Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent, ha az álomomban...

Mit jelent, ha az álomomban felébresztek egy halottat?

Figyelt kérdés

Az álom, amire emlékszem:

Éppen felkelek, odakint még sötét van, kora hajnal lehet. Ez viszont nem a mi házunk, illetve nem az, ahol lakunk.

15 éve költüztünk ide, előtte azt terveztük, hogy a nagymamám házába megyünk, egy átépítés után (már megvoltak a tervek is, de aztán apu öccse meghalt és az ő házát vették meg a szüleim).

Ez a ház a nagymamám háza volt, már az átépítés után. Bár a tervek alapján nem stimmelt minden, mert a szobámból ki lehetett látni a bejárati kapura és a feljáróra és több szoba ablakára is. Láttam, hogy még mindenki alszik, mert sehol sem égett a villany.

Próbáltam visszaaludni és várni, hogy majd felkeltenek, de nem ment. Ezért bámultam ki az ablakon az ágyból. Észrevettem, hogy egy férfi sétál be az udvarra, a sötétben nehezen volt kivehető, a sziulettjét láttam csak és magas volt. Leült az ablakom elé valami kőlapra. Sejtettem, hogy rám vár, de korainak éreztem még, hogy itt legyen.

Mindenesetre felkeltem, hogy odamenjek hozzá. A folyosóra kilépve láttam, hogy egy szobából mégis halovány fény szűrődik ki, ezért benéztem oda. A tévé fénye volt az, az ágyon pedig a nagymamám feküdt mozdulatlanul (ő 10 éve halt meg rákban). Tudtam, hogy ez nem jó és nem is itt kéne lennie a szobájának. Felkapcsoltam a villanyt és láttam, hogy halott. Kendővel volt felkötve az álla, de így is el volt tátva a szája és arca pedig lila-fekete foltos volt. Elkezdtem ébresztgetni, mire becsukta a száját és a foltok is eltűntek az arcáról. Zavartan beszélni kezdett és mondta, hogy szóljak az anyunak. Azt hiszem akartam neki szólni, hogy ő még fel sem ébredt, ezért nem tudok és kb. itt ébredtem fel én.



2018. nov. 4. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
A valósággal elégedetlen vagy (éppen felkelek). Rájössz, hogy ott tartasz, mint 15 évvel ezelőtt (ez nagymamám háza). Nem látod tisztán a körülötted lévő világot (sötét van). Nem számíthatsz senkire, magányos vagy (mindenki alszik). Taszít a valóság (próbáltam visszaaludni). De cselekedni kell (nem ment). El kezdtél gondolkozni, hogyan tovább (bámultam ki az ablakon). A céljaid, a vágyaid (magas, kalapos ember) várakozó álláspontra jutottak (leült kőlapra). Most nem érzed fontosnak a dolgaidat (korainak éreztem). Foglalkoznál az ügyeiddel, de él benned a remény, hogy a nagymama segíthet (fény szűrődik). Tudod hogy ez képtelenség (nem itt kéne lenni a szobájának) és halott (arca lila-fekete). De tudatalatt él benned a remény (beszélni kezdett). Talán anyud segíthet neked, de az nem opció (fel sem ébredt).
2018. nov. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez elég szomorú.
2018. nov. 4. 17:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!