Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lapos földesek! Hogy működik...

Lapos földesek! Hogy működik az iránytű?

Figyelt kérdés

Mármint értem, hogy a vízszint egy fontos érv, ha görbülne akkor gömbölyű lenne.

de akkor az iránytűnek keleti és nyugati irányban mindenképp görbülnie kéne nem?


az ötletadó kép:

[link]


Nem, nem cukkolás, tényleg érdekel, mi a magyarázat?



2020. jan. 1. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az mind semmi!


De hogyan tudnak navigálni a pilóták ha azt feltételezik, hogy gömb alakú a föld, közben meg lapos az ebadta!????


Én már többször is repültem Chicagóba és eddig még mindig ott landolt a gép.

2020. jan. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A belinkelt térkép csak egy koncepció, ne vedd készpénznek. A kérdés amúgy nem az, hogy egy lapos Földön hogyan működik az iránytű, hanem az, hogy a hivatalos földgömb-modell szerint hogyan működne. Mivel ugye a gömb északi és déli sarka felé mutat a tű, annak valamelyik oldala folyamatosan lefelé lenne húzva és beleütközne a készülék aljába, vagyis az egész használhatatlan lenne.


Pilótákkal már jó párszor készült erről interjú, minden esetben megerősítették, hogy a képzést lapos és mozdulatlan Földet feltételezve végzik, ill. a föld állítólagos görbülete miatti folyamatos merülés szükségessége sosem merül fel.

2020. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

azon is elgondolkoztam...így is úgy is 'lapos', 'vízszintes'.

Így jött a kérdés, hogy ilyenkor mi van? Ha lapos, mint a link, ha nem valami 'ívnek' kéne lennie...

2020. jan. 12. 22:34
 4/5 anonim válasza:
Nem értem a problémát. Van egy északi és egy déli mágneses tér, amik mozgatják az iránytűt. Azt, hogy a "sarkkörök" pontosan hol vannak, talán néhány embert leszámítva senki nem tudja, mivel azok a területek el vannak zárva civilek elől az ún. Antarktisz-egyezmény által.
2020. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja, az minkét elméletben tiszta...asszem...A K; Ny irányokkal van 'jelentős' eltérés. É, D irányba, elfogadható a vízszint, de a másik kettőnél jeleneznie kéne valaminek.

Viszont a lapos föld mozgalom lecsengett, mint az emoth...

2020. febr. 12. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!