Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az Álmoskönyveknek, az álmokba...

Az Álmoskönyveknek, az álmokban megjelenő szimbolikának van valami valóságalapja? Egyáltalán van-e az álmoknak "jelentése"?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk két, egymástól független személy azt álmodja, hogy egy pillangó hátán átrepül az óceán felett, akkor ugyanarra a lelki állapotra lehet visszavezetni? Bevallom, én marhaságnak tartottam az álombeli szimbolikát, de valamelyik éjszaka tudatos álomban volt részem és konkrétan rákérdeztem egy álombéli alaktól, hogy mit jelent ez az elem, amit éppen "láttam". Meg is válaszolta és ahogy felébredtem felcsaptam egy álmoskönyvet, és valóban az volt a jelentése. Most nem tudom mit higyjek, továbbra is inkább a szkeptikusság felé hajlok, ésszerű magyarázatot viszont nem tudtam találni az esetre.
2016. dec. 27. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Az álmoknak mindenképpen jelentése van, az álom nem csak "zaj", a tudatalatti nem véletlenül azokkal a képzetekkel foglalkozik, amelyekkel. Viszont az ilyen képzetek jelentése részben egyénfüggő, részben egyetemes (hiszen egy fajhoz tartozunk, az agyunk, a pszichénk 90+%-ban ugyanúgy működik). Egy spirálvonal neked ugyanazt jelenti, mint nekem? Részben igen, részben nem. Ezért van az álmoknak részben egyetemes értelmezhetősége (amivel az álmoskönyvek foglalkoznak), részben az álmodó személyére szabott.
2016. dec. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tudomány még nem tart ott, hogy ezt megmagyarázza.


Neked viszont szerintem egyértelműen jelezte az álmod (és a megfejtése), hogy a hozzáállásodat ideje újragondolni.


Szoktam álmodni teljesen konkrét eseményeket, amik másnap vagy később megtörténnek. Erre szerinted mit mondana a tudomány?


Lehet olvasni sok mindent, próbálnak az emberek elméleteket gyártani, de legjobb, ha az ember a szívére hallgat.


Ráadásul, amit most ésszerűnek tartasz, az csak a jelenlegi nézőpontod alapján ésszerű, de később, ha nyitottabb leszel, akkor már nem fog ésszerűnek tűnni.


Amit most ésszerűnek tekintesz, az valószínűleg egy materialista felfogás. Később ez úgy bővülhet, hogy észleled az egyéb tényezőket is, úgy már nagyobb lesz a rálátásod.

2016. dec. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az álmoskönyvben nem hiszek, szerintem van annyira szubjektív mindenki álma, hogy ne legyen ilyen egységes a jelképrendszer. Persze, biztos vannak azonosságok, de nagyrészt egyedinek hiszem az álmokat.
2016. dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a régi álmoskönyvek nagyon rosszak bírnak lenni.

hideg kiráz olyan gyatrák.

De sok jó könyv is van.


Tholey, Kustár, Csögyal Norbu[tibeti láma], Feldmár.

De hogy nem rendhagyókat említsek Fraud, Jung. Mindketten foglalkoztak álmodással.

Sokat kutatott téma. Nincs konszenzusos modell, de bebizonyított dolgok vannak.


Léteznek jósálmok, együtt álmodás, álomban információ szerzés. Ezek bizonyított dolgok.

Magyarázat materialista szinten nem született rájuk, és nem is fog.


Ha álomszimbólumokat akarsz elemezni én a Dreammoods szótárát ajánlom.


amúgy én is szkeptikus materialistaként kezdtem az felnőttkorom. Most meg szkeptikus mégis hívő, spirituális és tudományos vagyok.

2016. dec. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Vagy beszéltél valakivel/valamivel az asztráltérben(amiről mintázták itt az internetet a 3Dben), vagy a felsőbb éneddel, vagy valami kiterjesztéseddel beszélhettél.
2016. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi. A te tudatalattid más szimbólumfordítást alkalmaz mint másoknak ès ez mindenkire igaz. Ez a szimbólumfordítás a megèlt dolgok eredmènye, maga a fordítás folyton változik a tapasztalatokat besűrítve. Ezèrt homályosulnak el az emlèkek is èvek múltán. Amíg alszol az aznapi tapasztalataid bekerülnek a nagy tárolóba, de minden megèlt tapasztalattól az egèsz tartalom megváltozik, új èrtelmet nyer.
2016. dec. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!