Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért mindig a halál pillanata...

Miért mindig a halál pillanata előtt/pillanatában ébredünk fel?

Figyelt kérdés
Egyik nap egy barátnőmnek meséltem hogy mit álmodtam. Egy hatalmas, régi házban bujkáltam egy démon elől, bár már a legelején tudtam hogy meg fog ölni. Azt is tudtam hogy álmodok, de nem tudtam felébredni, egészen addig amíg ott álltam szemtől szembe a démonnal és kész volt megölni, de abban a pillanatban felébredtem. Máskor is volt már így, függetlenül attól hogy tudtam-e éppen hogy álmodok vagy sem, pl zuhantam nagyon magasról és a földetérés előtt egy másodperccel ébredtem fel (ha földet érek biztos azonnal szörnyethalok). A barátnőm is mondta, hogy vele is így szokott lenni. Szóval a kérdésem a következő: Álmunkban miért mindig azelőtt ébredünk fel, hogy meghalnánk? Vagy volt már valaki, aki álmában meghalt és tovább álmodott?
2013. febr. 2. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

ilyen nincs ha meghaltál álmodban akkor itt is meghalsz és utána amit látsz h itt történik az már a testedből kiszállt lélek szemével látod...

ne gondolkozz ilyen baromságokon...

2013. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Ez a legtöbb álomban így van és szinte mindenki felébred a halál pillanata előtt.Én ezt azzal magyarázom hogy a rémálmok alatt gyorsul a szívverésünk szaporább a pulzusunk testünk mintegy valóban kész a menekülésre hiába alszol.A végső és legfélelmetesebb pillanatban hirtelen felszalad az adrenalinszint és ez felébreszt.Ezért van az hogy majd kiugrik ilyenkor a szívünk...
2013. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
utánna egy kicsit nehéz lenne
2013. febr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én többször álmodtam azt, hogy meghalok. A legjobban arra emlékszem hogy azt álmodtam hogy kergetnek és meglőnek én meg hirtelen nyugodtságot érzek aztán egyre kevésbé tudok magamról aztán olyan volt, mintha elaludnék. De álmodtam már azt is, hogy megfulladok, az is olyan nyugodt volt, bár nagyon rossz is, hogy nem kaptam levegőt. Utána felébredtem. Az álom az álom, nem halsz meg tényleg, csak elképzeled, hogy milyen lehet.
2013. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Énis álmodtam már olyanról hogy meg akarnak ölni de én minden álmomban rájövök hogy álmodok szal tudatosan azt akartam hogy legyen egy kúrva nagy kaszám és azzal az illetőnek aki meg akarsz ölni bele vágtam az arcába kúúúrvára élveztem :D volt már olyan is hogy megöltek engem, de valóságba nem haltam meg sosem legalább is én igy tudom..
2013. febr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 masonicc válasza:
A zuhanásos álmok a legtöbb esetben félálomban keletkeznek.A szívverés alváskor lelassul és az agy ezt néhány esetben úgy érzékeli,hogy haldoklunk,ezért felébreszt.Lényegében tényleg az adrenalinnal,de azt ,hogy miért ez a kép tásrul hozzá azt senki nem tudja.;)
2013. febr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Eljön érted egyszer Freddy Krueger!
2013. okt. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én már sokszor meghaltam álmomban, különösen gyerekkoromban. A halál után néhány másodperccel szoktam felébredni. Persze amikor azt álmodom, hogy meghalok, akkor először megijedek, ha már nincs menekvés, halálfélelmem lesz, majd amikor már tényleg bekövetkezik a halál, akkor megkönnyebbülök, és arra gondolok, hogy hát ettől nem is kellett volna félni, hiszen sokkal jobb, mint az élet.

Aztán felébredek, és annak is örülök, hogy mégis élek, viszont innentől már nem félek annyira a haláltól, csak annyira, amennyire azt hihetem, hogy az álombéli kellemes halál csak illúzió.

2015. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!