Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent az álomban a sárkány?

Druxy96 kérdése:

Mit jelent az álomban a sárkány?

Figyelt kérdés

Egy fejű volt és nem emlékszem, hogy korábban szerepelt volna sárkány az álmomban, de ez az álom eléggé megmaradt bennem, ezért érdekelne a jelentése. Először páran próbáltuk megkötözni, de nem sikerült ezért először bujkáltam előle, majd menekültem.

Nem rég úgy 1-2 hete volt egy hasonló álmom, abban is bujkáltam és menekültem, csak abban 3 lény elől.

Mit jelenthetett a sárkány az álmomban? És a bujkálásnak, menekülésnek lehet valami fontosabb jelentése?



2013. júl. 30. 15:59
 1/7 Evele123 ***** válasza:
Mindenkinek mást jelent az álomban a sárkány. Nekem a bennem rejlő rosszat, a sötét oldalt jelentené. A menekülés, nos, az menekülés, nem akarsz szembenézni valamivel. Amikor én menekültem, a jó lehetőség, egy új élet elől menekültem a megszokott helyett. A Reiki-mesterem mondta, h álljak meg álmomban és kérdezzem meg, miért üldöznek. Megmutatták a mostani életem egy metszetét, amikor elköltöztem otthonról a szüleimtől, családom van, autót vezetek, dupla annyi a fizum, mint azelőtt volt stb. Ég és föld a két életstílus és nem bántam meg, hogy tudtan váltani, ezáltal fejlődni. Egy szimbólum mindenkinek mást és mást jelent. Remélem tudtam segíteni.
2013. júl. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. júl. 30. 20:48
 3/7 Nemko77 ***** válasza:
Volt mostanában valami olyan elképzelésed, amit tisztán látással lehetetlennek tűnik egyébként végig vinni? (Pl. megveszed a microsoftot.) A sárkány, ami nem tudtatok lefogni egy kivitelezhetetlen terv lehet.
2013. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A sárkány az elfojtott vágyak szimbóluma.

Legyőzése a felnőtté válást jelenti. Bujkálás, menekülés azért van, mert még nem akarsz felnőni, bizonyos dolgok, kötelességek elől menekülnél, elbújnál, kibújnál a felelősség alól, ezért nem is sikerült még legyőzni.

2013. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

13:55 a te válaszodat tartom a legvalószínűbbnek. Mondták már, hogy gyerekes vagyok, de csak mostanában kezdek rájönni, hogy van ennek igazság alapja. Köszönöm a válaszod!

Nemko77 a te válaszod is köszönöm! Remélem a kivitelezhetetlen terv nem a fogyókúrám lesz. :S

2013. júl. 31. 15:25
 6/7 fürkész00 válasza:

én is álmomban találkoztam sárkánnyal. Sokat kutattam utána ami egy teljesen új, rejtett világot nyitott meg előttem.

Lehet a benned rejlő negatív is, de ugyanez egyben az az erő, amit ha megtanulsz uralni hatalmat ad.

2016. ápr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mi van akkor ha én vagyok a sárkány álmomban, és az emberek elakarnak kapni. (Nem egyedül vagyok.)
2017. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!