Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a fizikai lét,...

Szunyo37 kérdése:

Mit gondoltok a fizikai lét, és a lélek közti kapcsolatról?

Figyelt kérdés

Darvyn fajok eredete szerintem nem minden esetben köthető össze az evolucióval. A vallások meg kizárólag a megtévesztés, és a befolyásolás eredete.

Én úgy gondolom, hogy az emberiség messze áll a valóságtól, és meglepően naivak vagyunk.

Ezen a földön minden az emberi agy szülaménye. Semmit nem tudunk igazából, csak feltételezünk. Tudományosan vannak eredményeink, de azokat is megdöntjük idővel, ahogy fejlődünk. Szerintem az ember idővel eltünik a földről, és más életforma, vagy faj veszi át a földet, de mi emberek az univerzumból, vagy multiverzumból soha nem tününk el. Legalább is fizikailag nem fognk létezni, de talán lelkünk egy más helyen fog létezni.



2019. aug. 20. 07:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Az eredetünkkel kapcsolatba, meg csak találgatunk. minden csak feltételezés.
2019. aug. 20. 08:00
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Mit szeretnél a kérdéssel?
2019. aug. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Véleményekre vagyok kíváncsi. Azt, hogy a kettő közt van e összefüggés, és létezik e a lélek, mint külön álló láthatatlan szervünk.
2019. aug. 20. 11:20
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a lélek adja az életet meg a tudatot. Ebből származik minden, az anyag is.
2019. aug. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3

Neked nincs lelked, mivel te vagy a lélek. Az egó hiszi, hogy neki lelke van. A léleknek van egója, nem pedig fordítva.

Azért fogalmazol úgy, hogy "nekem lelkem van", mert azonosulni a fizikai testtel és az azzal járó elmével.

2019. aug. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi lélekről nincs szó. Egyszerűen egy járó-beszélő-gondolkodó hús,bőr,csont halmaz vagy.
2019. aug. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én nem vagyok vallásos, de ateista se. Amiben hiszünk (hitünk) az határoza meg az életünket. Mindenkiét. Nyitott vagyok mindenre, ezért megértem a ti nézeteteket is.

2019. aug. 21. 04:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem az határozza meg az életed, hogy miben hiszel, hanem hogy mivel azonosul. Az egó hisz csak, mivel a hit egy elme projekció. Ha feloldod az egóval történő azonosulást, akkor feloldod az elmével történő azonosulást, és a hit eltűnik. Nem marad más, csak az, ami van. A jelen.


Egyébként a fizikai világ egy illúzió, ami magában a tudatban létezik. Nem a fizikai világ hozta létre a tudatot, hanem épp fordítva.

2019. aug. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként azt hinni, hogy a fizikai világ hozta létre a tudatot, olyan, mintha egy gondolat azt hinné, hogy ő hozta létre az agyat.

Igazából minden egyes ember egy-egy gondolat a létben, az "agy" pedig maga a lélek, vagyis a tudat. Nincs minden embernek külön lelke, mivel maga a lét az, aminek emberi testei vannak.

2019. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!