Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lenne a véleményed az...

Mi lenne a véleményed az abortuszról, ha sok tudós szerint éreznének a magzatok?

Figyelt kérdés

Van egy elveszett iker szindróma nevű jelenség. A terhességek sokkal nagyobb hányada ikerterhességnek indul, aztán elhal az egyik testvér pár hetesen, 1-2 hónaposan vagy később. Ilyen esetekben a megszületett testvérnek pszichés problémái lesznek, pl. gyakran hatalmas bűntudat, szomorúság gyötri, szándékosan rosszul él. (Magam is ilyen vagyok.) Néhány módszerrel előhozhatóak az akkori, tehát néhány hetes érzelmek, a legbonyolultabb érzelmek is. Bár ezek még másfajta, kezdetlegesebb, de sokkal erősebb érzelmek (ezért olyan meghatározók később is). Tehát vannak módszerek, pl. kineziológia, melyek bizonyítják, hogy ezek az érzések megtörténtek, azaz a magzatok néhány hetes kortól már nagyon is éreznek, még erősebben, mint egy felnőtt ember.


[link]


[link]



2019. szept. 9. 08:18
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
92%

Miért szerinted nem éreznek? :-DDD


Most függetlenül attól, hogy ilyen kineziológusos ezós hülyeséggel jössz meg "megettem a tesómat és szomorú vagyok" dolgokkal, minden élőlény még az egysejtűek is éreznek, nem nagy fölfedezés, hogy a magzat érez. Az érzés alapja a homeosztázisod fenntartása. Ha valaki veszélyezteti az életed, akkor félsz, ha nincs kaja, szorongsz stb. Erre természetesen a magzat is képes, de ahogy írtam erre még a növények is csak nem képesek elmondani.


Ha ez lenen az "érv" az abortusz ellen, akkor oké ne csináljuk többet, de akkor kövessünk el kollektív öngyilkoságot, mert minden élőlény, ami megeszünk, amit eltaposunk szintén érez.

2019. szept. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
Az abortuszellenesek nem hiszik, hogy a magzat bármit is érez. (És itt bonyolult, lelki érzésekről van szó.) A többi élőlényt nem lehet egy lapon említeni az emberrel, az ember sokkal értelmesebb. Pl. sokuknak nincs jövőtudata és éntudata. Enni sajnos muszáj, ők is megeszik egymást.
2019. szept. 9. 08:44
 3/61 anonim válasza:
62%

Mivel az első trimeszterben még fejletlen az idegrendszere, így nem érezhet. Ha te 4 centis kis görcsként emlékeznél az ikertestvéredre, akkor csecsemőkorodból mindenre emlékezned kellene, mivel akkor már százmilliószor több idegsejttel rendelkeztél.

A tudósaid is gondolom ilyen Kásler Miki és Papp Lajos féle hibbantak lehetnek. Bocs, de ilyen ezós szerencsétlenekre nem adok.

2019. szept. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim válasza:
66%

"Azt is tudjuk, hogy az embrió már azelőtt érzékeli a környezetének hangjait, mielőtt a saját szíve elkezdene verni..."


Már rögtön a legelején egy baromság. A szív az 5-6. héten kezd verni, a hallás viszont csak a 20. hétre alakul ki.

2019. szept. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:
Nem úgy emlékezik, hanem elő lehet hozni az emléket. Ez nem tudatos. És nem is ezo, hiszen működik, minden ikervesztéses esetben. De elég lenne akár egy eset is a bizonyításra. Ezek a módszerek nem úgy működnek, hogy manipulálhatni lehet őket.
2019. szept. 9. 09:13
 6/61 anonim válasza:
34%

Nem azért nem ölsz embert, mert neki az fáj.

A magzat nagyon nagy valószínűséggel megszületik ha hagyják, így szerintem ez már csak szemantika, hogy mikortól nevezed embernek és mikortól tartod bűnnek a megölését.


Egy jó hasonlat erre: minden héten veszel lottót, mindig ugyanazokkal a számokkal játszol, a barátod az eheti szelvényed eltépi, mert szerinte hülyeség az egész és úgyse nyersz de aztán mégis kihúzzák a számaid. Akkor szerinted mennyivel tartozik neked a haverod? A lottó árával vagy a főnyereménnyel?


Ugyanez van az abortusznál is, hogy lehet akkor abban a pillanatban a magzat még nem érez/nem teljes értékű ember de ha békén hagynád akkor nagy valószínűséggel megszületne. Ergo te a lehetőséget vetted el tőle az életre, ez meg nem tudom mivel jobb egy egyszerű gyilkosságnál.


Nem mondom, hogy nem lehetnek olyan esetek ahol az abortusz indokolt de azért ha őszinték akarunk lenni akkor vannak más lehetőségek is és az esetek többségében egyszerű kényelmi szempontok miatt döntenek az emberek mellette.

2019. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
72%
Nem kérdező ez úgy működik, hogy van valami kuruzsló, aki kitalálja, hogy egy fejletlen, lényegében véve semmire nem jó idegrendszer kezdeménynek vissza lehet hozni az "emlékeit". Ez ugyanaz a szint mint a szcientológusok hülyesége, hogy az anya ne üvöltösön szüléskor, mert akkor majd erre emlékszik a baba, az a baba, aminek az idegrendszere nagyjából két éves korára lesz kész, mert mikor megszületik még az érző és motoros neuronjai nem is működnek megfelelően, de te komolyan el is hiszed, hogy egy embrió, aminek éppen bezáródott a velőcsöve az már emlékszik arra, hogy "megölte a öcsköst" EZ EZÓ B.meg! ordít róla, csak te nem veszed észre. Ez a gyíkemberes, ufó látós, kristálygömbös baromság szintje.
2019. szept. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
73%

A hipnózisban előhozott emlékekről már régen kiderült, hogy nagyon megbízhatatlanok, könnyű hamis emlékképeket kialakítani.


Néhány hetes érzelmek? A terhesség második hetére tehető a fogantatás (igen a számolás miatt könnyebb volt az utolsó menzesztől venni a terhességet), utána meg egy sejtcsomó, ugyanolyan, érzésekre képtelen sejtekkel, amik majd csak később fognak beágyazódni.


Az ilyen "emlékeket" mások ültetik az emberbe, vagy maga alakítja ki magyarázatként.

2019. szept. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
25%
Az első trimeszterbe nem érez, mivel bizonyítottan az idegpalya még nem fejlődött k.
2019. szept. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, hogy nem fejlődött még ki az idegrendszer, nincs látás, stb. sokáig, én sem tudom, hogy képesek érezni a magzatok, de tény, hogy éreznek. Ez nem kuruzslás, hanem tudomány, több ilyen módszer is létezik. Úgy látszik, bizonyos mértékben mégis jelen van már akkor az idegrendszer. Már régóta tudják a szakemberek ezt sajnos, de a társadalomban még nem terjedt el. Itt egy 1996-os cikkben írnak róla:

[link]

2019. szept. 9. 12:44
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!