Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért jó, ha valaki felírja...

Miért jó, ha valaki felírja az álmait?

Figyelt kérdés

2012. szept. 3. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert közvetlenül az ébredés után még jobban emlékszel rá. Ha éjjel egy álomból felébredsz, és visszaalszol akkor alig, vagy semennyire nem fogsz rá emlékezni reggel, ha nem írod fel legalább vázlatosan közvetlenül az ébredés után.
2012. szept. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt mert hozzászoksz ahhoz, hogy ébredés után visszaidézed az álmod, és egyre inkább részletekbe menően vissza tudsz majd emlékezni egy-egy éjjeli látomásodra.

Másrészt akár csak érdekesség szempontjából is fel lehet írni őket néha. Az érdekesebb álmaimat már évek óta kiírom egy füzetbe, és olyan fura, egyben nosztalgikus érzés is évekkel később visszaolvasni őket.

Harmadrészt ha részletesen lejegyzed, mit álmodtál, nem kell rögtön ébredés után lapozgatnod az álomfejtés kézikönyvet, később is ráérsz. Már ha hiszel az ilyesmiben.

2012. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a későbbiekben írsz egy könyvet, jó szolgálatot tehetnek.
2012. szept. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
HA fontosnak tartod az álmaidat mindenképpen vezess egyet. Később jó lesz visszaolvasni könnyebben rájössz a szimbólumok jelentésére főleg ha visszatérők. Hidd el megéri!
2012. szept. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na jó, ha magam válaszolnék saját kérdésemre, azt írnám, amit fentebb egyikőtök, hogy nosztalgikus érzés visszaolvasni. Egyelőre többet nem tudok mondani, így az álomfejtéshez meg nem értek, és nem is tudom, hogy higgyek-e az álmoskönyveknek. Mert mi alapján írták azokat? Aztán olyan szótárszerű az egész. Nem értem hogy lehet ezalapján elemezgetni... Valójában nem is szoktam, nem láttam még értelmét.


Amúgy csak párhete írom fel egy-egy álmomat, szóval nincs még sok. De már ezt is jó visszaolvasni, mert sok részlet kiment a fejemből úgy is, hogy leírtam. Ráadásul nem is rögtön felébredéskor írtam le, később, szóval m ár eleve csonk, de mégis milyen érdekes! :-)


Leírtak közt még nincs, de a legemlékezetesebb gyakori álmaiban mindig az eget látom, és repülőket vagy műholdakat vagy hasonlókat közel repülni. Ez vajon mit jelenthet?

2012. szept. 3. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!