Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet a kölyök oroszlán?

Mit jelenthet a kölyök oroszlán?

Figyelt kérdés

Az álom:

Kutyát sétáltatok (amúgy nincs kutyám) és találkozok egy kölyök oroszlánnal. Az oroszlán elkezd játszani a kutyával, de leharapja az orrát a kutyának.


Tudom, könnyebbet és jobbat. Egyébként a kölyök oroszlán visszatérő motívum az álmaimban és nem igazán értem miért, mert nincs semmiféle kapcsolatom oroszlánokkal, semmilyen szinten, még csak nem is kedvelem őket különösebben.



2013. nov. 7. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszlán az erő és a bátorság jelképe a szanszkrit tantrikus álomképrendszerben. A kisbaba, állatkölyök az ártatlanság jelképei néhány afrikai és közel keleti vallásban, bár ez nem annyira általános jelenség.

Freud féle pszichológia azt mondja, hogy az álmaidban a vágyaid köszönnek vissza: ez utóbb kiderült, hogy nem minden esetben van így, de szerintem a Te álmodnál kiindulhatunk ebből, tehát:

a hűség és az erő valamilyen formában fontos szerepet játszik az életedben. Talán a párodról van szó (ha nő vagy), ha nem a párod, vagy férfi vagy, akkor inkább egy közeli barátról.

az ERŐ a HŰSÉG főlé kerekedik: az orrát harapja le, a kutya orra legfontosabb érzékszerve. Az én értelmezésem: az erő valamiért kibillenti egyensúlyából a hűséget és eltompítja az érzékekeit. Talán csábítás lehet még a dologban -> közeli barát megpróbál elcsábítani.

A "kölyök" motívum szerintem Téged jelképez: ártatlan vagy a dologban, valaki, aki az erőt, bátorságot jelenti számodra, el akar csábítani.

2013. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. nov. 7. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!