Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szeretném a zent vagy a...

Szeretném a zent vagy a zazent a megfelelő ülésben, testhelyzetben gyakorolni, de trombózis volt. Mit tegyek, hogyan üljek vagy hogyan készüljek fel az ülésre?

Figyelt kérdés

A lótusz ülést is meg tudom csinálni, de nem szabad hosszú ideig tartanom.

Sokat ülnöm sem kellene... :/


Hogyan oldjam meg ezeket?



2020. aug. 2. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A zazen japán metódus. A lótusz (ülés) indiai. Semmi közünk egymáshoz.
2020. aug. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jó lenne megérteni a kérdést és arra válaszolni. Ha nem tudod a választ, akkor miért szemetelsz ide?


Tisztában vagyok azzal, hogy zazen esetén hogyan ülnek és azt is tudom, hogy melyik a lótusz póz. Azzal is tisztában vagyok, hogy az egyik japán, a másik nem.


Csak annyit nem sikerült felfognod, hogy a kérdés ez: "Mit tegyek, hogyan üljek vagy hogyan készüljek fel az ülésre?"


A többi szöveget, amit a "Megjegyzések" szövegdobozba írtam, kiegészítésnek szántam! Információ arról, hogy a testi hajlékonyság megvan (mert pl. a lótuszt meg tudom csinálni), csak a korábbi trombózis miatt nem szabad ülni.


Értsd meg összességében a szöveget.


Némely hozzászólók csak azért írnak, hogy hozzászóljanak bármihez, anélkül, hogy egyáltalán megértenék a kérdést.


Írtad: "A zazen japán metódus. A lótusz (ülés) indiai. Semmi közünk egymáshoz."


Akkor leírom neked, hogy megértsd: annyi közük van egymáshoz, hogy mindkettő ülés!!! Annyi közük is van egymáshoz, hogy mindkettő célja ugyanaz, elérni a megvilágosodást!


És annyi közük is van egymáshoz, hogy a dhjan, a zen, a csan és a meditáció ugyanazt jelentik, csak különböző nyelveken! És mindkét ülést használják meditatív állapotba jutáshoz.


Ezek az ülések pedig meditációs ülések! Tehát igencsak van közük egymáshoz!


"A zen (avagy zen buddhizmus) a mahájána buddhizmust követő iskolák összefoglaló japán elnevezése. Eredetileg Indiában gyakorolták dhjána (dhyāna, ध्यान) néven, ami Kínában csan (禪) néven vált ismertté, majd innen terjedt tovább Koreába, Japánba, és Vietnámba. A zenben különleges hangsúlyt kap a zazen néven ismert ülőmeditáció. Habár sok követője testi-szellemi gyakorlásnak tartja, a zent sokan vallásnak, illetve filozófiai rendszernek tekintik[forrás?]."


Inkább ne írj olyan kérdéshez hozzászólást, amelyre nem tudod a választ, ugyanis a kérdező nem viccből teszi fel a kérdést, hanem azért, mert a VÁLASZra kíváncsi!

2020. aug. 3. 08:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Seiza ülés nem lehet jó, úgy hogy sok párnát tennél magad alá?

Mivel pl én sem tudom sose törökülésben lenni, nekem inkább az jött be.

(Mondjuk én kárpitos is vagyok, csináltam magamnak egy külön széket erre a célra. Az volt ami igazán bevált.)

Egyébként ha valaki rendszeresen gyakorol, szerintem át lehet állni a fekvő meditációra is. (Amúgy is jobb szerintem minél többféle helyzetben figyelni.)

Nekem egy idő után háton fekve is ment. De persze tényleg jobb ülve ;)

2020. aug. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket, ment a zöld!


Már próbáltam úgy, hogy összehajtott takarón ültem, de szerintem úgy rosszabb volt, mert hamarabb elkezdett zsibbadni a láb.


Arról a székről tudsz küldeni egy fotót, akár privátban? Tesóm is kárpitos.

Persze, csak ha nincs levédve! ;)


Amúgy vannak azok a térdelő székek - nem tudom a pontos nevüket - arra már én is gondoltam, hogy talán jó lenne egy.


Fekvésben szoktam, de nagyon szeretném ülve is csinálni!!!

2020. aug. 3. 11:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Van mestered?
2020. aug. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A buddhák.
2020. aug. 13. 08:59
 7/7 anonim válasza:
A meditációt gyakorolhatod széken ülve is,(járva, fekve, ülve, alva:D) egyébként kérdezz meg egy mestert.
2020. okt. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!