Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb vallás nem ajánlja/tiltja a túl sok szexet?

Figyelt kérdés
Lehet valami energetikai oka?
2020. nov. 21. 16:07
1 2 3
 21/28 SZücsöm ***** válasza:
100%

Grimfox

"A szex energetikai szempontból veszteséges. A férfi, és a nő is sok életerőt veszít."


Ez nem hinném hogy pontos megfogalmazása lenne a jelenségnek.

Fizikailag a szexnek ilyen élettani hatása nincsen az emberi testre. Mármint igen energiát égetünk közben de "életerőt" bármi is legyen az biztos hogy nem.


Na már most ha chakra vagy lélek szempontjából vizsgáljuk a dolgot.


Ha van lélek akkor az egy halhatatlan végtelen energia féle mambojambo amit szexel nem fogsz tudni kimeríteni sőt valószínűleg semmivel se lehet.


Ha chakra szempontjából nézzük (ha valaki ebben hisz) akkor tudtommal alulról a második a "narancssárga chakra" eléggé szoros kapcsolatban áll a szexualitással. Tehát ha csak azt írtad volna hogy energia veszteséggel jár akkor azt mondom oké fizikailag tényleg és ha van chakra akkor onnan is üríthet az ember energiát. Viszont tudtommal a chakrákból származó energia se úgy működik hogy egyszer csak kifogysz belőle. Viszont negatív gondolatokkal stb. állítólag meg lehet nehezíteni a rendeltetés szerű működését (jelentsen ez bármit is) plusz a többlet energia is megbetegedéshez vezethet.


Tehát még a chakra szempontjából se tanácsos dolog néha napján "lazítani" 1 kicsit. Arról nem is beszélve hogy ha léteznek + és - ezoterikus energiák/midikloriánok nem sok dolgot tudok elképzelni ami több pozitív energiával való feltöltődéssel járhatna mint egy olyan aktus ami 2 olyan ember között zajlik akik igen erős pozitív érzéseket táplálnak 1más irányába.


Továbbá a hitbeli részéhez csak annyit hogy én azt vettem észre a minden napi életben hogy a végletekben való gondolkozás soha sem kiegyensúlyozott állapot.

Tehát ha a papunk/szerzetesünk/varázslónk/druidánk érzi a késztetést de elfojtja az ugyanolyan káros mintha függene az adott dologtól. Szerintem egyik véglet se vezet el a megvilágosodás felé.....Viszont a katarzis felé legalább az 1ikük. :'D

2020. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 SZücsöm ***** válasza:
Tehát még a chakra szempontjából *is*
2020. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
69%
Mi számít túl soknak? F
2020. nov. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Grimfox ***** válasza:
100%

21:48

Nem én találom ki, én csak leírom.

Nem írtam, hogy a lélek veszít életerőt. A test veszít. A qi/prana a testet élteti. Képzeld el úgy, mint mondjuk a vért, ami a testedben kering. Ha elered az orrod vére, akkor bizony kevesebb lesz, és eltart egy darabig, míg újratermelődik. A termeléshez pedig kellenek alapanyagok, mint víz, vas, fehérjék, miegymás. Na, ha életerő hagyja el a tested, akkor ugyanígy eltart egy darabig, míg helyreáll a rend. Túlegyszerűsítve ez az elmélet. Nem az ujjamból szívtam, hanem olvastam.

Áttérve a chakrákra, a csakra, mert miért így kényelmesebb leírni, nem önmagában energia, hanem a prana nevű energia örvénye, gyűjtőpontja, és a tudatosság egy szintje. Attól, hogy a második csakra kapcsolatban áll a szexualitással, még nem jelenti, hogy a prana, ami átáramlik raja minden pillanatban végtelen mennyiségben áll rendelkezésre. Tulajdonképpen pont ez, és az első, a gyökércsakra határozza meg, mennyi energiát ad ki valaki az aktus lezárásakor. Ugyanezek a csakrák felelnek a hiány pótlásáért is a későbbiekben.

Érzelmileg valóban feltöltheti az embert a megfelelő szexuális élet, de ettől még a testi életerő megfogyatkozik egy időre aktus után.


A végletes gondolkodás valóban nem kívánatos, és mégis sok vallás szorgalmazza az átlagos hívek felé. A szexualitás moderálása nem feltétlen végletes gondolkodás. Az ésszerű híveket mértékletességre sarkallja a vallási szabály. A vakbuzgókat pedig szélsőségekre.

Ha egy pap/szerzetes késztetést érez, akkor az probléma, akkor valamikor az életében rosszul döntött, és túlbecsülte a hitét, és odaadását. A varázsló tojik az ilyesmire, akkor, és ott él nemi életet, ahol akar, és ahol nem csukják le érte. Ha valaki eléri azt az érzelmi állapotot, ahol már nem elfojtás a nemi élet hiánya, ott már nem lehet végletességről beszélni.


22:23

Ez egyénenként változik.

2020. nov. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 SZücsöm ***** válasza:

De ha ez az energia "újratermelődik" akkor megint csak ott tartunk hogy életerőt nem vesztünk max egy alacsonyabb energiaszintre visszaesik az ember "manája" ami aztán visszatöltődik tehát az életerő/HP a szó szoros értelmében nem veszik el. Ha ez nem így lenne azt elég könnyen be lehetne bizonyítani az elhalálozási és kufirc adatok összehasonlításával.


Továbbá elég sok "Jedi mester" szerint eléggé sok köze van a + érzelmi feltöltődésnek/gondolatoknak/életszemléletnek/életvitelnek ahhoz hogy valaki mennyire egészséges, (tehát mennyi "Hit Point-ja" van)boldog stb. És állítólag ezek erősen befolyásolják azt is hogy mennyire vagy "összhangban" a chakráddal/chi-vel/ki-vel vagy a Force-al.


A mértékkel az a baj hogy majdnem teljesen szubjektív dolog. Az biztos hogy vannak végletek pl a teljes cölibátus az 1ik, a napi 3 különböző nő pedig a másik.Ha türtőztetned kell magad akkor az foglalja le az energiádat ha pedig túl sok energiát fordítasz 1bizonyos dologra akkor pedig az ami elvonja az energy-t.


Az pedig amikor valaki nem is érzi a késztetés az már egy teljesen más sztori.Én pl a legkisebb késztetést se érzem arra hogy dohányozzak vagy arra hogy alkoholt igyak. Viszont ezért azt se tudom elmondani magamról hogy egy "megvilágosodott lélek" lennék hisz alapból egy olyan állapotban vagyok ahol a kísértés se áll fenn.Minimálisan se kell megerőltetnem magam azért hogy moderáljam ezen szubsztanciák fogyasztását.Viszont ez nem csak egy érzelmi állapot.

2020. nov. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Grimfox ***** válasza:

Nem egészen újratermelődik. A szervezetnek ezt fel kell vennie. Amíg relatív hiányállapotban vagy, addig pedig jobban ki vagy téve a külső behatásoknak. Könnyebben sérülsz meg, vagy betegszel meg. Az életerő egy része mintha csak a légzéssel szívnád be, magától visszatér, de nem a teljes mennyiség.

Ezek természetesen megérik, ha a szaporodásról van szó, és az alkalmankénti örömszerzés esetén is, hogy érzelmileg feltöltődjön az ember, de a vallások esetén ezt a feltöltődést az istenség, a vallásos áhítat tárgya hivatott biztosítani, azaz az ember elméjét nem a gyönyörnek kell elfoglalnia, hanem a hitnek, és az istenkeresésnek. Egy nem vallásos ember számára ez például tárgytalan. De aki például vallástól különállóan szellemi irányban akar fejlődni, annak is mérsékelnie kell a nemi életét, hogy több energiát fordíthasson a feladatra.

Az érzelmeknek valóban van hatása az életerőre/qi-re, de hogy ez pozitív e, azt elég nehéz megmondani. Többségében kétes. Általában az érzelmek, főleg az intenzív érzelmek felkavarják, zavarossá teszik az életerő áramlását a testben. Ez a szerveket nem befolyásolja előnyösen. Ez is a qigong elméletének része.


Vallási szempontból az önmegtartóztatás a böjt része, az önmérséklet a hitgyakorlást szolgálja. A cölibátus már áldozathozatal az egyén részéről az istene irányába. A szerzetesek önmegtartóztatása egyszerre mindkettő, azaz áldozat, és a hitgyakorlás szolgálata.


Energetikai szempontból az önmérséklet egészségesebb, és hosszabb életet biztosíthat, ha az illető más módon nem rongálja magát.

2020. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Főleg utolsó, okosakat írtál.
2020. nov. 22. 15:35
 28/28 SZücsöm ***** válasza:

Tudom hogy nem egészen termelődik újra ezért biggyesztetem oda az idéző jelet. :D


Viszont ezzel az óvatos hozzáállással ne is sportoljon az ember hisz az is mekkora energia hiányt hoz létre a szervezetben.


Szerintem inkább úgy kéne nézni a dolgot hogy hosszú távon mi éri meg jobban. Hisz lehet hogy egy kemény edzés vagy kemény "kamaty" után rövid távon vesztesz az energiádból DE mivel a mondás is úgy tartja hogy épp testben (és elmében) épp lélek ezért azt kell hogy mondjam hogy egy egészséges erős fizikai test és egy egészséges boldog szexuális élet/párkapcsolat olyan hosszútávú + fejlődéshez segíthet hozzá mind testileg/érzelmileg/lelkileg és ezek által akkor energetikailag is hogy bőven megéri elkölteni ezeket az energiákat HA jól csinálja az ember hisz meg fog térülni.


Azzal egyet értek hogy a céljaink elérése érdekében áldozatot kell hozni. Akár a hétköznapi életben is. Én pl szeretek enni viszont annál kevésbé "szeretem" a monoton testedzéseket. Mégis odafigyelek az étrendemre (pl: nem viszem túlzásba az édességet) és mégis megcsinálom minden héten a monoton edzéseimet mert ez kell a fizikális fejlődésemhez.


Bár be kell valljam azt már nem látom hogy az isten keresést hogy segíti elő a monogámia főleg hogy állítólag az isten az ige tehát nem kell keresni hisz bárhova nézel őt látod. Azt már megértem hogy a középkorban az egyházak nem akarták hogy az egyházi vagyont öröklés által széttépjék az egyházfők sarjai ezért meg kellett tiltani a szexualitást.


"de a vallások esetén ezt a feltöltődést az istenség, a vallásos áhítat tárgya hivatott biztosítani"


Erre a vallásos áhítat, és istenség nem képes. Teljesen más téma mint a szexualitás. Ez olyan mintha azt mondanád hogy szomjas vagy de majd egy kis száraz kenyér elfogyasztásával eloltod a szomjad. Azaz képtelenség a dolog. Ha meg van a késztetés/szomj 3 dolgot tehetsz.


1. Teljességgel elfojtod. Ennek általában elég rossz következményei szoktak lenni. Mert valamilyen formában a "+ energia ki fog robbanni".


2. Oltod a "szomjat". Ami nem azt jelenti hogy függenél a dologtól csak azt hogy elfogadod hogy ember vagy és vannak igényeid.És tisztában vagy azzal ha ezeket az igényeket kielégíted anélkül hogy függenél tőlük sokkal jobban tudsz majd fókuszálni a céljaid elérésére.


3. Valamiképpen teljesen megszünteted a "szomjat" ami általában csak szélsőséges/radikális módon elérhető pl: kasztráció. És mint ahogy feljebb kifejtettem szerintem a szélsőséges megoldások nagyon ritkán bizonyulnak a legmegfelelőbb útnak.


És természetesen az is előfordul hogy nincs szomj de az más téma.


Egyes Állítólagos "Aura látók és spiritiszták holisztikus világképet vallók" pedig azt állítják hogy a gondolataid/érzelmeid teremtő erővel bírnak és leginkább saját magadra hatnak ki. Ők azt állítják hogy többek között az elfojtott szexuális energia nagyon sok esetben rákhoz is vezethet. Sőt mi több már konkrétan Nobel-díj járt azért a kutatásért ami kimutatta hogy a stresszes életmódot fojtatók gyorsabban öregednek stb. (És egy frusztrált szexuális élet igen csak stresszes) Míg akik boldog kiegyensúlyozott életet élnek mi több akár meditálnak is akár "meg is tudnak fiatalodni fizikailag"(talán költői túlzással). Tehát én afelé hajlok ha már a tudomány is alátámaszt egy "ezoterikus" állítást akkor csak van valami az állításban.


A hittel meg az áldozat mutatással (vagy akár a vallással) meg csak 1 baj van. Az hogy ezek teljességgel emberi koncepciók és nem egyetemleges törvények. Értsd. ha létezik reinkarnáció/karma/chakra akkor azok egyetemleges törvények. A cölibátus/böjt/ önmérséklet viszont csak egy emberi koncepció. Pl van egy Buddhista "alkaszt" az öt-vagy hét vagy mit tudom hány méreg útja akik úgy élik meg az isten keresését hogy isznak/kamatyolnak/drogoznak stb. Nekik ez segíti a hitgyakorlást. Az indiánokat megint csak a különböző szubsztanciák fogyasztása segítette a hit gyakorlásában.


Az önmérséklet gyakorlása (ha mind2-nk szótárában ugyan azt jelenti a szó) az élet minden pontján tanácsos és egészséges. Arany közép út.


Az energiák hatása szempontjából viszont hogy a te általad említett guruknak van igaza netalán más tanok követőinek esetleg senkinek mert csak humbug az egész és a materialistáknak van igaza, vagy talán a holisztikusoknak akik azt állítják hogy a világ egy "hologram" amit a tudatunkkal alakítunk ezáltal mindenkinek igaza van...fogalmam sincs mivel én még csak tapogatózom a témában tapasztalni még személyesen 2 alvási paralízisen kívül nem tapasztaltam semmi "furát".


Viszont a jelenlegi tudományos és kevésbé annak tekintett kutatásokból én arra a következtetésre jutottam ha létezik bármilyen mambójambó akkor az leginkább a holisztikus elmélet/egyveleg egy "ágára" hasonlít.

2020. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!