Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Jártál már úgy, hogy egy...

Jártál már úgy, hogy egy ember kicserélődött a valóságodban?

Figyelt kérdés

Egyik youtube feliratkozásom, általában a halogatás és a be nem fejezés módszeres túlhaladása köré építette a mondandóját, kimondottan zenekészítésben. Akire egyértelműen emlékszem, annak volt haja, ez kopasz. A réginek "kifelé lejtett" inkább a szemöldöke, ez íves. A régi szimmetrikusabb arc volt nagyobb szemmel, mindig tükröződött a pupillájában ez a kör alakú led lámpa a kamera objektívje körül, és kicsit hiteltelennek tűnt. Ez a mostani nagyon szívből tolja, és jó humorral, hangulatosan. Mond néhány egészen elképesztően mély gondolatot, és ki is fejti. A réginél ilyenre talán az utóbbi időben emlékszem, hogy voltak sablonos próbálkozások. Időről-időre néztem az érdekesebb című dolgait, tök nyilvánvaló, hogy kicserélődött az ember, évtizednyire visszamenőleg. Mintha kicsit idősebb is lenne. Fel vagyok iratkozva a hírlevelére, és az e-mail fiókombol is az általam látogatott linkek alatt már az ő arca van. Elsőre ismeretlen volt, soha nem láttam, ellenben tisztán tudom, hogy milyen fejjel látom évek óta. A tevékenység ugyanaz, a tematika ugyanaz, talán többet zenél, és nem 10 év telt el neki befejezett track nélkül, csak 1 évet kihagyott a videófeltöltésből. Sokkal kiegyensúlyozottabb, teljesen másképp beszél, épp csak margón tartott csatornából most elég fontos csatornává lépett elő, a félelmetes orwelli keretsztori ellenére.


A rend kedvéért azért végignéztem minden feliratkozásomat, facebook ismerősöket, mindenkit, hogy van-e más anomália, de nincs, kizárólag ő lett tök más, mint volt, és mindenütt, visszamenőleg. A régi arcot google képkereső se találja. Eddig tényleg minden más arcot felismerek, a megfelelő névhez tartoznak, mondhatjuk, hogy elég fura stroke lenne. A memóriámmal soha nem volt semmi gond, az volt csak, ami a legtöbbeknél, hogy egyrészt a nem figyelés miatti nem pontos megjegyzés, másrészt a rengeteg ideig nem arra gondolás miatti halványodás okozott "nem emlékszem" jelenséget, de elfelejteni amit megjegyeztem, olyan nem volt.


Szóval a kérdés adott: ha feltételezhető, hogy tanúja lettél egy ilyen anomáliának, az mitől lehet, mire jó ez? Mi történhetett? Veled hogy esett meg ilyesmi, mi lett utána?



2020. jún. 22. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Az emberek idővel öregszenek és változtathatnak a stílusukon is. Ez nem anomália.
2020. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tíz évre visszamenőleg egy full másik ember van a csatornán. Ez nem változás, ez valami komolyan lehetetlen valami.
2020. jún. 22. 11:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem.Pedig páran kicserélődhetnének.
2020. jún. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Így átolvasva tényleg nem említettem: szoktam nézni azt a csatornát, a régi archoz kapcsolom a nevet, de az az arc "mától" ezzel a névvel nem létezik a világon, a múltban sem. Helyette mindenhol az új van. Nyilvánvaló, hogy ő az. Azért átnéztem az e-mailjeimet is, hogy nem névtévesztés van-e, de nem. Ha szigorúan veszem (és a legegyszerűbb, bár továbbra is lehetetlen esetet választom esélyesnek), akkor az történt, hogy KIZÁRÓLAG AZ ÉN FEJEMBEN ezidáig ez az egyetlen egy ember, egy nem extrémen látogatott youtube csatorna üzemeltetője, jó külsejű olcsó coachból egy átlagosabb külsejű gyakorló dj-producerré változott, nagyon hasonló tartalommal, szóhasználattal, de sokkal hitelesebben, és jóval többet nevetve. Talán a régit nem is láttam elmosolyodni se, mindig valami erős komolysággal adta elő a sablonosabb mondandóját.


Azért az ezóba írok, mert egyrészt ilyennel bemennél tudományba, ripityára szednének, másrészt tényleg szinte kínálja magát, hogy ez valami hiba a mátrixban, vagy legalábbis ez a tudat/megfigyelő, aminek most tapasztalom magam, áthelyeződött "a saját szeme láttára" egy olyan alternatív valóságba, amiben ez az egy yt csatorna egy tök más, de azonos nevű ember tulajdonában van. Kerestem a nevét "impostor" meg "face change" "person swap", ilyesmi kiegészítésekkel, csak a most mindenütt látható embert találja minden, pedig tisztán emlékszem az arcra, a hangra, és nem ez. Még a brit akcentus is fura a régi, amcsibb szövegelés után. Tényleg jellegzetes fej volt, meg jellegzetes tartalom is. Igazából nem is tudom, miért nem iratkoztam le róla, folyamatosan rezgett a léc.


Ha látok mást is, ami számomra változott, akkor szólok. Valószínű, hogy tart még nálam egyfajta sokk, ezért inkább kicsit jegelem a dolgot, dobok egy rendet meg indítom a mosógépet, estig csak kiderül valami...

2020. jún. 22. 12:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdésedre válaszolva: nem jártam még úgy.
2020. jún. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, a Barátok közben lecserélték annak idején Tildát, a Jóbarátokban Ross első feleségét, a Dallasban is volt valami.
2020. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké, névmemória-beakadás volt, de jó régóta meglehetett, miközben a másik arc végig a rendes (bonyolult) nevén mutatkozott be, én ennek a máig sose nézettnek a nevével emlékeztem rá, mert kb ugyanaz a téma a két csatornán. Elég mókás, milyen messzire vitt egy ennyi is! :)
2020. jún. 22. 17:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Látom gyorsan kijavították a hibát
2020. jún. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:D
2020. jún. 23. 17:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!