Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatos, vagy nem tudatos...

Paradoxa kérdése:

Tudatos, vagy nem tudatos álmodás folyamán lehetséges-e a problémamegoldás? A közmegegyezéses "valóság" problémáira vonatkozóan. Milyen élményeitek vannak ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2023. febr. 5. 10:43
 1/4 Grimfox ***** válasza:
100%

A nem tudatos álomban csak jelzések érkeznek a problémákról, és arról, hogy ezek már megoldódtak, jelenleg tart ott az ember, hogy megoldja őket, vagy éppen lehetőség nyílt rá, hogy megoldja. Arra is csak jelzés érkezik, ha megoldásról szó sincs, csak problémáról, amivel az ember éppen küszködik, de nem tud rá megoldást találni.

Tudatos álom alatt egyszer sem sikerült még problémát megoldanom, csak könnyebb volt a jelzések megfigyelése, és esetleg elkerülése, ha túl erőteljesek voltak. Ugyanakkor egy tapasztalt tudatos álmodó lehet hogy tud megoldást találni a problémáira álmában.

2023. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Magam részéről tudatos álmodásnál még nem tartok, régen néhány esetben "ösztönösen" tudtam a "kívánt" irányba terelnem az álmomat.

Viszont néhány esetben álmodás közben felvillantak olyan ötletek, amelyeket sikerült részben, vagy egészben leírnom.

Ezek az ötletek viszont nem egy konkrét élethelyzet problémájára mutattak lehetséges megoldást.

Már amennyire emlékszem, mert ezek az esetek is régen történtek.

2023. febr. 5. 13:35
 3/4 Grimfox ***** válasza:
Régi események is okozhatnak a jelenben problémát, vagy valami más, mostani dologhoz kapcsolódnak, mint álomszimbólum. A tudatalatti nagyon hajlamos látszólag össze nem függő dolgokat asszociációval összekapcsolni.
2023. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én beszéltem egy emberrel tudatos álomban és megkértem hogy segítsen, megmondtam neki hogy elégedetlen vagyok az életemmel és más irányba szeretnék tovább haladni és megmutatta mit kéne tennem
2023. febr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!