembertől.Ez az Önmegismerés és a tudatosság útja.
2021. máj. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!