Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az om mantra tényleg ki...

Az om mantra tényleg ki nyitja a harmadik szem csakrát?

Figyelt kérdés
2020. szept. 26. 08:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

bija - nos aniket én gyűhtöttem össze, ha jól emlékszwm azokat is mantráknak fejezik ki.

a neten annira nem lehet jól kukutatni ezeket a dolgokat. soj könyvtárban sok könyvej jobbak.

régebben nem kutyultak, nem javartak..kár h a legtöbb könyv mára nem található.


egyetemi könyvtárról meg csak álmodozhatok. de lehet h ott nincs ilyen téma.

2020. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Grimfox ***** válasza:

Van indiai vallásokra szakosodott főiskola, az ő könyvtárukban biztosan van könyv a témában. Gondolom tanulói igazolvány kell a belépéshez. Nekem van pár könyvem, amikben egész jók a magyarázatok. Mircea Eliade: A jóga című könyve, meg Svámi Vivékanda: A Radzsa jóga című könyve(inkább az Eliade könyvet tartom komolyabbnak). Van pár egyéb kötetem is, amik nem kifejezetten a témával foglalkoznak, de egyes fejezetekben taglalják mindezt. De nem csak könyvekből, hanem régi ábrázolásokról is lehet tájékozódni a témában, ha a szimbolikának kicsit utána kutat az ember. Például a 6., és 7. csakrához is az om-ot rendelik egyes források, de két külön, bár azonos tőről eredő szanszkrit jellel jelölik a kettőt. Ez utal arra is, hogy a koronacsakrának, ha tudatossá válik, magába kell olvasztania a hatodik csakrát is, azaz ki kell terjednie a fejtetőtől egészen a homlokig. A neten mondjuk van ahol om a harmadik szem, és aum a korona, van ahol om a harmadik szem, és ang a korona, meg egy rakás variáció, de a bíja maga ugyanaz az összes ábrázoláson, és ugyanaz a gyökérjel a két csakra esetén. Inkább a tudatosság szintje különbözik a két om között, mint a kiejtés.

Ahogy írok, közben kutatok. A csakraábrákon a lótuszok szirmaiban is vannak bíják. A félreértés innen eredhet. A központi bíja a két felső csakránál om. A 6. csakra esetén az Ajna csakra két szirmának bíjái ham, és ksam. A 7. csakrának "ezer szirma" van, ezért ott csak az om van feltűntetve. Olyat is találtam, ahol nem kapcsolnak bíját a koronához, csak a csöndet, mert a hang is kötödést jelent, és a kötődés a 7. csakra "démona". Érdekes, hogy az első öt csakra bíjája minden hiteles forrásban azonos, csak a két felsőben van ennyi eltérés.

2020. szept. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

én csak észre vettem h a korona, a 6. s a 3. szem össze tud kötődni. tán lehet h olvastam is. lehet h olvastam már azokat amiket írtál.

sajnos sok a kavarás.

de az mindegy is, mert aki rendszeresen meditál az úgyis észre veszi h melyik mi mihez tartozhat igazán.

2020. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 De La Cruse ***** válasza:
0%

Nem nyit.

Ezek a mantrák bedémonizálnak.

Sokmindentől megfosztanak és a végén a pokolba rántanak és soha nem tudod beteljesítened azt a célt amire születtél.

2020. szept. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!