Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Gyakran van olyan álmom, hogy...

Gyakran van olyan álmom, hogy nem tudok mozogni. Igazából tudok, de nagyon lassan. Futni szeretnék, de mintha térdig érő vízben próbálnék. Valaki esetleg valamilyen magyarázatot tudna adni rá?

Figyelt kérdés
#álom #miért #dancsó #kecske #nemtudom

2015. aug. 5. 09:25
 1/3 anonim válasza:

Nem vagyok a témában képzett, de nemrégiben olvastam róla valahol, így azt próbálom tolmácsolni.

Amikor az ember álmodik, akkor a teste a lehetőségekhez mérten megpróbálja lekövetni azt a mozgást, amit álmában végez. És ez fordítva is igaz, ami a testtel történik, az is bele tud kerülni az álomba, csak más formában. Pl. hangok, érintések. Ebből az oda-vissza hatásból tud pl. az is következni, hogy amikor a gyerekek bepisilnek alvás közben, akkor álmukban is általában pisilnak.

De amikor az ember lába a homokba süllyed... Ilyenkor gondolom a lábad is mozogna az álmoddal szinkronban, de nem nagyon képes rá, és ez visszahat az álomra. Én úgy olvastam valahol, hogy ez az oka.

2015. aug. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit első írt, szerintem abban lehet valami.

Az agy ilyenkor valamilyen szinten bénítja a végtagokat és nem tudnak mozogni.

2015. aug. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát velem is volt már ilyen.Állítólag (babona) hogy ha nem tudsz szaladni,sikítani álmodba akkor halottak vannak melletted vagy lefognak.(Állítolag) a víz meg sírást jelent hogy fogsz sírni ezt több embertől halottam már.
2015. aug. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!