Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy bármit is jelent az álmuk?

Figyelt kérdés

Számomra nem logikus, miért kellene feltételezni, hogy jelent bármit is a sorsukat illetően.


Meg még ha arról is van szó, hogy egy lehetséges jövőbeli eseményről van szó, az egy dolog. Bele lehet magyarázni, hogy ez egy lehetőség, ha jól alakítja a sorsát az ember (szóval ki lehet védeni azt a gyakori eshetőséget, hogy mégsem valósul meg). De hogyan egyeztethető össze az álmok ilyen, szószerinti értelmezése a szimbólikus értelmezéssel, ami szintén legalább annyira népszerű? Meg egyáltalán mi lenne a mechanikája annak, hogy üzeneteket szimbólikus formában kapunk: az agyunk direkt megszivat azzal, hogy lefordítja szimbólumokra az üzenetet, amit érzékel az univerzumból?



2023. nov. 7. 09:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
9%
Röviden: mert tanulatlanok és ostobák.
2023. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
17%
1. Hűűűűűűűűűűűű, mit fogsz te itt kapni a sok agyhal...izé...spirituálisan megvilágosodott emberkétől.
2023. nov. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: vannak az elmédben dolgok, amikben tudatos vagy és vannak amikben nem (ezek vannak jóval többen).

Tudattalan részbe azok kerülnek, amik nem érdekelnek vagy amik túl kellemetlenek neked. A tudattalanba pakolás valamiféle egó/én védelmi mechanizmus.


Alváskor ez a védelem valamennyire oldódik, a fel nem dolgozott tartalmak szivárognak a tudatos részbe.


Freud és C.G. Jung foglalkozott ezekkel sokat.

2023. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
30%

3.


De más az, amikor álmodom a volt barátnőmmel, meg más, amikor álmomban pudingban fürdök egy kecskével, majd óránként 20.000-ért, egy hazudozó féreg...izé...."álomfejtő szakember", elkezd süketelni, hogy a pudingos kád az anyaméh, a kecske meg a szellemi vezető-lelkitárs állatom az univerzum...

2023. nov. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
4. Igen, ezt a területet is meglovagolják gátlástalan ügyes kufárok, mint minden mást is.
2023. nov. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

Annyit a tanulatlan ostoba és agyhalott megvilágosodott emberekről, hogy átlagon felüli IQ-val vagyok spirituális. Úgyhogy szerintem ennyit azokról, akik ezt hiszik és ők hiszik magukat - végtelenül ostobaként - okosnak. :P


Egyébként bizonyos esetekben üzenetek vannak elrejtve az álmokban, nekem bőven volt már ilyen és előre megjósoltam belőle eseményeket.


35/F

2023. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
21%

6. "JÓSLÓ ÁLOM"


Megálmodom estére, hogy találkozni fogok egy fehér ruhás, csinos lánnyal.


És igen, a héten fogok, mert megyek vért adni a kórházba.

2023. nov. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Freudot olvass a témában…


Sokszor az álmok egyértelműek, de az is Freud felfedezése, hogy az emberi elme és a tudatalatti érdekesen működik, gyakran használ jelképeket…

És ez nem spiri dolog, hanem pszichológia.


Nyílván az ilyen spiri/ezoterikus álomfejtés káros, de amúgy a látszólag értelmetlen álmoknak is van “jelentése”.

2023. nov. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi öngól. :D
2023. nov. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Ennek elvileg nagyon régi hagyományai vannak.

Más nevében nem tudok nyilatkozni, de én azért gondolom, mert sokszor segítettek az álmaim. Főleg olyan problémákban és konfliktusokban, amit nem tudok máshogy megoldani.


Leírom azt is, hogy szerintem miért szimbolukasak az üzenetek, aztán vagy tetszik valakinek vagy nem. A fizikai világ és a szellemvilág két nagyon különböző nyelven beszél. Ha belegondolsz ez már azért is így van, mert odaát senkinek sincs szeme, füle és más érzékszervei, amit a fizikai világban hasznosít, hogy felfogja a környezetét. A két világ nagyon eltérően működik, tehát az átküldött üzeneteket le kell valahogy fordítani. Az álmainkban olyasmire változik, amit már ismerünk, azokból az alapanyagokból és képekből, amik már ott vannak. Ezért van az, hogy sokszor spirituális utazásokat is hétköznapi módon írnak le, pl. átlovagolnak lóháton egy másik helyre vagy éppen áthajóznak. Ezzel a képpel tudja feldolgozni az agyad, ami biológiailag arra van ráállítva, hogy betöltse a hézagokat.

2023. nov. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!