Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Valaki, aki ért az álmokhoz,...

Valaki, aki ért az álmokhoz, meg tudná fejteni két álmomat?

Figyelt kérdés

1.

Egy filmet kezdtem nézni, ahol egy fiú és az apja éjjel a hegyekben sétáltak. Nagyon szerették egymást, de a fiú súlyos beteg volt (olyasmi, mintha rákos lett volna, de ez konkrétan nem hangzott el az álomban). Úgy érezte, nincs számára remény. Megálltak egy barlang bejáratától pár méterre, leültek, és beszélgetni kezdtek arról, hogy miért kell a fiúnak szenvednie. Az apa próbálta megvigasztalni, arról beszélt, hogy kell a szenvedést elviselnie. Tanácsokat adott neki (mondjuk ezekre a tanácsokra nem emlékszem). A fiú neve Jézus volt, de nem a Megváltó volt, csak egy névrokon. A fiú sírni kezdett, az apa átölelte, és próbálta vigasztalni. Jézus odaállt egy sziklaperemhez vagy szakadékhoz, és arra készült, hogy leugrik. Én teljesen az apa érzéseivel azonosultam, és hallottam, ahogy utána kiált: "Jézus! Jézus!"

Ekkor megébredtem, mert hallottam a telefonomon csörögni az ébresztőt - bár először azt hittem, hogy a laptopom világít, de rájöttem, hogy soha nem is volt laptopom XD


Ez még régebben volt, hónapokkal ezelőtt, akkoriban nagyjából minden rendben volt velem.


2.

Ez pár napja történt. Azért mesélem el, mert nagyon furcsa volt, és nem tudom, jelent-e valamit, vagy csak egy idióta zagyvaság az egész.

Kirándultunk (azt hiszem, osztálykirándulás volt). Elmentünk az iskola kecskefarmjára (nem mintha lenne ilyen, de álmomban volt), ahol a kecskék úgy néztek ki, mint valami faunok: tehát alul kecske, felül ember. Pár perc múlva már olyannak láttam őket, mintha igazi emberek lettek volna, csak kicsit görnyedtebbek nálunk.

Ezután a suli birkafarmjára mentünk. A birkák is olyanok voltak, mint a görnyedt emberek, és azon gondolkoztam, hogy akkor mégis mi a különbség az emberek, a kecskék és a birkák között. Láttam, ahogy 2 birka odament a pásztorhoz, aki valamit mintha jegyzetelt volna. Én is odamentem, hogy megvicceljem a pásztort: odaálltam, és valamit mondtam neki, ezen ő meglepődött, mert először nem értette, miért beszélek, és miért nem látott még soha a nyájban, de rögtön tudta, hogy ember vagyok. Valamiért nem értette, mit keres ember a farmon, valószínűleg nem tudta, hogy kirándultunk. Elég viccesen nézett ki, ahogy meglepődött, azt hiszem, talán nevettem is rajta.



2015. aug. 23. 19:10
 1/5 anonim válasza:
Ide le se írom, hogy mit jelentenek ezek, vigyázz magadra
2015. aug. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

Tehát, holnap a fejemre esik egy zongora, és megdöglök. Oké, erre én is gondoltam XD Természetes, hogy csak ezt jelenthetik :D

2015. aug. 23. 19:38
 3/5 anonim válasza:

Óóóóó, ha tudnád milyen jó legendákat és sztorikat bele tudnék én ebbe magyarázni a Sátántól a Biblián (kontextusból kiragadott idézetekkel alátámasztva!) át Platónig és vissza, beleértve a mai ideátlan világnézetet és történelmi utalásokat. Óóóó. :D


Az ilyen hülyék szolgáltatják a keresletet a táltosoknak meg a boszorkányoknak.

2015. aug. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kösz XD

Nem vagyok ilyen nagy ezoterikus, nem hiszek igazán az ilyenekben, csak kíváncsi vagyok, ki mit mondana.

2015. aug. 23. 19:45
 5/5 anonim válasza:

A második álmodban lehet, hogy megálmodtad azt, ami valóban történik ma a világban: az emberek részben elveszítik emberi nemességüket és állati szintre süllyednek le.

Ha figyeled az embereket és azt, hogy milyen vehemenciával szolgálják ki saját ösztöneiket, hogyan élik ki vágyaikat, sokszor még büszkék is rá, ahogy tobzódnak az élvezetekben, akkor láthatod ezt az elállatiasodási folyamatot.

Lehet, hogy az életedben ez csak egy öntudatlan sejtés volt, de álmodban feljött a "tudatosság" szintjére. Már amennyire egy álom tudatos. De ha emlékszel rá, akkor a tudatosságig jött ez az élmény.

És csak az tud rálátni erre a lealjasodási folyamatra (durva a szó, de a valóság sem szép..), aki maga nem süpped bele. Aki maga ember tud maradni.

A tudatos emberek felismerik egymást: "de rögtön tudta, hogy ember vagyok."

2015. aug. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!