Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Múltkor azzal a fiúval álmodta...

Múltkor azzal a fiúval álmodtam, aki bejön nekem. Miért?

Figyelt kérdés

Azt álmodtam, hogy haza jött (mert külföldön volt igazából is, meg álmomban is) és amikor előtte és a haverja előtt mentem, Ő elkezdte, mondani a haverjának, hogy jó csaj vagyok vagy mi.

Erre másnap ülök a tanteremben és az egyik osztálytársam elkezdett kiabálni, hogy Hazajött ... az árvíz miatt. Én egyből lesokkolódtam.

Hogy lehetséges, hogy ezt megálmodtam?


2013. jún. 13. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Hazajött, hozzád közel. Árvíz miatt.


Nem egy bonyolult gondolatsor, egy tized másodpercre, amire tán még te sem emlékszel, vagy csak tudat alatt - simán gondolhattál már erre. Nem egy nagy kunszt az agyadnak ezt egy álomban kihozni. :)

2013. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség áll fent:

-merő véletlen, a jövő megálmodni nem lehet. (szinte érzem, ez a kijelentés lesz a vesztem.)

- hallottad, láttad valahol, de nem dolgoztad fel az információt tudatosan. az alvás éppen erre szolgál.

2013. jún. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aha... Köszi a válaszokat. :)
2013. jún. 13. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:

"merő véletlen, a jövő megálmodni nem lehet. (szinte érzem, ez a kijelentés lesz a vesztem.)"


Jól sejtetted. Ha megéhezem és elkezdek csinálni egy szendvicset, akkor már előre tudom, hogyan fog kinézni és még azt is, milyen folyamatok fognak lejátszódni a jövőben mielőtt elkészülne. Ennek következtében akkor én most a jövőbe látok. A jövőbe látás egész egyszerűen az ok - okozat megértéséből következik. Minél inkább érted az okot, annál inkább tudsz következtetni az okozatra. Alvás közben ráadásul még aktívabb az agy, így az ok - okozati összefüggéseket hamarabb és tisztábban össze tudja rakni, mint "éber" állapotban.


Ezt a jelenséget nevezzük úgy, hogy "jövőbe látás". Valószínűleg a kérdező is valami hasonlót élt át. A folyamatot durván érti a tudomány, de hogy pontosan hogyan működik, és mi alapján rendezi a tudat az ok-okozati dolgokat még nem fejtettük meg. Ha sikerül, akkor képesek leszünk akár évszázadokkal előre látni bármilyen cselekedet hatását a jövőre vetítve.

2013. jún. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos 4es, ne is haragudj, de a amit leírtál, azt úgy hívják, hogy...kapaszkodj meg... képzelőerő! Azért tudod, hogyan fog kinézni egy szendvics, mielőtt megcsináltad, mert feltehetően készítettél már korábban is szendvicset.

Az ok okozati viszonyról meg annyit: ismered azt a mondást, hogy egy lepke szárnycsapása valahol hurrikánt okozhat? Nem állítom, hogy nem lehet majd következetéseket levonni a jövőben egyes cselekvések következményeiről, de mivel manapság az időjárást sem tudják megjósolni rendesen, ne álmodozz. A bűntények megjosolása meg... nem nézel kicsit sok TV-t?

2013. jún. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

bocs, megint én, az utolsó mondatot vedd semmisnek, valamit félreolvastam.


Annyit még hozzáfűznék, hogy a jövőt ne úgy képzeld el, mint egy folyót. Szeritem a jövő olyan, mint majdnem vaksötétben dominózni. Kiteszel egy dominót, majd látod, hogy tudomis én, 5ös kell, hogy folytasd, de ettől még nem tudod, hogy 3 dominó múlva mi kell majd.

Jövőbelátás nincs. a Jövőt milliárd és egy tényező alakítja, nem lehet előre látni mindent. Amiről te beszélsz, az azt jelentené, hogy minden létező adat feldolgozása és elemzése történne egyszerre egy helyen.

Persze ez saját vélemény, mindenki abban hisz amiben akar :)

2013. jún. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!