Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatos álmodásnál miért...

Tudatos álmodásnál miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem tudom előidézni a tudatos álmot de próbálkozom néha.

Mindenesetre néha véletlenül sikerül, miközben álmodok elkezd furcsának tűnni az egész és rájövök hogy biztosan épp álmodok. Ilyenkor elkezdem irányítani, először csak sétálgatok pár lépést aztán megpróbálok repülni. Felugrok párszor, eleinte csak lebegek pár másodpercet és visszaesek de aztán sikerül fent maradnom. Viszont amint elindulnék valamerre, elkezdek felfelé repülni és nem tudok visszamenni. Mindig koncentrálok egy fára hogy oda akarok lerepülni de nem megy, csak megyek egyenesen felfelé és aztán felébredek. Érdekes, hogy fa mindig van előttem odalent, és mindig otthon vagyok ilyenkor a kertben. Még kiskoromban emlékszem hogy a lakásban repkedtem, akkor sikerült rendesen, meg egyszer víz volt mindenütt és úsztam bent is meg kint is (kaptam levegőt) de most nem megy.

Miért van ez? Hogyan tudnám megoldani a problémát és rendesen repülni?



2014. aug. 31. 10:34
 1/3 anonim válasza:
Hát, én azt tudnám tanácsolni, hogy ha megint ez lesz, akkor ne küzdj ellene. Próbálj meg addig felszállni, ameddig tudsz. "Ami egyszer felment, annak le is kell jönnie". Egyébként, azt is megpróbálhatod, hogy csak irányt váltasz, szóval nem előre, a fa felé, hanem amikor felfele repülsz, akkor szép lassan jobbra dőlsz például :) Egyébként meg lehet kérdezni, hogy te milyen módszerrel idézed elő a tudatos alvást? :)
2014. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Legközelebb megpróbálom más irányba, vagy minél feljebb menni, hátha sikerül :)

Amint írtam nem tudom szándékosan megcsinálni, csak sokszor véletlenül rájövök hogy álmodok. Ha valami szürreális vagy nagyon rossz/jó dolog történik velem álmomban gyanús lesz hogy hoppá, ilyesmi nem fordulhatna elő, biztos csak álmodok.

2014. aug. 31. 14:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy lehet előidézni a tudatos álmodást ha miközben ébren vagy, többször is megkérdezed magadtol: Álmodom?

Aztán leteszteled,

pl.: Megcsíped magad hogy fájjon, neki dőlsz a falnak(mert álmodban átesnél rajta ha jól tudom), vagy elolvasol egy kis szöveget(mert álmodban az ilyenek nem részleteződnek és csak homályosan látod, vagy látod de nem birod elolvasni)...

És ezek be fognak rögzülni az agyadba, hogy ezeket leteszteled, ezért álmodban is le fogod tesztelni, ahol észreveszed hogy nem érzed ahogy megcsípted magad stb :D

2014. szept. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!