Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent álmomban kívülről...

Mit jelent álmomban kívülről látni önmagam?

Figyelt kérdés

Álmomban kórházban voltam. Mozdulatlanul feküdtem az ágyon, mintha aludnék, de kívülről láttam magam.

Emberek álltak az ágyam körül és olyan volt, mintha felülről nézném a mozdulatlan önmagam.


Gyakran fordul elő hasonló jelenség az álmaimban.

Mit jelent ez?


19/L


2013. máj. 1. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
lélekutazás.. a lelked kiszáll és látod magad kívülről
2013. máj. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
azt, hogy ez a téma izgat, találkoztál valami hasonlóval ,érdekel, vagy csak megfogott és éjjel az agyad így dolgozta fel.
2013. máj. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Az utolsónak igaza is van meg nem is. Lényegében igen, az álmok csak azoknak az elegye alvás közben, amit a közel- vagy távoli múltban tapasztaltál és a belső érdeklődésed hang és képi megjelenése.

Ellenben, ha az ember kívülről látja magát az már nem ilyen egyszerű. Erős pszichikai töltete van az ilyen álmoknak (látomásoknak, hallucinációknak, vízióknak), ez valóban egyfajta önmegismerése, vagy az arra való erős törekvése a tudatalattidnak.

Kívülről látni magad annyit tesz, hogy képessé válsz elszakadni valamelyest az Egodtól, kiiktatni azt, és objektív szemszögből vizsgálni magad. A saját tudatod alkalmat kap arra, hogy ne az ID-Ego páros bírálja felül, hanem a Szuperego rendelkezzen a megfigyelés lehetőségével.

A helyszín, helyzet ilyen szempontból lényegtelen. Mármint, olyan értelemben hogy az már más kérdés hogy miért pont kórházi ágyon láttad magad. Lehet erősebben foglalkoztat a halál gondolata, hogy milyen hatással lenne ez a szeretteidre, és úgy önmagadra nézve is? Utóbbi időben filózgattál ezen sokat?

Ha gyakran fordul elő az, hogy önmagadat kívülről figyeled álmodban, akkor javaslom hogy kicsit fektess nagyobb hangsúlyt az önmegismerésre. Arra, hogy képes legyél átlátni mi igazán fontos az életedben, mi milyen áldozatot ér meg, és kezdj el megbékélni a saját tudatoddal. Nehéznek hangzik, de sok esetben csak egy apró változtatás, vagy valami új dolog beiktatása az életedbe megoldhatja a problémát (hobbi választás, nyugtató sport elkezdése, szakmaváltás abba az irányba amivel igazán foglalkoznál). A lényeg az, hogy szívből dönts, ne az anyagi világ legyen rád hatással mert az a Szuperego-t nem elégíti ki, csak az ID szintjén okoz megnyugvást.

Bármi kérdés, válaszolok. Üdv

2013. máj. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kemcsi16 válasza:
Tudom, 2 évvel ezelőtti válasz, de nagyon szépen köszönöm, már kezdtem megijedni! Biztos van benne valami, mert a válasz teljesen ráillik az aktuális élethelyzetemre! Nem tudom merre menjek tovább, új munkahely vagy hobbi kellene, de érzem egy ideje, hogy valami nem tökéletes, kell valami új! Csak nem tudom, hogy az életem melyik terén! Minden jó, de egyik téren sincs elismerés és igazi kihívás! Átlagos... viszont az érdekes, hogy pont május 1-jén álmodtam, ami a kommentek dátuma is! Szóval köszönöm!Még aktív felhasználó az előttem szóló? Ha van valami, írhatok?
2015. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!