Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A jeti (vagy Nagyláb) egy...

A jeti (vagy Nagyláb) egy szaporodó faj, amelynek egyetlen élő példányát sem találták még meg, vagy ugyanazt az egyedet keresik több száz éve?

Figyelt kérdés

2020. aug. 7. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
A jeti egy városi legenda. Nem létezik.
2020. aug. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom. Én is ezt gondolom. De aki hisz benne, próbáljon meg erre magyarázatot találni.
2020. aug. 7. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
ezotéria kategória
2020. aug. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek benne, de most tegyük fel, hogy létezik.


Kétlem, hogy bármilyen szárazföldi emlős képes lenne több száz évig élni, és azalatt ilyen fitt, mozgékony és cseles maradni, hogy azóta sem sikerült "elkapni".

(Egy bálnafaj több mint 200 évig él, mert alacsony a testhőmérséklete. Egy emberszabásúnál ez kizárt)


Akkor már inkább szaporodóképes, viszont akkor nehezen szaporodik (nem terjedtek el), és "modern" módon bánnak a holttestekkel (ha már nem találnak csontokat, maradványkat) mondjuk elvitték egy különleges temetkezési helyre, amit az ember még nem fedezett fel.


Amúgy találtam egy érdekes cikket, ha tudsz angolul:


[link]


Dióhéjban: Ez a lény 100.000 évvel ezelőtt halt ki, kortársa volt a Homo erectusnak és a korai Homo sapiensnek.

(Amúgy egyesek azt gondolják, hogy ennek a fajnak a túlélő egyedei vagy fejlődött leszármazottjai lehetnek a yetik)


A cikk elmagyarázza, hogy miért halt ki: ez az állat növényevő volt, gyümölcsökkel táplálkozott. Méretéből adódóan rengeteg élelemre volt szüksége. Ahogy egyre több terület vált szavannává, egyre kevesebb táplálékot talált, és nem volt képes alkalmazkodni más élelemforráshoz (fű, levelek, gyökerek pl)


Plusz általános törvény, hogy minél nagyobb egy állat, annál kevesebb utódot hoz a világra. Ez a faj pedig folyamatosan nőtt, generációról generációra.

2020. aug. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy halkan leszögezem hogy a yeti és a nagyláb nem ugyan az.

Egyébként nem értem miért olyan nehéz hinni egy emberszabásúban simán létezhet.

"A jeti egy városi legenda. Nem létezik."

Ja akkor az indián törzsek is csak kitalálták összebeszéltek az nyugati és a keleti parton élő indián törzsek hogy sz*passuk már meg az európaiakat azzal hogy kitalálunk egy nagy emberszerű lényt ugye?

2021. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!