Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Küldenétek olyan vezetett...

Küldenétek olyan vezetett meditációt ami abban segít, hogy megszeressen és elfogadjam önmagam?

Figyelt kérdés
Mindigis önértékelési gondjaim voltak és ahogy idősődőm egyre rosszabb szeretném megtanulni szeretni magam.
2019. szept. 12. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
2019. szept. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

A vezetett meditációval nem érsz semmit.

[link]

2019. szept. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem. A meditáció arra jó hogy ne azonosulj a gondolataidddal. A legtöbb ember megtanult a gondolataival azonosulni mert azt hiszi hogy az ő. A meditáció során rájössz hogy vannak a gondolataid és vagy te. Vagy te aki megfigyeli a gondolataidat és van az elméd. Tehát nem azonos veled. Az elme mindig a múlttal foglalkozik illetve a jövővel foglalkozik. hogy mit rontottam el vagy hogy mit csináltam volna másképpen. Állandó siránkozás. Csak zakatol a gondolataitól. Vagy a jövőben tervez. Hogy mi lesz ha holnap megbukok vagy 1 év múlva jobb lesz úgy hogy most ki kell bírni mert majd jobb lesz vagy rosszabb úgy hogy nincs értelme az egésznek. Ez a gondolkodás pedig depresszióba vezet. Mert ez egy önpusztító gondolkodás mód. A másikra pedig ott van hogy megszabadulj az egódtól. "Én vagyok a legjobb." "Én vagyok a legrondább." "Mások szebbek, jobbak, okosabbak, jóképűbbek." Ez mind mind az egó hangja. Amikor megszabadulsz az egódtól akkor nem vagy te semmi. Mert nincs Én. Aki azt mondja hogy én vagyok ez én vagyok az. Azt mondja hogy majd én a jövőben boldog leszek, majd én gazdag leszek. Holott nincs más csak a jelen. Amikor elfogadod hogy nincs jövő sem múlt. Akkor szabadultál meg az egódtól. Az egó fél a haláltól is hiszen ez is egy pusztulás a számára. Nem vagyok többé ez,nem vagyok én. Nincs ez,nincs az. Igen. Ez elég rémisztő. De amikor nem azonosulsz az egóval akkor nem félsz semmitől. Tudatosabb tudsz lenni az életben. A jelenre koncentrálni.
2019. szept. 13. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


annak a fajta meditációnak a vezetője, akit te keresel, folyamatos interakcióban marad veled a meditációd alatt (akár egy, akár több vezetettről van szó). Veled van, érzékeli a tapasztalataidat, és korrigálja az instrukcióit az alapján, amit veled átél. Nyilvánvaló, hogy erre semelyik youtube-tartalom nem képes.


Javaslom, keress fel egy spirituálterapeutát, pszichológust, vagy coachot, aki foglalkozni tud veled.


Jó munkát és sok sikert!

2019. szept. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit a #3as ír az baromság.

És arra hogy a jelenben legyél egy egyszerű légzésfigyelős meditáció is elég.


Meditációból két féle van, formális és aktív/nem formális. Az előbbi az amit legtöbben elképzelnek ha meditációról van szó - csukott szemmel ülve felfedezzük az elménk, az érzéseinkiet, elfogadjuk azokat legyen jók vagy rosszak.


Aktív meditáció pedig az amit akár sétálás közben is csinálsz. Irányítod a gondolataid, megőrzöd a nyugalmadat stb. Aki szerint a gondolatai nem az övék, az hatalmas tévedésben él.

(És eleve, már ez is önálló gondolat amit ő irányít, élből áthúzza az egészet, így azt is amit a 3. válaszoló mondott)


Önmagad elfogadása önmagad megértésével kezdődik, ez nagyrészt aktív meditálás során fog jönni. Nap közben próbáld meg megérteni mi az ami nem tetszik, mi vált ki negatív gondolatot/érzést, és kezdd el elfogadni.

Ne harcolj a rossz érzések ellen, fogadd el őket. Egy buddhista szerzetes mondta egyszer: "Úgy győztem le a pánikot, hogy nem elküldtem mikor meglátogatott, hanem üdvözöltem. "Hello pánik", mondtam neki, és jó barátok lettünk. Egy idő után csak úgy otthagyott."


Érted, a hozzáálláson sok múlik.

Ennek több formális gyakorlata is lehet.

Amit feljebb említettem légzésfigyelés: kényelmesen elhelyezkedsz, behunyod a szemed, és figyeled a légzésed. Befelé arany-fehér levegőt szívsz, kifelé szürkét. Ennyi. Nem gondolsz semmire közben. Ezt órákig lehet csinálni, eleinte viszont lehet unalmas, és nehéz, mert folyton jönnek a gondolatok de itt nem kell foglalkozni velük. Csak a légzést figyeled.


Másik gondolatfigyelő meditáció. Leülsz, behunyod a szemed, és gondolkozol. Hagyd hadd jöjjenek a gondolatok. Ha valamit nem értesz ami jön, próbáld meg megérteni, de ne ellenkezz. Ismerd meg az elméd, az érzéseid, és fogadd el őket.


Ez csak két módszer, ennél jóval több van. A jóga is sokat segíthet (amennyiben megfelelő és igazi).


Ne feledd hogy a boldogság és a nyugalom belülről fakad, külső helyzetek és emberek igazából nem befolyásolhatják, csak ha te hagyod nekik.


Sok boldságot és nyugalmat kívánok az utadon, ha kérdésed van nyugodtan írj privátot.


Üdv, Monty.

2019. szept. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem azt írtam hogy a gondolat nem a tiéd. Hanem hogy nem mindig kell azonosulni vele. Hiszen ha mindig azonosulsz vele akkor el is hiszed. Nem a gondolataink vagyunk. A meditáció során is a jelenre koncentrálsz,és a légzésedre figyelsz. Amikor a jelenben vagy,gondolatok sincsenek. Ha vannak azt is meg kell figyelni és elengedni. Bármilyen negatív gondolatot el kell engedni. Nem elfogadni. Ha elfogadod a negatív gondolataidat akkor milyen változást is vársz az életben?
2019. szept. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azzal hogy elfogadom a negatívat nyugalmat és teljes tudatosságot érek el.

Nem adom át magam neki, csak elfogadom, nem harcolok ellene. Ettől én még pozitív maradok és a pozitivitásra törekszem.


Egy idő után, ahogy az általam idézett buddhista is mondta a negatív dolgok elhagynak maguktól. De ahhoz hogy megértsd a jót meg kell értened a rosszat is (a példát követve megbarátkozni vele), azzal hogy mondjuk figyelmen kívül hagyod, attól még ott maradna. A tudatosság a kulcs.


Tudom hogy te nem arról beszéltél hogy figyelmen kívül hagyod a dolgokat, csak más is olvassa azt amit itt írunk és azért írtam le hogy mindenkinek érthető(bb) legyen.

Nyílván amiről beszélek nem egy két napos folyamat, mindenkinél más.

2019. szept. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Miss Endzsi ***** válasza:

Rám ez a zene nagy hatással volt.

https://www.youtube.com/watch?v=xt544bCPqAw

2019. szept. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Terápia a megoldás és nem onszuggesszio
2019. szept. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!