Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Azt álmodtam, hogy leesett a...

Azt álmodtam, hogy leesett a jobb gyűrűs lábujjam, illetve a bal kezemen a gyűrűsujjam. Mit jelenthet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában kicsit nyugtalan vagyok, mert az ELTE Fizika szakra járok, és aggódom, hogy nem tudok olyan jól teljesíteni, mint szeretném. Elsőéves vagyok, de már jártam 1,5 évig egy másik egyetemen villamosmérnökire, csak abbahagytam.

Bízom a képességeimben, csak még a kiegyensúlyozottságomban nem annyira, amitől viszont igencsak függ a teljesítőképességem.

Tegnap későn feküdtem le, mert sokáig zenét hallgattam a nagybátyámékkal. Dühös voltam magamra, amiért megszegtem az ígéretem: "Soha többé nem fekszem le olyan későn, hogy ne tudjam kipihenni magam, amikorra kell." Aztán kb. 2 órakor sikerült elaludnom. Bűntudatom volt. Elalvás előtt fél órát nyűglődtem az ágyban, mert a barátom sokáig szokott dolgozni, de még nem érkezett meg, és aggódtam. Amiatt is ideges voltam, hogy hogy fogom így kipihenni magam, amikor másnap 8:15-kor dolgozatot írunk vektorszámításból. Mostanában valahogy úgy jön össze, hogy eltervezem, hogy "na most végre jól megtanulok mindent", aztán valahogy teljesen haszontalanul, tanulásmentesen telik el a nap. És ismét én magam voltam a bántudatom gerjesztője.

Azt olvastam, hogy az ujjak figyelmeztető jelek, ha róluk álmodunk. Talán ha álmomban leestek, azt jelenti, hogy haragszom magamra, amiért nem hallgatok a bölcs énemre (hasznosan töltsd a napot, tanulj, feküdj le idejében).


Szóval úgy történt az álom, hogy 7-kor felkeltem az ébresztőmre, de visszaaludtam. Legközelebb 7:36-kor keltem fel, úgyhogy rohannom kellett a villamoshoz, hogy odaérjek vektorra. Mondanom sem kell, "csodás" lett a dolgozatom... Össze-vissza kapkodtam, minden összekeveredett a fejemben.


Tehát 35 perc alatt azt álmodtam, hogy ülök az ágyon a barátommal(29 éves), nézzük a lábujjaim, és láttuk, hogy a jobb gyűrűs és középső ujjaim végei össze vannak nőve. Ekkor szétszakítottam őket, mert zavart, hogy pont velem történik ilyen "kóros" dolog. Nem akartam kóros lenni.

Aztán ahogy széttéptem az összenőtt bőrt, lazán kijött a helyéből a gyűrűs lábujjam. Meglepődtem, hogy most mi történt...nem is vérzett, bőr fedte a helyét is. "Egyáltalán hogy jöhetett ki ilyen könnyen?" - gondoltam. Aztán a barátomnak mutattam a lábam. Néztük, de akkor már a kis lábujjam hiányzott, és szinte jobban is tetszett a lábam így keskenyebben, de aztán belegondoltam, hogy ez milyen abnormális, hogy 4 ujjam legyen csak, és újra felzaklatott a dolog, hogy pont velem történik. Kicsit mászkáltam a szobában, visszaültem az ágyra, akkor meg a bal kezemen a kisujjam és a gyűrűsujjam ragadt össze (a végük). Azt is széttéptem, erre leesett a bal gyűrűsujjam, de az már rendesen olyan volt, mintha a tövétől 1 centire levágták volna, csak nem ömlött a vér a sebből. Mutattam barátomnak, nyugodt maradt, és mondta, hogy hívjam az orvosom. De mondtam neki, hogy: De most vasárnap van, és úgyse fog jönni miattam (néha anti-segítőkésznek érzem a háziorvosom velem kapcsolatos hozzáállását...nem szívesen megyek oda, mert általában elküld, hogy semmi bajom, vagy elküld, hogy menjek szakorvoshoz, mert ő a tünetekből nem tudja kideríteni, mi bajom; és fájdalmas és zavaró tünetekre azt mondja, hogy nincs jelentősége). Izgultam, hogy nehogy elhaljon a levágott ujjrész, de csak fogdostam a jobb kezemben. Aztán megpróbáltam visszatenni a helyére, nyomtam és nyomtam, hátha visszakapcsolódnak a sejtjeim úgy, ahogy kell. Féltem, hogy mindjárt össze fogom varrni magamnak, de hogy az fájni fog, és egyébként sem biztos, hogy jó neki, ha nem steril varrótűvel és -cérnával csinálom, mert a cérna bele fog forrni, és hogy szedem ki? De közben azon gondolkodtam, hogy milyen kicsi a valószínűsége annak, hogy pont megfelelően épüljenek vissza az idegi kapcsolatok az ujjamban, úgyhogy elszomorodtam. Még nyomkodtam, aztán végül a helyén maradt, de nem tűnt valami életképesnek. Kezdett kékülni, megdagadt picit, és akkor beletörődtem, hogy ugyan megmaradt az ujjam helyileg. Látszólag nem vagyok nagyon kóros, de többé nem bírom majd használni. :S

Néztem-néztem, és valahogy gyanús kezdett lenni, hogy "Hogy a fenébe ragadt ez vissza a helyére? A valóságban nem történne ilyen." Erre mondtam a barátomnak megütközve, hogy: "Jaj, ez nem is a valóság, nem kell mentőt hívni." Mire ő megint csak tárgyilagosan: "akkor jó". Vártam, hogy történjen valami különös, de továbbra is ugyanott voltam, ugyanúgy az ujjam gyógyulását nézegetve. Talán fel is szálltam a villamosra, hogy orvoshoz menjek, és néhányan bámultak, de nem érdekelt. Aztán mondogattam magamban, hogy ez nem a valóság, és vártam, hogy ennek hatására történjen már valami, aztán végre felébredtem. Ránéztem az órára, és láttam, hogy mindjárt elkések a zh-ról.


Szóval ennyi. :/ Mostanában gyakran nyugtalannak érzem magam a magamhoz fűződő viszonyom miatt. Néha meg úgy érzem, mintha a szervezetem ellenem dolgozna. :S Mármint ezt ébren érzem... :) Talán azért álmodok mostanában rosszakat, mert nem vagyok kibékülve magammal? :S


Érdekelnek ezzel kapcsolatban másfajta nézőpontok is, hogy az ügy végére járjak. Köszi.


21/N



2012. okt. 9. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

<szarkazmus>Legközelebb, kérlek, kicsit írd jobban körül a témát, mert ilyen kevés információ alapján szinte képtelenség értékelhető választ adni. Fordíts több figyelmet a részletekre és a körülményekre, mert ezek alapján könnyebben elhelyezi magában az olvasó a helyzetet.</szarkazmus>


"Néha meg úgy érzem, mintha a szervezetem ellenem dolgozna."


Ezt kicsit kifejthetnéd, ez megragadta a figyelmemet.


Monolit

2012. okt. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mintha ellenem dolgozna:

- könnyen lyukadnak a fogaim, állandóan fogorvoshoz járok

- utálok beteg lenni


Ennél jobban írjam körül??? Akkor meg senki sem olvassa el.

Az nem mond eleget, hogy leírtam a cselekményt, és az aktuális érzéseimet?

<szarkazmus> Az egész élettörténetem kell ahhoz, hogy megfejtsük, mit jelent az álombeli ujjleesés? </szarkazmus>

2012. okt. 10. 14:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Illetve akárki olvassa el, semmit sem ér, mert azt se tudja merre gondolkozzon.
2012. okt. 10. 14:15
 4/6 A kérdező kommentje:

Miért ilyen rosszindulatú emberek találnak meg? Nem tudtam, hogy ilyen sok korlátolt gondolkodású ember van a világban, aki azt hiszi, a magam fajtákkal kell bunkózni, mert részletgazdagságra törekszem, és nekem nagy a tudásvágyam. Annak ellenére, hogy egy másokat becsmérlő mondatot sem ejtettem el a kérdésemben, mégis ellenszenvet keltettem bizonyos fajta emberekben. És ez már kölcsönös lett.

Egyébként, hogy érthető legyen az én nézőpontom is: az emberek többször is álmodnak olyat -, akkor is, ha nem emlékeznek ezekre az álmokra -, hogy valamelyik testrészük abnormálisan viselkedik. Mivel ez az ember egyik alapvető félelme, hogy az egészsége megromlik.

De hagyjuk. Arról nem én tehetek, hogy nem értetek valamit, és megpróbáljátok a szélesebb látókörű embert hülyének beállítani, mert butának érzitek magatokat mellette. Sok ilyennel találkoztam már, úgyhogy mát tudom is, hogy a magatok fajta az önbizalomhiányát így próbálja kompenzálni/palástolni.


Attól, hogy ti valamilyennek gondoltok engem, még nem biztos, hogy olyan vagyok. Szóval legközelebb a kérdésre válaszoljatok, mert azért írtam ki.

2012. okt. 11. 06:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül szükséges kiakadni, csak arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy ilyen hosszú kérdést nagyon kevesen olvasnak végig, ezért kicsi az esélye, hogy korrekt választ kapsz. De akkor már megerőltetem magam egy icipicit, mert ráérek épp.

1. Régebben gyakran voltak hasonló álmaim, de nekem a fogaimmal. Azért jöttek elő, mert egyszer letört az egyik első fogam és igen rossz élmény volt, nagyon zavart sokáig. Kérdezgettem az ismerőseimet, és kiderült, hogy meglepően sokaknak vannak hasonló álmaik, még annak is, aki amúgy "egészséges", és nem csak fogakkal kapcsolatban. Szóval szerintem viszonylag általános jelenség.

2. Van néhány fajta alapvető álom, amelyek jól felismerhetően a szorongásainkat és mindennapi problémáinkat dolgozzák fel (pl. a menekülő álmok), de az ilyen álomfejtős témában egyébként nem vagyok otthon és nem is hiszek benne. El nem tudom képzelni, hogy az ujjak miért jelentenének figyelmeztetést.

3. Szerintem itt a legfontosabb tényező az, hogy a lehető legtöbb dologtól be voltál parázva és nyugtalanul feküdtél le. Idegesen, de főleg bűntudattal lefeküdni nagyon egészségtelen, szerintem ezért álmodtál rosszat. Megígérni, hogy mindig lefekszel időben szerintem felesleges, mert nem is kell és nem is lehet betartani, a suli miatt pedig nem szabad ennyire stresszelni. Nem ma kezdtem az egyetemet (gépészmérnök vagyok), tudom, miről beszélek.

4. Lehet, hogy vártál ezoterikus magyarázatot, de azzal nem szolgálhatok :)


Monolit

2012. okt. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ó köszi. :)

Én meg pont arra gondoltam, hogy aki képes végigolvasni, az egy korrekt hozzáállású ember. Másképp gondolkozunk.

Hát igen, biztos összegyűlt a feszültség.

De már dolgozom a lazaságon. :)

2012. okt. 18. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!