Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért nem szoktam emlékezni,...

Miért nem szoktam emlékezni, hogy mit álmodom?

Figyelt kérdés
Nagyon-nagyon ritkán beugranak dolgok napközben, de szinte soha nem tudom elmondani, hogy mit álmodtam.

2012. júl. 3. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon mélyen alszol.
2012. júl. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De minden apróságra felébredek...
2012. júl. 3. 11:08
 3/12 Antimod ***** válasza:
Nem mindegy, mikor ébredsz fel. Ha álomból, akkor valószínűbb, hogy több megmarad belőle. Ha utána egy mélyebb fázis következik, és abból, akkor kevésbé valószínű.
2012. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél így van, igazából mindenki minden éjjel álmodik, csak az emberek nem mindig emlékeznek rá, még arra sem, hogy álmodtak. Az agy álom közben más kép funkcionál, olyan szakaszban van és az agy olyan része felelős az álomért ami nem feltétlenül azért van, hogy emlékezz rá.
2012. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*Amikor az ember felébred azért emlékszik, mert az alvásnak abban a fázisában volt amikor az álom történik és csak abban a pillanatban, pár perc múlva el is felejti. Viszont, ha nem ébredünk fel akkor az alvás következő fázisában már nincs jelen az álom és akkor az is elvész, hogy miért az előbb írtam.
2012. júl. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért nem emlékszel rá, mert az alvásnak több fázisa van. Amikor álmodunk, akkor a REM fázisban vagyunk és ha a REM fázisból ébredsz fel, akkor emlékszel az álmodra.
2012. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Így van, ha REM fázisból ébredsz, nagyobb eséllyel emlékszel. :)
2012. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 borcsi02 válasza:
És az,hogy ébredés után jó pár percig teljesen él bennem az álom,a legapróbb részletekig emlékszem rá,de pár óra múlva már képtelen vagyok felidézni,hogy valakinek például elmeséljem,ennek mi lehet az oka?Mintha szétfoszlana az egész és nem tudnám kontrollálni,hogy memorizáljam...
2012. júl. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Írd le egy papírra. Én például egyetlen álmomra emlékszem életemből. Gyerekkori álom és rémálom volt, pedig most vissza gondolva inkább vicces volt, mintsem félelmetes.
2012. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
elalvás előtt ne nézz TV-t monitort, a kék fény bontja az álomhormont.
2012. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!